Předposlední sprint se stal mírně nevyzpytatelnou záležitostí, okruh Interlagos totiž svíraly dvě frontální poruchy a nikdo nemohl tušit, zda dorazí nad trať příliš brzo nebo umožní odjet kvalifikaci na zkrácený závod bez nutnosti nasadit „mokré“ pneumatiky.
Počasí nebylo až tak typicky tropické, 21°C kolem trati, ovšem její teplota se pohybovala mezi 36 - 42°C. Vlhkost vzduchu avizovala dešťové kapky (70-75 %) a vítr z 8,6 km/h jihozápadního směru postupně zesiloval. Piloti měli předepsané pneumatiky - pro první dvě částí povinně nasadili středně tvrdou C4, pro závěrečnou pak nejměkčí směs.
Q1 - 12 minutNa trať se jako první vydali Leclerc, Sainz jr. a Stroll, postupně se však trousili i ostatní. Týmu Ferrari první kola vůbec nevyšla (Sainz jr. dokonce až 1:12,257, což by na postup nestačilo), ale bylo zřejmé, že ještě jednu šanci dostanou. Russellovi se nelíbila činnost brzd, oba Mercedesy působily na trati poněkud rozevlátě. McLaren u Piastriho pošetřil pneumatiky, protože ho nechal vyjet pouze jednou (1:10,265), zatímco Norris opravoval první pokus.
Poslední měřené časy zapsali časoměřiči pilotům Haasu a Verstappenovi, poté šlo do tuhého. Málokdo čekal, že hned na začátku spadnou akcie Aston Martinu na samé dno, ale Stroll v zatáčce 10 probrzdil a to pak nelze čekat zázraky. Rozladěný byl také Cunoda, jenž jako příčinu svého neúspěchu označil minimální přítlak. Hodně vysoko se posunuly Haasy, Hülkenberg byl také jedním ze tří pilotů, kterým na bezpečný postup stačil pouze jeden výkon.
Do Q2 nepostoupili: Alonso, Ocon, Cunoda, Stroll, Zhou
Q2 - 10 minut:Obloha tmavla, proto se na nic nečekalo - sekvenci zahájili Russell, Bottas a Gasly, přičemž George stanovil základ pro ostatní soupeře - 1:09,683. Tentokrát se polovina z patnácti pilotů rozhodla zariskovat a připravili se na jediný pokus. To ovšem nebyl případ Hamiltona, jenž musel první jízdu přerušit kvůli velkému provozu - ovšem ani druhý pokus nebyl nijak světoborný (1:10,234) a sedminásobný mistr světa musel kvaltovat, aby zachránil, co se dá.
Zatímco Verstappen se pohyboval v klidných vodách (1:09,486), nicméně si stěžoval, že s aktuálním nastavením má velké problémy v zatáčce 4, Pérez opět nebyl prorokem. Jistý si nemohl být ani Leclerc (1:09,719) a pro jistotu se na trať vrátil. Pak už šlo opravdu o přežití - Pérez nakonec snahu vzdal, Hamilton přes veškerou snahu nedokázal proniknout do Q3, odkud ho jedinými pokusy vyšoupli Albon a Lawson. Tentokrát neměl štěstí Hülkenberg, zatímco Bearman zaskakující za Magnussena opět dokázal, že v jeho osobě dřímá velký talent.
Do Q3 nepostoupili: Hamilton, Hülkenberg, Pérez, Ocon, Bottas
Q3 - 8 minutSotva se rozsvítila zelená, vyrazili na trať piloti McLarenu, protože stále nebylo jisté, jestli se nerozprší. Obloha však zůstala milosrdná a dovolila startovnímu poli dokončit kvalifikaci bez dramat. Tedy pokud někteří piloti nechybovali jako Piastri, jemuž se nepovedla zatáčka 12 a zajel jen průměrný čas 1:09,225. Norris vzápětí jako první zajel čas pod hranicí 1:09,0. U ostatních pilotů bylo evidentní, že zariskují jediný pokus, což se bohužel nevyplatilo Bearmanovi, Úvodní ,S' do Senna si najel příliš rychle a v druhé zatáčce se dostal za limit trati. Ačkoliv by mu dosažený čas 1:09,879 stačil na osmou příčku, přišel o něj a další pokus už nestihl. Ten se naopak povedl Piastrimu a fenomenální výkon ho posunul na „malé“ pole-position před týmového kolegu.
Verstappen byl předposledním, komu byl naměřen čas, jímž se dostal do druhé řady, což s ohledem na dané okolnosti není nejhorší postavení. Závěr kvalifikace na sprint obstaral Russell, jenž zůstal poněkud za očekáváním...
Max Verstappen si na Silverstonu vyjel pole position, když porazil oba McLareny i domácí favority Lewise Hamiltona a George Russella. Nizozemec opět potvrdil svou dominanci v klíčovém momentu kvalifikace.
Roman Staněk znovu na pódiu. Český talent se v Silverstonu blýskl skvělým představením, když ze sedmé příčky vystoupal až na třetí místo. Už od úvodních metrů bylo jasné, že má závod skvěle rozjetý, a nakonec si dojel pro své třetí kariérní pódium ve Formuli 2.
Britský jezdec Haasu Oliver Bearman dostal penalizaci 10 míst na startu za incident při vjezdu do boxů během červené vlajky v závěru třetího tréninku. Ve vysoké rychlosti havaroval právě ve chvíli, kdy byl trénink přerušen.
Oliver Bearman čelí hrozbě přísné penalizace kvůli incidentu v pitlane během třetího tréninku v Silverstonu. Nešťastný moment tak může výrazně ovlivnit jeho domácí závodní víkend.
George Russell a Kimi Antonelli zaujali novou chladicí vestou, kterou používá na startovním roštu k udržení svěžesti. Mercedes tím ukazuje, že hledá výhody i mimo samotný monopost v reakci na extrémní podmínky moderní F1.
Charles Leclerc byl nejrychlejší v závěrečném tréninku před Velkou cenou Británie. Na Silverstonu budou o pole position rozhodovat doslova drobné rozdíly, které dávají Ferrari, McLarenu i Red Bullu reálnou šanci na první místo na startu.
Charles Leclerc je po pátečních trénincích na Silverstonu spokojený s tempem Ferrari, ale stále hledá ideální nastavení pro kvalifikaci. Tým zaostává za McLarenem a čeká ho výzva zvládnout nejisté počasí, které by mohlo ovlivnit závodní víkend.
Lewis Hamilton byl po pátečních trénincích v Silverstonu optimistický, když dokázal držet krok s Ferrari. Po složité první polovině sezony věří, že právě domácí Grand Prix může znamenat obrat k lepšímu.
Lando Norris a Oscar Piastri dominují sezoně 2025 a McLaren jim podle Zaka Browna umožní svobodně závodit. Věří, že jejich vzájemný vztah tím neutrpí.
Carlos Sainz z Williamsu dostal varování od FIA po incidentu během druhého tréninku na Velké ceně Velké Británie ve Silverstonu. Komisaři vyhodnotili jeho chování jako potenciálně nebezpečné, ale bez vážnějších následků.
Lando Norris vyhrál druhý trénink na Silverstonu před Charlesem Leclercem a Lewisem Hamiltonem. McLaren tak ukázal silnou formu před závodem na domácí půdě.
Kimi Antonelli poskytl aktuální informace o své pozici v Mercedesu. To přichází v době, kdy sílí spekulace o možném příchodu Maxe Verstappena k týmu.