Tým Haas prožívá nepříliš dobré období. Na domácí půdě se chtěl vytáhnout a měl ke slušnému výsledku nakročeno po solidním tréninku Romaina Grosjeana. Nakonec z toho byl černý víkend - Grosjean odpadl velice záhy a Magnussen musel odečíst body po diskvalifikaci.
Vysvětlení diskvalifikace dánského pilota je v podání zástupců týmu velice svérázné vysvětlení. Günther Steiner prohlásil, že se na boxové zídce odhodlali k příliš velkému riziku, když povolili Magnussenovi tvrdohlavého souboje. Po odpadnutí Grosjeana zůstalo Haasu pouze jedno želízko v ohni: Kevin se pokoušel zdolat před sebou jedoucího Ocona a zároveň si musel hlídat Péreze za zády.
Tým dobře věděl, že Magnussen je na štíru s palivem a spotřeba se pohybuje na samotném limitu. Steiner & spol. na boxové zídce ale spoléhali, že Räikkönen bude dostatečně rychlý a celou skupinku předjede o celé kolo, takže by Dán jel o kolo méně. Jenže to se nestalo a jediný Haas v závodě překročil hmotnostní limit 105 kg o pouhých 170 g, což ovšem znamenalo vyloučení ze závodu.
"Je zřejmé, že jsme nastavili směs paliva na limitu. Zvolili jsme příliš velké riziko, příliš dlouho jsme útočili a pak už nešlo ubrat a doufat, že by nás vedoucí skupina předjela o kolo a my pak byli v klidu, že bude všechno v pořádku. Kevin útočil na Ocona, ale nefungovalo to. Kdybychom to dokázali, bylo by to v pořádku, ale my pořád jen útočili. Prostě jsme moc riskovali a nedopadlo to dobře," vysvětlil situaci Günther Steiner.
Rovněž připustil, že by Magnussen mohl zpomalit a pustit před sebe Péreze, protože nakonec by stejně body dostal, navíc by mu připadla po diskvalifikaci Ocona stejná pozice, ale to v době závodu nikdo nemohl tušit.
"Zpětně o tom přemýšlím. Pochopitelně vás během závodu napadají různé scénáře, ale pořád věříte, že se vám podaří uspět. Všechno se odehrávalo hodně rychle, když se Räikkönen přiblížil, nevěděl jsem, kdy nás předjede, čekal jsem tak za dvě kola. Myslím, že také šetřil palivo, a tak se o předjetí nesnažil. Kdyby Pérez dostal modré vlajky, dosáhli bychom našeho cíle, ale nikdy se dostatečně nepřiblížil. Jednu chvíli to vypadalo, že se rozblikají, jindy zase ne. Všechno se to odehrálo v krátké časové periodě, to je zkrátka strategie, později bychom to asi řešili jinak. Nechci se ospravedlňovat, jak už jsem řekl, bylo to značné riziko a podle toho to dopadlo. Ale je tu určitý bod, o který je třeba usilovat, nemůžete jen sedět a dívat se, co se stane. Zkusili jsme to, tratíme na tom a převezmeme odpovědnost. Život jde dál, budeme se snažit příště všechno udělat lépe. Ale rozhodně našeho rozhodnutí nelitujeme," pokračuje Steiner.
Magnussen byl dle vyjádření týmu v celé věci nevinně. Z boxové zídky dostával pravidelně informaci o potřebě šetřit palivo. "Dělal to, co měl, ale nemá sebemenší vinu, neviděl skutečné hodnoty. Bylo to nahoru dolů, my viděli hodnoty, jak má jet, proto nelze vinit pilota, že dostatečně nešetřil palivo, protože když pojede podle ní, samozřejmě se zeptáte »proč jsi trochu víc netlačil«?" uzavírá celou záležitost Steiner.
Pierre Gasly zhodnotil chaotický závod na Silverstonu, v němž dokázal získat body pro Alpine. Francouz ocenil týmovou práci a zvládnutí náročných podmínek.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.