Po 210 minutách se piloti opět posadili do svých kokpitů a vydali se k další části závodního víkendu v ulicích luxusních hotelů a světoznámých hráčských doupat. Čekalo se, jak se změní rozložení sil z prvního tréninku.
Povětrnostní podmínky prakticky stejné, 10°C dokonce přimělo Jamese Vowlese (Williams) nasadit vlněnou čepici, trať také nebyla bůhvíjak teplá (13°C), vlhkost vzduchu (28 %) a vítr (3,6 km/h jižním směrem) byly prakticky identické s předchozí částí.
Opět si na trať pospíšili piloti Alpine následovaní Bottasem, jehož čas 1:39,493 měl ale pouze archivní hodnotu. Záhy ho překonal Magnussen (1:37,711) a poté se do akce vrhli i ostatní piloti na středně tvrdých pneu. Russell a Pérez si stěžovali, že jim do přileb proniká příliš chladný vzduch, Alonso po prvním výjezdu a 12 minutách instruoval boxy, že bude třeba změnit nastavení. Verstappen si stěžoval na nulový přítlak.
Žluté pneumatiky na vozech vydržely první třetinu tréninku, nejlepším časem se blýskl Leclerc (1:34,476), ale bylo zřejmé, že tendence zrychlujících se výkonu bude pokračovat i na měkkých směsích. Tato sada se prozatím netýkala Albona, na jehož voze v garáži se usilovně pracovalo - jak uvedli komentátoři, mělo jít o problémy s palivovým systémem.
První nasadil měkkou směs Colapinto (1:36,234), ale ani na ní nepřekonal nejlepší časy pilotů na středně tvrdých pneumatikách. Spolu s ním vyjeli Saubery a Stroll, poté už se do červené obléklo celé startovní pole. Opět se o nejlepší časy přetahovala stejná pětice jako v prvním tréninku, byť poněkud odlišně poskládaná - navíc Verstappen doplatil na vlastní chybu a poté na nepříznivý souběh okolností: třiadvacet minut před koncem druhé části závodního víkendu se konečně dostal na trať Albon, ale hned bylo jasné, že vůz nefunguje správně. Alex také dojel jen do zatáčky 6, kde musel zastavit - učinil tak naštěstí natolik chytře, že byl jeho williams ihned odtlačen do únikové zóny za svodidla a červená vlajka neměla dlouhého trvání. Jenže kvůli ní vlastně Red Bully nezaregistrovaly pokusy na měkké směsi a zůstaly v hloubi pole. Poté, co se znovu mohlo jezdit naplno, už vsadily týmy na závodní simulace - jen Magnussen si ještě zlepšil čas, než také on nasadil středně tvrdou směs a zajížděl časy o 3 - 5 vteřin pomalejší.
Opět bylo rušno v zatáčkách 1, 5, 7 a 14. V první měli problémy Norris, Leclerc a hned dvakrát Hamilton, ten ještě v samotném závěru nezkrotil „pětku“ a na trať se musel vrátit efektním smykem. V zatáčce 7 volili průjezd mimo vyznačenou trať Pérez, Alonso, v závěru i Verstappen a Piastriho rozhodila tato pasáž natolik, že se lehce otřel o zeď. Ve „čtrnáctce“ piloti často nezvládli brzdný bod a museli se otáčet ve slepé uličce - větší či menší potíže tu měli Magnussen, Leclerc, Verstappen, Pérez a v závěru Colapinto - krátce poté v tu svedl souboj s Norrisem a Brit si musel také vypomoci únikovou zónou.
Celkové shrnutí prvních dvou tréninků: poměrně hodně chyb a přes úspěch Mercedesu vyrovnaná pětka - možná by sem patřil i Verstappen, ale z výše uvedených důvodů nezajel měřitelný výkon. Naopak Piastri se zdá být trochu nejistý, čehož využili Gasly a Haasy.
Charles Leclerc byl po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie na sebe velmi naštvaný. Podle něj jeho výkon výrazně zaostal za očekáváním.
Oscar Piastri získal podporu od bývalého pilota F1 Jolyonna Palmera po penalizaci, která ho na Silverstonu připravila o vítězství. Palmer označil trest za příliš přísný a Piastriho manévr za férový.
Ferrari prožívá těžkou sezonu a italská média hlásí rostoucí tlak na šéfa týmu Freda Vasseura. Výsledky zaostávají za očekáváními, což vyvolává spekulace o nutnosti změn v řízení stáje. Vasseur tak čelí výzvě, jak tým rychle vrátit zpět na vrchol.
Red Bull má ve svých řadách talentovaného Arvida Lindblada, který se poprvé objevil ve světě F1 po boku Maxe Verstappena v Silverstonu. Mladý jezdec z F2 tak udělal významný krok směrem k možné budoucnosti v královně motorsportu.
George Russell potřebuje novou smlouvu na příští sezónu. Güenther Steiner se obává, že jeho požadavky komplikují Mercedesu cestu za získáním Maxe Verstappena.
Adrian Newey zůstává plně koncentrován na projekt vozu Aston Martin pro sezonu 2026, a to i navzdory potížím, které aktuálně tým potkávají. Legendární inženýr tak potvrzuje, že dlouhodobá strategie má pro něj prioritu před krátkodobými výsledky.
Laurent Mekies musí v Red Bullu co nejdříve vyřešit nejistou budoucnost Maxe Verstappena. Jeho rozhodnutí může zásadně ovlivnit nejen tým, ale i rozložení sil v celé Formuli 1.
Christian Horner se během Velké ceny Británie ostře pohádal s Josem Verstappenem. Incident přišel právě v době, kdy Horner čelil spekulacím o konci ve funkci šéfa Red Bullu.
Finský závodník Valtteri Bottas se tento týden znovu posadil za volant vozu Mercedes – na jihu Španělska, na okruhu v Jerezu, absolvuje soukromý test.
Cadillac představil požadavky na své jezdce pro sezonu 2026, zatímco v paddocku propuká tvrdý boj o jejich podpisy. Šéf týmu Dan Towriss přiznal, že vyjednávání jsou plná napětí a rivality.
Zak Brown tvrdí, že vztah mezi Norrisem a Piastrim je pro McLaren spíše radostí než problémem. Doufá, že jejich zdravá rivalita vydrží až do konce sezóny.
Martin Brundle naznačuje, že za koncem Christiana Hornera mohl stát tlak ze strany blízkého okolí Maxe Verstappena. Podle něj sehrál Verstappenův tým v rozhodnutí Red Bullu klíčovou roli.