Příběhy z Paddocku Velkých cen občas zabíhají do zcela jiných oblastí než sportovních. Ať je to zvláštní sorta VIP návštěvníků, jejichž jediným cílem je se ještě honem zviditelnit, než F1 překročí svůj zenit, nebo zástupce bulvárních médií, stále dokola opakující jedny a tytéž otázky.
Občas tu však dojde i k událostem značně pikantním, které zavánější kriminální zápletkou. Už jsme informovali o krádeži volantu, který zmizel z garáže stáje Force India. Jde o značně citlivou věc a dokonce padaly termíny jako průmyslová špionáž, zazněl ale i názor, že za celou akcí je snaha tým diskreditovat a dokázat, že používal nepovolené konfigurace. Jak by to ale chtěli dotyční aplikovat, když museli k zisku corpus delicti použít nechvalně známé metody "za pět prstů"? Většina komentářů se shoduje, že šlo nejspíš o dílo nějakého šíleného fanouška, které ovšem má pro tým značný finanční dopad.
Jsou však hlasy, které se špionážní aféry tak docela nevzdávají. Teď nemáme na mysli rok 2007, ale dobu podstatně dřívější - v rámci Grand Prix Brazílie 1981 (tehdy ještě figurovala v úvodu šampionátu) kdosi nepozván navštívil garáž Brabhamu a ukradl kompletní zavěšení monopostu, který tehdy pracoval na systému proměnné světlé výšky monopostu. Pokud se soupeři domnívali, že šlo o čin šílence, druhý den po nemilé události u Ecclestoneova týmu vytáčel číslo místní policie i Frank Williams: jeho mechanici den před závodem náhle postrádali nově vyvíjené pružiny...
Druhá strana minceŘíká se, že svět F1 je prostředí tvrdého a nelítostného soupeření, ale rivalové si dobře uvědomují, že musí mít proti komu bojovat, jinak by utekly i poslední zbytky příznivců závodění. Noční déšť z pátku na sobotu na Monze poškodil ohřívací dečky pneumatik u už tak těžce zkoušené stáje Lotus; ty díky zkratům nebyly funkční. Podle hlavního inženýra Alana Permaneho týmu okamžitě nabídly pomoc Sauber, Ferrari a Toro Rosso. "Jsou našimi přímými soupeři v šampionátu, ale ani na chvíli nezaváhali. Pokud bychom neměli možnost využít tohoto zařízení, měli bychom na kvalifikaci pouze tři sady pneumatik," uvedl Permane.
Zdá se však, že promočené dečky jsou tím nejmenším problémem, který v tuto chvíli Lotus trápí. Pořád se přetřásá jeho situace a bobtnají informace, že kvůli finančním potížím v Singapuru a Japonsku Lotus neuvidíme. "Máme vše pod kontrolou. Tenhle rok je velice hubený, ale určitě nestojíte o to, aby to bylo ještě horší," oponuje náměstek šéfa Federico Gastaldi.
Odráží také zvěsti o zadržování plateb ze strany Maldonadova sponzora PDVSA, což ostatně tvrdil už sám pilot. "Všichni naši partneři i sponzoři zaplatili včas, někteří dokonce předem. Připouštím, že na rozdíl od některých našich konkurentů je to cesta poněkud zdlouhavější, ale učinili jsme vše nezbytné pro to, abychom byli v budoucnu životaschopní. Jsme přesvědčeni, že budeme bojovat až do konce sezóny a pokračovat i po ní. Proto nevěřte žádným negativním zprávám, které se k vašemu sluchu dostanou," vyzývá Gastaldi.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.