Asi nejčastějším povětrnostním problémem při závodech Formule 1 bývá silný déšť, ale na několika následujících příkladech si ukážeme, že "zavařit" mohou jezdcům a týmům i jiné extrémy, které je přinutily dělat věci jinak.
Velká cena Dallasu 1984Na okruhu panovaly teploty přesahující 40 °C ve stínu. Velká cena se jela na začátku července v jednom z nejjižnějších států. Na trati byla vyjetá jen úzká cesta, na níž monoposty závodily, všude okolo se nacházely kousky rozbitého cementu, kterým se trať narychlo před závody opravovala. Cement kvůli příliš vysokým teplotám nepřilnul správně. Horko bylo v době závodu takové, že na sebe Piercarlo Ghinzani nechal v průběhu své zastávky v boxech vylít do kokpitu své Oselly kbelík studené vody. Lotus Nigela Mansella, startujícího z pole position, zradila v cílové rovince posledního kola převodovka, Brit z monopostu vyskočil, aby jej dotlačil za cílovou čáru. To se mu bohužel nepovedlo, dehydrovaný omdlel a byl převezen do nemocnice. Závod nedojelo 18 z 26 startujících pilotů a 14 z nich mělo v závodě nehodu. Osmičku klasifikovaných přivedl do cíle na prvním místě Keke Rosberg s Williamsem. Hrdina Mansell byl nakonec klasifikován jako šestý a získal jeden bod.
Velká cena Austrálie 1991Zřejmě se jedná o jeden z nejkratších závodů Formule 1 v historii. Grand Prix byla ukončena po pouhých 24 minutách v 17. kole. Na trati bylo příliš vody a stále velmi silně pršelo, což vyústilo v řadu nehod a vyjetí z dráhy. Dokonce mistr mokrých tratí Ayrton Senna jezdil po okruhu mávajíce rukou, čímž signalizoval nebezpečné podmínky a aby byl závod zastaven.
Velká cena Japonska 2004Závodní víkend ovlivnil tajfun MA-ON a vítr dosahoval rychlosti až 160 km/h. Kvalifikace musela být přesunuta na nedělní ráno.
Velká cena Japonska 2007V roce 2007 došlo po 30 letech ke změně okruhu, který hostil F1 v Japonsku. Místo Suzuky se závodilo na dráze pod horou Fuji. Co se zajímavosti podniku týče, tak změna vyšla skvěle. Co nevyšlo, bylo počasí. Ve Fuji neskutečně pršelo. V dnešní době by se start v těchto podmínkách nekonal. Závod však nakonec poskytl krásnou podívanou díky souboji mezi Robertem Kubicou a Felipem Massou, kteří závodili o šesté místo v pořadí.
Velká cena Japonska 2010Opět země vycházejícího slunce, F1 v této lokaci zažívá meteorologické hříčky častěji, než by si účastníci asi přáli. Před kvalifikací silně pršelo. Vedení závodu zasedlo ke stolu, aby se pobavilo o tom, zda bude kvalifikace přesunuta či zda se pojede za nepříznivých podmínek. Mezitím některé týmy vytáhly stolní hry a dokonce se v pit lane objevil malý raft, který byl puštěn po dráze místo monopostů a plaval.
Velká cena USA 2015Silný déšť se nevyhnul ani Velké ceně Spojených států amerických a čekalo se na rozhodnutí, zda se pojede kvalifikace později nebo zda se přeloží na nedělní ráno. V mezičase a pro pobavení sebe sama a moknoucích diváků si Daniel Ricciardo a Daniil Kvjat na pit lane spolu zatancovali, mechanici Force Indie vytvořili provizorní kajak s koly, ve kterém se po pit lane vozili s pádly a Carlos Sainz si krátil čas hrou v kuželky z plechovek Red Bull. I přesto, že byla kvalifikace přesunuta na neděli, stejně se regulérních podmínek účastníci nedočkali.
Test na Silverstone 2005Na konci února na britském okruhu testoval tovární tým Renault a Fernanda Alonsa v průběhu jízdy zastihla silná sněhová přeháňka. Nejenže chumelilo a byla ukrutná zima, ještě foukal ledový vítr. Mechanici Renaultu i přesto cvičili zastávky v boxech. Podobné sněhové podívané jsme se dočkali i během testování v jinak slunné Barceloně v roce 2003.
Test v Bahrajnu 2009Jižnější lokace a další povětrnostní patálie. Namísto sněhové bouře to byla bouře písečná. Na okruhu testovaly jen tři týmy a díky rozmarům počasí mnoho užitečných dat nezískaly, jednalo se tak díky počasí o opravdu drahý výlet.
Úvodní kvalifikace sezóny 2025 v Albert Parku skončila neúspěchem pro nováčky Kimiho Antonelliho a Liama Lawsona, kteří vypadli už v první části. V závěru kvalifikace si pole position zajistil Lando Norris, který porazil týmového kolegu Oscara Piastriho o 0,084 sekundy, přičemž Max Verstappen dokončil kvalifikaci na třetím místě.
Lewis Hamilton se připravuje na svůj premiérový závod za Ferrari během Velké ceny Austrálie, kde se chystá ukázat, že jeho přechod k italské stáji přinese výrazný pokrok v jeho kariéře, po náročném roce 2024 s Mercedesem.
Oscar Piastri před domácím publikem zazářil a ovládl dramatický třetí trénink v Melbourne, kde se první tři jezdci vměstnali do rozdílu pouhých osm setin sekundy.
Red Bull plánuje požádat Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) o výjimku, která by umožnila jednomu z jejich jezdců, jenž ještě nedosáhl věku 18 let, získat superlicenci a účastnit se závodů Formule 1.
Lewis Hamilton po druhém tréninku na Velké ceně Austrálie překvapil fanoušky, když prozradil svou předpověď ohledně pole position.
Generální ředitel F1 Stefano Domenicali zamíří po úvodní Velké ceně Austrálie do Thajska, aby jednal s organizátory, kteří doufají, že se jim podaří uspořádat závod v ulicích hlavního města Bangkoku.
Integrace Carlose Sainze do týmu Williams probíhá hladce. James Vowles, šéf týmu, popisuje Španěla jako „bojovník poslaný z nebe“ díky jeho pracovní morálce, která skvěle zapadá do hodnot týmu.
Juki Cunoda se podělil o překvapivý moment, kdy mu Red Bull oznámil, že prohrál v závodě o post týmového kolegy Maxe Verstappena s Liamem Lawsonem.
Fernando Alonso po úvodních trénincích v Melbourne k Australské Grand Prix 2025 vyjádřil svou frustraci vůči mediálním rozhovorům a rozhodl se zcela vynechat komentáře. Po prvním tréninku, kde skončil na 8. místě, a po druhém, ve kterém klesl na 13. pozici, jasně odmítl jakékoliv rozhovory s novináři.
Mercedes měl v pátečních trénincích na Velkou cenu Austrálie problémy s optimalizací výkonu mezi měkkými a středními pneumatikami, což ovlivnilo jejich kvalifikační simulace.
Lando Norris byl nejrychlejší v prvním tréninku, ale ve druhém ho předstihl Charles Leclerc, zatímco britský jezdec nadále hledá optimální vyvážení vozu. Max Verstappen se potýkal s nedotáčivostí a obsadil až sedmé místo, což potvrzuje, že Red Bull zatím postrádá konkurenceschopné tempo.
Oliver Bearman se omluvil týmu Haas po své nehodě během prvního tréninku na Velké ceně Austrálie, která ho připravila o druhou část pátečního programu. I přes rozsáhlou opravu vozu se mladý britský nováček na trať nevrátil.