Pořád není nic hotového, pořád se čeká... Pokoušel jsem se z hlavy spočítat, kolik se toho o těchto dvou pojmech napsalo, a neuspěl jsem. Teď se zdá, že už nikdo nepředpokládá, že by se něco na dlouhé cestě zadrhlo.
Objevují se vzletná prohlášení, emotivní hodnocení, nadšení, nostalgie, prostě vše co k loučení i setkání patří. Vyslechněme tedy tři zúčastněné a nesnažme se při čtení jejich vyjádření zaobírat tím, zda budou mít svou váhu ještě příští týden.
Federico Gastaldi (náměstek šéfa týmu Lotus): "Je to, jako kdybychom byli vyzvání k nové svatbě, což jenom potvrzuje naši předchozí spolupráci. Je to pozitivní pro motoristický sport a také pro Enstone, že se společnost jako Renault, mající svou historii a prestiž, snaží posílit svou roli ve formuli 1. Za ta léta jsme pochopitelně museli strávit několik nepříjemných ran, ale také jsme prožili neskutečné vrcholné okamžiky. To nám všem přinášelo motivaci prezentovat naše odhodlání a všem předvést, co můžeme dokázat."
Nick Chester (technický ředitel týmu Lotus): "Zdá se, že je před námi hodně vzrušující doba. S Renaultem jsme po mnoho let úzce spolupracovali, takže to bude hodně zajímavé, pustit se do nové etapy vzájemného vztahu. Příští rok se musí vykonat hodně práce, takže se v Enstone nikdo nebude nudit."
Romain Grosjean (odcházející pilot Lotusu): "Část mého srdce bude s Enstone navždy spjata, vždyť jsem zde vyrostl a tolik toho prožil. Vzpomínám si na rok 2005, kdy jsem tu zaklepal na bránu; byl jsem velmi plachý a neuměl slovo anglicky. A někteří lidé, které jsem tehdy potkal, působí v týmu nadále. Teď obracím list v mé závodní knize, ale to neznamená, že jsem na jejím konci, tak proč se jednoho dne do Enstone nevrátit a nestat se tady mistrem světa?
Odchod na konci roku bude opravdu těžký. V prosinci se půjdu do továrny rozloučit, každý má u mě pár piv. Do té doby ale ještě musím absolvovat pět závodů, jsem odhodlán každý z nich odjet naplno a umístit se co nejlépe. V roce 2016 zamířím do nového prostředí s novou, zcela odlišnou výzvou, ale odchod od Lotusu pro mě bude velmi emociální, vždyť jsem byl tak dlouho jeho součástí.
Strávil jsem tu deset let, na tu dobu připadá deset umístění na stupních vítězů, absolvoval jsem tu téměř 80 závodů... Lidé v Enstone jsou velmi silnou skupinou lidí, kteří se stále snaží bez ohledu na jakékoli okolnosti. Proto jsem se o odchodu rozmýšlel tak dlouho."
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.