Sezóna s doposud největším počtem závodů - nelze mluvit o nejdelší, protože dříve se jezdilo sice méně závodů, ale s většími intervaly - se blíží ke konci a polito nastoupili k vůbec poslednímu volnému tréninku na Yas Island v Abú Dhabí.
Stále panovala poměrně značná teplota - velký to kontrast proti Kataru. Slunečné počasí vygenerovalo 28°C, trať se ohřála na 41°C a vlhkost vzduchu dosáhla 60 % a zesílil i vítr, tradičně vanoucí severozápadním směrem na 12,2 km/h. Jako v předchozích případech měli piloti k dispozici pneumatiky Pirelli v rozsahu C5-C3.
Časomíra se rozběhla, ale většina pilotů se teprve chystala „do zbroje“, nebo lelkovala ve svých garážích. Nakonec po třech minutách se na trati objevili osamělé vozy Aston Martin - Alonso před Strollem - na tvrdých pneumatikách, což bylo víkendu první případ, kdy je někdo použil. Ale šlo jen o zaváděcí kolo, následovala výměna v boxech za středně tvrdé. V závěru první desetiminutovky se pak na okruhu předvedli Gasly.a nováček Doohan. Pierre také po deseti minutách zajel první měřený čas 1:26,040, ovšem poznamenaný chybou na výjezdu ze zatáčky 6. Vzápětí ho překonal Doohan (1:25,633), přičemž oba piloti jeli na nejměkčí směsi. Poté se na okruh vrátily Aston Martiny, ostatní stále vyčkávali. Po čtvrthodině jsme registrovali pouhé čtyři měřené výkony. Mírné drama zažil na dlouhé rovince Alonso, jemuž nízko nad hlavou přeletěl pták, takže Španěl lehce uhnul ze stopy.
Po 17 minutách se konečně okruh začal zaplňovat, i když třeba Red Bully a Williamsy si nadále hověly v boxech. Nakonec to byly právě modré vozy, kdo čekal s výjezdem nejdéle. Opět se na vrcholek dostaly Haasy a Magnussen průběžně vedl (1:24,700 a 1:24,470). Verstappen (a ještě Sainz jr.) vyjeli na středně tvrdé směsi, ale Max byl časem 1:24,985 lepší než Pérez na měkké (1:25,072), i když Mexičan vůbec nezajel čisté kolo (chyby v zatáčkách 1 a 5). Ve chvíli, kdy si Russell tak trochu ve stylu scény z filmu „Marečku, podejte mi pero“ stěžoval, že vůz je dobrý, ale jede hodně pomalu, trnuli fanoušci Ferrari, protože za zádí Sainzova vozu se objevil svétlý kouř. Ačkoliv se někteří piloti dokázali zlepšit, dvacet minut před koncem byla situace na čele zajímavá - nadále vedl Magnussen a za ním se nacházeli Sainz jr. (1:24,631) a Verstappen - oba na žluté sadě. Na opačném pólu trčely vozy VISA Cash App RB. Až čtvrt hodiny před koncem vyletěl do čela nečekaně Albon. Pohled do garáže Ferrari nevěstil nic dobrého - Sainz jr. opustil vůz a ten stál na zvedácích bez kol...
V poslední čtvrthodině však teprve začaly řádné kvalifikační simulace a časy padaly jak WIndows svého času blahé paměti. První se pod hranici 1:24,0 dostal Piasti, následován Norrisem a Verstappenem (ten si ale stěžoval na špatnou činnost předních brzd), na chvost se přesunuly Aston Martiny - a to si v úvodu tréninku Alonso pochvaloval, že dnes čeká dobré výkony. Ještě před chvílí první Albon spadl mimo TOP10.
Poslední pokus se nepovedl Norrisovi, jenž kromě první zatáčky vycestoval hodně daleko za okraj tratí pod hotelovým přemostěním. Nic to ale nezměnilo na triumfu McLarenu, velmi nadějném výkonu Haasů (všimněte si rozdílu mezi oběma piloty!), mizérii Leclerca a Aston Martinu, jenž ani při posledních pokusech výrazně neposkočil vpřed.
Max Verstappen si na Silverstonu vyjel pole position, když porazil oba McLareny i domácí favority Lewise Hamiltona a George Russella. Nizozemec opět potvrdil svou dominanci v klíčovém momentu kvalifikace.
Roman Staněk znovu na pódiu. Český talent se v Silverstonu blýskl skvělým představením, když ze sedmé příčky vystoupal až na třetí místo. Už od úvodních metrů bylo jasné, že má závod skvěle rozjetý, a nakonec si dojel pro své třetí kariérní pódium ve Formuli 2.
Britský jezdec Haasu Oliver Bearman dostal penalizaci 10 míst na startu za incident při vjezdu do boxů během červené vlajky v závěru třetího tréninku. Ve vysoké rychlosti havaroval právě ve chvíli, kdy byl trénink přerušen.
Oliver Bearman čelí hrozbě přísné penalizace kvůli incidentu v pitlane během třetího tréninku v Silverstonu. Nešťastný moment tak může výrazně ovlivnit jeho domácí závodní víkend.
George Russell a Kimi Antonelli zaujali novou chladicí vestou, kterou používá na startovním roštu k udržení svěžesti. Mercedes tím ukazuje, že hledá výhody i mimo samotný monopost v reakci na extrémní podmínky moderní F1.
Charles Leclerc byl nejrychlejší v závěrečném tréninku před Velkou cenou Británie. Na Silverstonu budou o pole position rozhodovat doslova drobné rozdíly, které dávají Ferrari, McLarenu i Red Bullu reálnou šanci na první místo na startu.
Charles Leclerc je po pátečních trénincích na Silverstonu spokojený s tempem Ferrari, ale stále hledá ideální nastavení pro kvalifikaci. Tým zaostává za McLarenem a čeká ho výzva zvládnout nejisté počasí, které by mohlo ovlivnit závodní víkend.
Lewis Hamilton byl po pátečních trénincích v Silverstonu optimistický, když dokázal držet krok s Ferrari. Po složité první polovině sezony věří, že právě domácí Grand Prix může znamenat obrat k lepšímu.
Lando Norris a Oscar Piastri dominují sezoně 2025 a McLaren jim podle Zaka Browna umožní svobodně závodit. Věří, že jejich vzájemný vztah tím neutrpí.
Carlos Sainz z Williamsu dostal varování od FIA po incidentu během druhého tréninku na Velké ceně Velké Británie ve Silverstonu. Komisaři vyhodnotili jeho chování jako potenciálně nebezpečné, ale bez vážnějších následků.
Lando Norris vyhrál druhý trénink na Silverstonu před Charlesem Leclercem a Lewisem Hamiltonem. McLaren tak ukázal silnou formu před závodem na domácí půdě.
Kimi Antonelli poskytl aktuální informace o své pozici v Mercedesu. To přichází v době, kdy sílí spekulace o možném příchodu Maxe Verstappena k týmu.