Situace se málokdy opakují a někdy pouhé výsledky mohou klamat. Verstappen sice slaví jubilejní 50. triumf v F1, ale uhájil ho doslova o dámský příčešek (vlásek by byl opravdu přehnaný) před dotírajícím Lewisem Hamiltonem.
Takzvané "sprinterské" víkendy budí stále menší nadšení zejména z toho důvodu, že absolvované tréninkové kilometry chybí. V kvalifikacích se najet nedají a sprint o zhruba třetinové délce nějaké poznatky přinese, ale rozhodně ne takové, jaké by byly třeba - navzdory optimismu, který v prohlášeních po z amerického pohledu včerejším sprintu zástupci týmů i jednotliví jezdci trousili. Vládlo slunečné počasí, teplota vyšplhala na 29°C, trať sálala čtyřicítkou a nárazový vítr dosahoval až 9 km/h.
Na startu stálo jen 16 vozů, protože týmy Haas a Aston Martin srovnaly své vozy na pit-lane. Kromě Hülkenberga a Strolla s nejtvrdší směsí vsadili všichni ostatní na středně tvrdé pneumatiky (specifikace Pirelli C4-C2) a za slunečného počasí při nárazovém větru se mohlo začít závodit. Leclercův optimismus ohledně možného vítězství zchladil ještě před první zatáčkou Norris, zato Sainz jr. využil situace a protáhl se za týmového kolegu. Verstappen, u nějž se nečekalo zda se dostane do popředí, nýbrž kdy prozatím držel pátou příčku.
Norris na čele Leclercovi ujížděl, na Ferrari se pozvolna dotahovali Hamilton a Verstappen. Lewis zdolal Sainze jr. ve čtvrtém, Verstappen o kolo později, Leclerc Hamiltonovi podlehl v šestém kole, Holanďan musel počkat až do jedenáctého. Norris však nadále držel sympatický odstup a z čela jej sesadil až první pit-stop 18. kole, k němuž zajel společně se Sainzem a Pérezem, ale zatímco jeho soupeři nasadili opět žlutě označené pneu, Lando si nechal nazout ty nejtvrdší. Ovšem i to jedno kolo rozhodlo, že se Verstappen dostal do jeho těsné blízkosti (stavěl o kolo dříve). Hamilton se pokoušel natáhnout svůj stint co nejvíce, nakonec k mechanikům zajel ve 21. kole, ale problémy s výměnou předních kol znamenaly nelichotivý čas 3,6 a také Lewis spadl za Verstappena. Mistr světa pak poctivě ukrajoval z Norrisova náskoku a ve 28. kole ho také zdolal.
Druhé zastávky největších adeptů na stupně vítězů byly nejisté, Hamilton do vysílačky naznačoval něco o jednom pit-stopu, akonec se první odhodlal Norris (35. kolo) a bleskovou zastávkou v délce dvou vteřin posílil své naděje. Verstappen stavěl v následujícím okruhu a mechanici vsadili na jistotu (3,3). Šaráda byla rozřešena ve chvíli, kdy ve 39. kole zastavil Hamilton, ale ani druhý pit-stop nebyl povedený (4,2). Situace na trati byla následující - Verstappen a Norris jeli na nejtvrdších pneu, Hamilton na středně tvrdé. A zatímco se Max pozvolna vzdaloval od oranžového McLarenu, blížil se jako Zorro mstitel Hamilton. Jejich souboj vygradovat na rozhraní 48. a 49. kola, kdy se Lewis na cílové rovince dostal na druhou příčku - v té chvíli ztrácel na Maxe 5,13 vteřiny. Ukrajoval pak razantně desetiny, Verstappen navíc stále nervózněji avizoval problémy s brzdami. Při vjezdu do posledního kola chybělo Hamiltonovi propastných 1,8 vteřiny, navíc si Verstappem na dlouhé rovince pomohl systémem DRS od o kolo zpět jednoucího Zhoua. Lewis si v cíli postěžoval, že mu chybělo jedno nebo dvě kola, ale i tak se stal určitě jedním z nejbojovnějších pilotů.
Ferrari rozdělilo strategii a snažilo se posílit Leclercovo prohlášení o snaze zvítězit. Charles stavěl ve 24. kole a nazul bíle označené pneu, ale postupem času bylo stále jasnější, že tato strategie možná vynese body, ale určitě ne stupně vítězů. Díky zastávkám soupeřů se dostal dvakrát do čela, ale zase z něj byl rychle sesazen. Dvanáct kol před cílem se "probudili" inženýři s dotazem, zda nezkusí druhý pit-stop, na což Monačan podrážděně reagoval: "Co tím získáme, chcete mi zničit závod? Teď už je stejně pozdě!" Nakonec došlo k týmové výměně, kterou Leclerc také otráveně komentoval (50. kolo), ve třiapadesátém okruhu ho lehce zdolal Pérez a Russell, jenž ve 40. kole ztrácel na Ferrari 12 vteřin ho ještě málem na cílové čáře předjel.
Sainzovi jr. se dařilo lépe, podruhé zastavil ve 36. kole a byl to povedený pit-stop (2,2). Když ho tým prosadil před kolegu, referoval o pozvolné ztrátě tempa Norrise, ale i přes optimistické výzvy a Carlosovo odhodlání se druhé Ferrari k McLarenu nepřiblížilo. Pérez i Russell coby týmové dvojky zajeli celkem slušně, ale doplatili na nevýrazný prostřední stint.
V druhé polovině startovního pole se pořadí přelévalo docela zajímavě. Smolaři dne se stali Piastri a Ocon, kteří se potkali ve třetí zatáčce a jejich vozy doznaly značné úhony. Esteban diagnostikoval problémy velice záhy, Piastri se začal propadat tři kola po něm. Nenápadně jedoucí Alonso se dokázal vypracovat do bodované desítky a svedl tu souboj s Cunodou, ale ve chvíli, kdy se před něj dostal, hlásil na boxovou zídku ve 48. kole problémy se zadním závěsem. Body byly v tahu, ale pro tým je dokázal vybojovat Stroll, jenž právě ve zmíněném kole Japonce zdolal. U AlphaTauri neměli co ztratit, proto Juki v kolo před cílem zajel do boxů pro nejměkčí směs a risk se vyplatil - do klína mu spadl premiérový bod. Nemusel se bát, že by vypadl z TOP 10, protože Albon měl dost velkou ztrátu a navíc dostal v 52. kole po předchozím varování černobílou vlajkou trestných 5 vteřin. U navrátilce Ricciarda, který se v jednu chvíli ocitl na bodovaných příčkách, se tým pokusil o stejný scénář, ale Daniel byl nakonec o více než vteřinu pomalejší než Juki.
Slovíčko ještě ztraťme o Pierre Gaslym. Do závodu nastoupil se stejným barevným provedením přilby (včetně nápisu), s jakým jezdil jeden z nejobdivovanějších a nejtalentovanějších pilotů 70. let François Cevert. Přesně 6. října 1973 se na americkém okruhu Watkins Glen zabil při tréninkových jízdách poté, co mu praskl pravý brzdový píst jeho Tyrrellu. Sir Jackie Stewart byl jeho smrtí tak zdrcen, že odmítl byť jen symbolicky nastoupit do svého posledního závodu, jenž měl být jeho jubilejním stým. Byla to určitě milá připomínka a Gasly si jí mohl užít i díky velmi dobrému výsledku.
Tři hodiny po závodě technická komise FIA oznámila, že byly z výsledkové listiny vyškrtnuti Lewis Hamilton (2.) a Charles Leclerc (6.) kvůli nepředpisové dřevěné desce na spodku vozu. Více ve výše uvedeném zvláštním článku.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.