Po 210 minutách se piloti opět posadili do svých kokpitů a vydali se k další části závodního víkendu v ulicích luxusních hotelů a světoznámých hráčských doupat. Čekalo se, jak se změní rozložení sil z prvního tréninku.
Povětrnostní podmínky prakticky stejné, 10°C dokonce přimělo Jamese Vowlese (Williams) nasadit vlněnou čepici, trať také nebyla bůhvíjak teplá (13°C), vlhkost vzduchu (28 %) a vítr (3,6 km/h jižním směrem) byly prakticky identické s předchozí částí.
Opět si na trať pospíšili piloti Alpine následovaní Bottasem, jehož čas 1:39,493 měl ale pouze archivní hodnotu. Záhy ho překonal Magnussen (1:37,711) a poté se do akce vrhli i ostatní piloti na středně tvrdých pneu. Russell a Pérez si stěžovali, že jim do přileb proniká příliš chladný vzduch, Alonso po prvním výjezdu a 12 minutách instruoval boxy, že bude třeba změnit nastavení. Verstappen si stěžoval na nulový přítlak.
Žluté pneumatiky na vozech vydržely první třetinu tréninku, nejlepším časem se blýskl Leclerc (1:34,476), ale bylo zřejmé, že tendence zrychlujících se výkonu bude pokračovat i na měkkých směsích. Tato sada se prozatím netýkala Albona, na jehož voze v garáži se usilovně pracovalo - jak uvedli komentátoři, mělo jít o problémy s palivovým systémem.
První nasadil měkkou směs Colapinto (1:36,234), ale ani na ní nepřekonal nejlepší časy pilotů na středně tvrdých pneumatikách. Spolu s ním vyjeli Saubery a Stroll, poté už se do červené obléklo celé startovní pole. Opět se o nejlepší časy přetahovala stejná pětice jako v prvním tréninku, byť poněkud odlišně poskládaná - navíc Verstappen doplatil na vlastní chybu a poté na nepříznivý souběh okolností: třiadvacet minut před koncem druhé části závodního víkendu se konečně dostal na trať Albon, ale hned bylo jasné, že vůz nefunguje správně. Alex také dojel jen do zatáčky 6, kde musel zastavit - učinil tak naštěstí natolik chytře, že byl jeho williams ihned odtlačen do únikové zóny za svodidla a červená vlajka neměla dlouhého trvání. Jenže kvůli ní vlastně Red Bully nezaregistrovaly pokusy na měkké směsi a zůstaly v hloubi pole. Poté, co se znovu mohlo jezdit naplno, už vsadily týmy na závodní simulace - jen Magnussen si ještě zlepšil čas, než také on nasadil středně tvrdou směs a zajížděl časy o 3 - 5 vteřin pomalejší.
Opět bylo rušno v zatáčkách 1, 5, 7 a 14. V první měli problémy Norris, Leclerc a hned dvakrát Hamilton, ten ještě v samotném závěru nezkrotil „pětku“ a na trať se musel vrátit efektním smykem. V zatáčce 7 volili průjezd mimo vyznačenou trať Pérez, Alonso, v závěru i Verstappen a Piastriho rozhodila tato pasáž natolik, že se lehce otřel o zeď. Ve „čtrnáctce“ piloti často nezvládli brzdný bod a museli se otáčet ve slepé uličce - větší či menší potíže tu měli Magnussen, Leclerc, Verstappen, Pérez a v závěru Colapinto - krátce poté v tu svedl souboj s Norrisem a Brit si musel také vypomoci únikovou zónou.
Celkové shrnutí prvních dvou tréninků: poměrně hodně chyb a přes úspěch Mercedesu vyrovnaná pětka - možná by sem patřil i Verstappen, ale z výše uvedených důvodů nezajel měřitelný výkon. Naopak Piastri se zdá být trochu nejistý, čehož využili Gasly a Haasy.
McLaren s monopostem MCL39 si získává pozornost výjimečně šetrným zacházením s pneumatikami, obzvlášť v průběhu závodů, což naplno potvrdil i výkon v Miami. Za tímto náskokem může stát chytrý systém chlazení brzd.
Před 75 lety odstartoval na trati v Silverstone první závod mistrovství světa Formule 1, který se stal symbolem poválečné obnovy a začátkem nové éry motorsportu. Alfa Romeo tehdy ovládla stupně vítězů a zrodil se fenomén, který dodnes fascinuje miliony fanoušků po celém světě.
Toto Wolff je přesvědčen, že Lewis Hamilton neztratil své schopnosti, i když se zatím ve Ferrari trápí.
Přestup Lewise Hamiltona do Ferrari provází zatím rozpačitý začátek, jelikož vůz týmu neodpovídá jeho jezdeckému stylu. Podle analytika Jolyona Palmera spočívá problém v samotném konceptu monopostu, nikoliv ve strategii nebo týmu.
Formule 1 zveřejnila finální trailer k chystanému filmu s Bradem Pittem v hlavní roli, který se odehrává v prostředí špičkového motorsportu a sleduje návrat bývalého pilota do závodního světa. Snímek slibuje napětí, rivalitu i autentické záběry ze skutečných F1 okruhů.
Šéf Williamsu James Vowles věří, že Formule 1 je blízko příchodu nové americké hvězdy. Podle něj mají Spojené státy čím dál větší vliv na sport jak komerčně, tak z pohledu jezdeckého talentu.
Martin Brundle se zaměřil na to, jak Max Verstappen závodí proti Landu Norrisovi a Oscaru Piastrim. Podle něj je v těchto duelech patrný vzájemný respekt i promyšlenější strategie než vůči jiným soupeřům.
Christian Horner se domnívá, že nové motorové regule pro příští sezónu přinesou Mercedesu výrazné výzvy, a podobný pohled sdílí i řada dalších v paddocku. Jeho názor podpořil i Ford, který očekává, že změny zásadně ovlivní výkonnost týmů.
Mick Schumacher nadále usiluje o návrat do Formule 1 a do své blízkosti přizval zkušeného poradce Dirka Müllera. Ten věří, že Schumacher je dnes mentálně i jezdecky dál než při svém debutu a má šanci znovu prorazit.
Liam Lawson hodnotí svůj start do sezóny 2025 jako slabý, když po čtyřech závodech stále nemá žádné body, přičemž technické problémy a penalizace mu ztěžují šance na lepší umístění. I přesto zůstává optimistický a věří, že s vyhnutím se dalším chybám a zlepšením stability na trati přijdou lepší výsledky.
Lewis Hamilton dojel v Miami až osmý a jeho závod poznamenaly napjaté rádiové výměny i nejistota v taktice. Podle novináře Ferreta však vztahy ve Ferrari zůstávají harmonické a napětí mezi jezdci je přirozené vzhledem k jejich ambicím.
Lewis Hamilton čelí kritice za své rádiové komentáře během Velké ceny Miami, které rozladily tým Ferrari i veřejnost. Podle bývalého pilota F1 Ralfa Schumachera měl britský jezdec projevit více pokory a omluvit se, místo aby vše shazoval na sarkasmus.