Renault stále tápe. Ani jeden z jeho pilotů neprošel do druhé části kvalifikace, i když Palmer dle vlastních slov neuspěl jen o vlásek. Horší situaci zažil Kevin Magnussen, který přidělal svým mechanikům nemálo práce.
Dán se o své kvalifikační nehodě později rozhovořil. Do bariéry za zatáčkou 7 narazil v prvním kole po výjezdu z boxů, takže naštěstí nejel plnou rychlostí. Nehodu označil za "divnou", jeho vůz byl natolik poškozen, že Renault bude nucen pro něj do závodu nasadit nové šasi.
Magnussen vyslovil podezření, že na vině incidentu byly patrně dostatečně nezahřáté pneumatiky, nicméně připustil, že hlavní odpovědnost za nehodu nese on. "Jel jsem po výjezdu z boxů, bylo to podivné. Nasadili jsme sadu, na níž už jsem jel a která nebyla v ohřívacích dečkách. Nebyl čas ji zahřát, nasadili jsme ji, ale bylo dost kluzká. To je zvláštní, protože předtím byla v pořádku. Ale dost možná, že teplota trati poklesla a pneumatiky měly horší přilnavost. Vyjížděl jsem ze zatáčky, najel na hrbolek a pořádně to prásklo. Pak jsem narazil do zdi," popisuje dánský pilot incident ve třetím tréninku, který byl po jeho havárii předčasně ukončen.
Velmi omezený rozsahPodle Magnussena se na celé záležitosti podepsal také fakt, že ultra-měkké pneumatiky je opravdu hodně složité zahřát na provozní podmínku. "Rozsah je opravdu velmi úzký. Nejsou jako super-měkká směs, kterou nasadíte a bude fungovat. Také měkké pneu fungují," líčí své dojmy Kevin.
"Pneumatiky lze snadno přehřát, ale u ultra-měkkých je provozní okno opravdu velmi omezené. Tím jsem si jist. Jsem pilot, řídím vůz - potřebuji se držet dál od svodidel. To je moje povinnost. Ale tohle mě opravdu hodně zaskočilo," vrací se Dán ještě jednou k nehodě.
Je také otázkou, zda jeho náraz do zdi nebyl částečně způsobem i proměnlivými podmínkami na trati. Z televizního přenosu a kapek na objektivech kamer bylo zřejmé, že se na trať snáší drobný deštík, ovšem je otázkou, zda to bylo po celé trati, nebo jenom v určitých úsecích. V druhém případě by to k nehodě mohlo přispět.
Nic není ztracenoMagnussen bude muset, podobně jako Verstappen v Monacu, odstartovat z boxové uličky, ale on sám se domnívá, že to není o moc horší situace, než kdyby měl do závodu vyrazit z místa, které by mu patřilo podle dosaženého času. Je připraven udělat opravdu všechno, aby v závodě zachránil co se dá.
"Podniknu vše. Není to tak zlé. Mohl jsem se kvalifikovat na nějakém patnáctém nebo šestnáctém místě, takže na tom nejsem o moc hůře. Navíc máme v případě deště svobodnou volbu. Takže vždy existuje nějaké pozitivum," dodává Magnussen.
Alan Permane se po překvapivých změnách v Red Bull Racing Group stává novým šéfem týmu Racing Bulls, čímž se vrací do klíčové manažerské role. Jeho jmenování je důkazem důvěry v jeho bohaté zkušenosti a schopnost vést tým k stabilitě a růstu po náročném období.
Christian Horner byl po dvaceti letech náhle odvolán z pozice šéfa týmu Red Bull. Tým mu poděkoval za dlouholeté vedení, které přineslo osm jezdeckých a šest konstruktérských titulů.
Gabriel Bortoleto přiznal chybu, když při britské Grand Prix zvolil na začátku závodu suché pneumatiky. Risk v proměnlivých podmínkách mu nevyšel a vedl k jeho brzkému odstoupení.
Pierre Gasly zhodnotil chaotický závod na Silverstonu, v němž dokázal získat body pro Alpine. Francouz ocenil týmovou práci a zvládnutí náročných podmínek.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.