Pokud nějakou událost provázejí konspirační teorie, většinou to dopadá tak, že čím více se snažíte popřít jejich existenci a poukázat na jejich nesmyslnost, tím více bují a nabírají na síle. Hamiltonův případ z Malajsie budiž toho důkazem.
Znovu můžeme zopakovat, že někdy slova vytržená z kontextu mohou začít žít vlastní život. Ať Hamilton myslel výrokem "někdo nechce, abych vyhrál" cokoliv (a skutečně může být brán jako prostý povzdech, že mu štěstí nepřeje), spekulace o sabotáži týkající se jeho vozu nabrala na intenzitě. Přesto, že Lewis později vysvětlil, že oním "někým" nemínil rozhodně tým, ale vyšší moc.
Technický ředitel Paddy Lowe v rámci Grand Prix Japonska zdůraznil, že tým Mercedes v tomto případě nebyl nikdy a nikým ze sabotáže obviněn.
"Nemohu souhlasit s tím, že by pilot naznačil, že se jedná o sabotáž. Jsme si jisti tím, že jeho výroky byly naprosto jasné, takže tato varianta absolutně nepřichází v úvahu. Každý, kdo má špetku inteligence, díky níž situaci dokáže analyzovat by si měl uvědomit, že je prakticky nemožné připravit v tomto případě selhání tak, aby nastalo v určité bodě závodu... pokud bychom tohle dokázali, vyhráli bychom úplně všechno a měli každý závod v každé chvíli pod kontrolou. V toto roce jsme měli i další poruchy, které jsou velmi nepříjemné. Pokud bychom byli tak geniální a uměli si takovou sabotáž naplánovat, neměli bychom vůbec žádné technické problémy," uvedl Paddy Lowe.
"Naši inženýři pracují na hranici výkonnosti a věco se občas nepovedou. Vše je neuvěřitelně složité, nejde schválně naaranžovat, aby se něco na určitém autě přihodilo... Je to podobné, jako když nám lidé říkají, že dáváme přednost jednomu pilotovi před druhým, nebo že jeden pilot má lepší vybavení než ten druhý. Každý inteligentní člověk ví, že takhle to nefunguje," obhajuje Lowe přístup Mercedesu.
Technický ředitel týmu trvá na tom, že porucha Hamiltonova motoru nevykazuje podobnost s jakoukoli jinou potíží, která letos obhájce titulu potkala. Lowe připouští, že Brit má letos jednoduše méně štěstí než Rosberg.
"Je tu jedna věc, kterou byste měli mít na paměti: jsme racionální lidé, zvláště v inženýrské oblasti, ale také víme, že je možné hodit hracími kostkami dvě šestky třikrát v řadě. Statisticky je to možné, přesto jsme vnitřně přesvědčeni, že pravděpodobnost je prakticky nulová. To je tak trochu i Lewisův scénář. Máme osm pohonných jednotek a s jednou výjimkou se všechny problémy týkají jen Lewisových: Nikdo z nás není s to pochopit, proč se věci vyvíjejí právě takhle. Ale to je právě onen případ hracích kostek. Stalo se to. Chápeme to tak, že jde o smutnou náhodu, že se poruchy týkají pouze Lewisova auta. Jsme z toho doslova otrávení a přáli bychom si, aby se mu štěstí nevyhýbalo. Pochopitelně jak Lewis, tak i my si po podobném případě pořád klademe otázku »Jak je možné, že se to znova stalo právě jemu«?" uzavírá Lowe.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.
George Russell si udržel druhé místo v Bahrajnu, přestože čelil vyšetřování kvůli možnému neoprávněnému použití DRS. Komisaři nakonec neshledali žádné pochybení.
Lewis Hamilton odjížděl z Bahrajnu s pocitem, že začíná chápat, jak nový vůz Ferrari nejlépe funguje. Do Saúdské Arábie tak míří s nadějí, že se mu podaří své poznatky proměnit v lepší výsledek.
Charles Leclerc přirovnal trápení Ferrari při Velké ceně Bahrajnu k "efektu sněhové koule", potíže se podle něj nabalovaly jedna na druhou. Stěžoval si především na nedostatek přilnavosti a přítlaku, což výrazně ovlivnilo výkonnost monopostu.
Oscar Piastri zazářil v Bahrajnu a vítězstvím v dramatickém závodě formule 1 zdramatizoval boj o titul – na týmového kolegu Landa Norrise ztrácí už jen tři body.
Po dominantním závodě v Japonsku prožívá zatím Max Verstappen v Bahrajnu nečekaný zlom – místo suverénního tempa čelil náhlému propadu formy a zcela jiné realitě.
Po zklamání v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu, kde Lando Norris skončil až na 6. místě, šéf McLarenu Andrea Stella vyjádřil plnou podporu svému jezdci.
Po vítězství v Bahrajnu přiznal Max Verstappen, že Red Bull momentálně ztrácí na McLaren zhruba půl sekundy na kolo a trápí se s vyvážením i přilnavostí vozu. Přesto zůstává klidný a místo paniky spoléhá na očekávaný balík vylepšení, který dorazí až v Imole.
Na přilbě legendy F1 Sira Jackieho Stewarta přibylo další slavné jméno, mezi podpisy, které ji zdobí, nechybí ani iniciály Michaela Schumachera. Unikátní helma, podepsaná řadou osobností motorsportu, půjde do dražby a výtěžek poputuje na dobročinné účely.