Piloti se v začátku druhého tréninku na rakouské trati dlouho neohřáli. Poměrně silný déšť postupující od zatáčky Jochena Rindta po devíti minutách zahnal téměř všechny vozy do boxů, kde čekají, jak se situace vyvine.
Ačkoliv podle meteorologické předpovědi i satelitní mapy to vypadalo, že silná oblačnost Red Bull Ring Mine, nestalo se tak a piloti se proto velice rychle vyřítili na trať a během prvních pěti minut jich 16 zajelo nějaký čas. Nejrychlejší byl opět Rosberg výkonem 1:07,967. Pak se objevily první kapky, Hamilton ohlásil vláhu na svém hledí, vzápětí Kimi Räikkönen vylétl v zatáčce Rauch mimo trať a musel volit poměrně hodně komplikovaný návrat na dráhu.
Po první desetiminutovce byly poslední dvě zatáčky doslova zaplaveny a vozy, které zůstaly na trati, předváděly něco na způsob slavné scény z filmu Singin' In The Rain, ovšem tady nedobrovolně. Není divu, že s menšími či většími potízemi zamířilo celé startovní pole do boxů a čekalo na vývoj situace. Mezitím se cílová rovinka změnila v dravou řeku, v okolí byla vidět místa lokálních minizáplav, což byl třeba případ sousedního golfového hřiště.
Piloti v boxech vyčkávali, jak bude trénink pokračovat, oblačnost nad areálem přecházela, takže záplava nebyla na všech místech stejná. Navíc trať, která měla na začátku tréninku 43 stupňů, na některých místech, kde tolik nepršelo, sálala horkem a voda se poměrně rychle odpařovala. Jinde, jako třeba v protstoru cílové rovinky a boxů, bylo zase vody pořád dost a vytvářela něco jako velice dravé potoky. Trénink ale přerušen nebyl, čekalo se, jak se počasí v následujících minutách vyvine.
Po 45 minutách konečně týmy usoudily, že by se něco mělo dít, prvním průkopníkem byl Daniel Ricciardo na zeleně označených pneumatikách. Zakrátko se na pomalu vysychající trať vydala převážná většina týmů, aby si vyzkoušeli zajet nějaký "mokrý čas". Základ položil Ricciardo časem 1:22,353, vzápětí ho překonal týmový kolega Verstappen (1:21,483). Trať byla mokrá nejvíc mezi 3 a 4 zatáčkou, ale čtvrtá sama byla suchá, pak byl suchý úsek mezi zatáčkami Rauch a Wirth, pak byl samozřejmě zavlažený celý úsek za zatáčkou 7 až do cílové rovinky. Jak se nad trať nastěhovalo slunce a pneumatiky pilotů na trati vysoušely jízdní stopu, chystal se přechod na slicks. Předtím ještě Sergio Pérez, který dopoledne byl neplatícím divákem, stanovil maximum na zeleně označené směsi - 1:15,902. Byl nakonec posledním pilotem na přechodných pneumatikách, který se po trati v pátečním odpoledni projel.
A dvacet minut před koncem na okamžik okruh osiřel, pak zamířily na trať nejdřív obě Ferrari (Vettel ultraměkká, Räikkönen červená směs) a za nimi Red Bully. První čas si zapsal Vettel - 1.12,458, Ricciardo byl o něco pomalejší (1:13,767), to Räikkönen (1:10,954 a 1:09,991) a Verstappen (1:08,761) už využili opět o chloupek lepších podmínek. Zvláště Verstappen se snažil, protože před slejvákem nestačil zajet nic lepšího než 1:18,374.
Pak se vrhli do boje i Mercedesy, ale problémem byl poměrně hustý provoz na trati, protože většina týmů se pokoušela využít aspoň zlomek času k zajetí několika kol. Rosberg proto nejdřív zajel čas 1:11,129 na superměkké směsi, pak dal šanci Hamiltonovi, který se přiblížil časem 1:07,986. Opět pouze Mercedesy prolomily onu "nedostižnou" hranici 1:08,0.
Pochopitelně se putovalo mimo trať, Rosberg po svém prvním rychlém kole nezvládl nájezd do první zatáčky, Verstappen zase předvedl hodiny v poslední zatáčce, kde bylo nutné se pečlivě držet suché stopy. Hamilton se pokoušel zajet lepší čas a měl dobře nakročeno, ale v zatáčce Rauch dojel Gutiérreze a ten ho významně zpomalil. A když se zdálo, že se výrazně zlepší Rosberg, snad dokonce výkonem pod hranicí 1:07,0 (mezičasy byly o 0,5 vteřiny lepší než jeho maximum), vyletěl z trati v zatáčce Remus Sebastian Vettel. Putoval až téměř do bariéry, zastavil nějaké dva až tři metry od ní. Ihned poté rádiem informoval tým, že vůbec netuší, co se stalo. Vůz začal rotovat a poté bočně putoval kačírkem. Protože se tak stalo tři minuty před koncem a vedení závodu poslalo na trať Virtuální safety car, bylo jasné, že už se nikdo nezlepší.
Tento víkend se ve Miami uskuteční druhý sprintový závod letošní sezony Formule 1. Po šestitýdenní přestávce od prvního sprintu v Číně, kde to vypadalo, že Lewis Hamilton začíná úspěšnou éru ve Ferrari.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že letošní kontroverzní pravidla upravující chování jezdců by mohla projít úpravami. Podle něj není vyloučeno, že se na základě reakcí z paddocku i širší veřejnosti dočkáme změn v aktuálním znění těchto předpisů.
Ferrari chystá velké technické změny svého vozu, které začne postupně zavádět už při Velké ceně v Imole. Vedení týmu věří, že díky těmto úpravám se brzy zařadí mezi nejrychlejší stáje na startovním roštu.
Lando Norris přiznává svou sebekritiku a frustraci, přičemž místo obviňování týmu se soustředí na analýzu vlastních chyb. Aby plně naplnil svůj potenciál, musí najít rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou, jinak by mohl promarnit šanci na očekávaný průlom.
Zak Brown si znovu rýpl do Alpine a připomněl, že ztráta Oscara Piastriho byla jejich velkým selháním. Vzhledem k Australanově současné formě u McLarenu působí tento přešlap o to bolestněji.
George Russell tvrdí, že kdyby se připojil k Mercedesu hned po vstupu do Formule 1, mohl mít na svém kontě dva tituly. Naznačuje, že čas strávený v menších týmech mohl znamenat ztrátu šampionátů, které by jinak mohl získat.
Lando Norris měl být hlavním tahounem McLarenu v boji o titul, ale drobné chyby ho postupně srážejí a nahrávají jeho klidnějšímu kolegovi Oscarovi Piastrimu. Ten zatím beze slov přebírá roli lídra a ukazuje, kdo má aktuálně navrch.
Začátek nové kapitoly Lewise Hamiltona ve Ferrari se zatím nese ve znamení zklamání. Očekávaný restart kariéry v ikonickém červeném voze se rychle proměnil v sérii neuspokojivých výsledků, které zatím nenaplňují ambice ani fanouškovská očekávání.
Max Verstappen z Red Bullu je známý svou přímočarostí a otevřeností, když přijde na hodnocení dění ve světě formule 1.
Pilot McLarenu si zakládá na férovém přístupu a přátelském vystupování, přesto by bylo chybou vnímat jeho slušnost jako nedostatek bojovnosti. Na trati je připraven tvrdě si jít za svým cílem.
Andrea Kimi Antonelli vstoupil do Formule 1 s velkými očekáváními a silnou podporou Mercedesu, který stojí za ním i v případě chyb. Šéf týmu Toto Wolff mu poskytuje plnou podporu, zatímco Valtteri Bottas, jako rezervní pilot a mentor, ochotně sdílí své zkušenosti.
Yuki Tsunoda po třech závodech v Red Bullu ukazuje potenciál, ale jeho plná adaptace ještě není dokončena. Rozdíl oproti Verstappenovi se projevuje nejen v rychlosti, ale i v práci s pneumatikami, stabilitě a konzistenci výkonu.