Jestliže se po testech zdálo, že by mohlo dojít k jistému posunu sil, tak úvodní závod rozmetal jakékoli pochybnosti - Red Bull či spíš Max Verstappen stále dominuje startovnímu poli a to způsobem, jakému se obvykle říká dominantní
Začátek sezóny pod umělým osvětlením v Bahrajnu se nesl v podobném duchu jako druhý trénink a kvalifikace - teplota kolem 18°C, o něco teplejší dráha (24°C) a vlhkost vzduchu blížící se 35 % - alespoň že vítr tentokrát byl minimální. Do prvního závodu odstartovalo celé pole na nejměkčí směsi ze škály C3-C1.
Hned po startu se pokusil zaútočit Leclerc na Verstappena, ale ten jeho snahu s přehledem eliminoval - a pak už v podstatě neměl soupeře. Postupně si budoval náskok na všechny piloty, kteří se dostali na 2. příčku a nepolevil ani ve chvíli, kdy už mu prakticky nehrozilo žádné nebezpečí. S přehledem zvládl i výměny v 18. resp. 38. kole a v režimu červená / bílá / červená směs projel cílem s náskokem přes dvacet vteřin na týmového kolegu Péreze.
Čím méně se toho dělo na čele, o to zajímavější byly souboje o stupně vítězů. Pravda, nejlépe ze všeho vyšel Pérez, jedoucí stejnou strategii jako vítěz. Hned na startu se dostal před Sainze jr., v 7. kole zdolal Leclerca na protilehlé rovince a ve 14. kole v zatáčce 4 předstihl Russella. V naprostém klidu však být nemohl, protože se k němu přibližoval Sainz jr. Piloti Ferrari svedli dva identické souboje na konci cílové rovinky a vždy Španěl pokořil Monačana - poprvé v 11. kole, reprízu si připravil po prvních zastávkách v kole s číslem 17. Poté se Carlos vydal za Russellem a o kolo později už byl třetí. K Pérezovi se maximálně přiblížil na 1,6 vteřiny, ale druhá zastávka v boxech nejspíš rozhodla - Sainz ve 36. kole nazul druhou sadu tvrdé směsi, Pérez o kolo zpět nejměkčí - to byla ona ušetřená sada z kvalifikace. Třináct kol před cílem byl Španěl ubezpečen, že bílé pneumatiky začínají být rychlejší než červené, ale na dotáhnutí soupeře to nestačilo.
Další pohlednou bitvu svedli Russell a Leclerc. Poprvé Brit pilota Ferrari vyškolil ve 3. kole a Leclerc si následně stěžoval, že vůz při brzdění táhne doprava. Podruhé se tito dva piloti sešli v poslední třetině - Russell (první zastávka v 12. kole společně s Leclercem) měnil podruhé ve 32. okruhu, ovšem Charles až tři kola po něm. Ve 43. kole už mohl využívat Leclerc systém DRS, ale o všem rozhodla až hrubá Georgeova chyba ve 46. okruhu, kdy probrzdil před zatáčkou 10, vyjel mimo trať a Charles byl rázem vpředu. Ostatně ona "desítka" připravila horkou chvíli mnoha dalším, za jejím vnějším okrajem se potulovali kromě zmíněných i Sainz jr., Ricciardo, Hamilton a Magnussen.
Právě sedminásobný mistr světa sváděl boj s oběma piloty McLarenu - aby neměl málo problémů, ve 25. kole hlásil do boxů: "My seat is broken", ale povahu onoho "prasknutí" nerozvedl. Poporvé stavěl v 13. kole (společně s ním Pérez, Piastri, Gasly a Bottas) a druhá zastávka v 34. kole byla načasovaná kvalitně - zvládl najet na Piastriho rozhodující desetiny a když Oscar v 35. kole zastavil, Hamilton ho na konci cílové rovinky předjel. Až do konce ale zůstal zaseklý mezi oběma oranžovými vozy a stěžoval si, že jsou opravdu rychlé. Norris v samotném závěru stahoval odstup od Russella, ale víc už nestihl.
Tak nějak v zóně nikoho se ocitly Aston Martiny. Na soupeře před sebou neměly, vozy za nimi je zase nedokázaly dostihnout. Jediným "vzrušením" mohla být plánovaná výměna pozic ve 48. kole, na níž Fernando vydělat jeden bod...
Velmi dobře se představil Guanyu Zhou, jenž se po startu protáhl díky zmatkům v první zatáčce na 13. pozici, v polovině závodu odolával statečně Cunodovi a nakonec dovezl zeleným Sauberům čestný výsledek. Zato za ním to vřelo. V závěru závodu se dvojice Cunoda - Ricciardo dotáhla na dvanáctého Magnussena. Ricciardo v 50. kole požadoval výměnu, protože se cítil být rychlejší. Když vedení v 52. kole zahlásilo Drivers swap (výměna pozic), Cunoda podrážděně reagoval: "Teď si ze mě děláte srandu, že?" Když Daniel nakvašeně oznámil, že podruhé svůj požadavek opakovat nehodlá, Japonec mu pozici uvolnil, ale neodpustil si o kolo později jedovatou poznámku: "Děkuji, pánové, opravdu to oceňuji." Asi by byl klid, kdyby se Ricciardo před Magnussena dostal, ale tomu se to nepovedlo a Juki naposled několikrát zopakoval, že není dost rychlý. Jak se zdá v týmu Visa Cash App RB (ten název asi ještě budeme chvíli budeme zažívat) hned na úvod planou emoce.
Ještě je dobré zmínit, že Hülkenberg pokazil start a propadl se o pět pozic, ve snaze dohnat ztrátu v první zatáčce zezadu ťukl do Strolla a roztočil ho. Nakonec na incident doplatil nejvíc Nico, protože musel už na konci 1. kola do boxů a měnit přední spoiler. Další záhadný výlet mimo trať předvedl Sargeant v 10. kole, kdy vyjel ze zatáčky 10 a zdálo se, že je mimo hru, dokonce zavlály žluté vlajky (jedinkrát v závodě). Pak ale znovu uvedl motor do chodu a pokračoval.
V hlasování o Pilota dne celkem zaslouženě získal nejvíc hlasů Sainz jr., ale ani to nemůže nijak zmírnit skutečnost, že "zbytek světa" bude mít opět co dělat, aby na Verstappena něco vymyslel - pokud se to vůbec povede.
Před blížící se výjimečnou Velkou cenou Velké Británie se významná část komunity Formule 1 sešla s britským premiérem. Setkání poskytlo příležitost zdůraznit důležitost tohoto prestižního závodu a podpořit dlouhodobý vztah mezi F1 a Spojeným královstvím.
McLaren představuje na Velkou cenu Velké Británie speciální chromové zbarvení „Legacy at Speed“, vytvořenou ve spolupráci s Google Chrome, která spojuje historii týmu s novými fanoušky.
George Russellovi končí smlouva u Mercedesu na konci sezony. Stále silnější spekulace naznačují, že by ho mohl nahradit Max Verstappen, pokud opustí Red Bull.
Max Verstappen odstoupil z Velké ceny Rakouska už v prvním kole po kolizi s nováčkem Antonellim. Místo aby šel za novináři a k týmu, sledoval raději 24hodinovku ve Spa, kde jeho tým vyhrál třídu Gold Cup.
Yuki Tsunoda zaznamenal v Rakousku svůj nejhorší závod, kdy ho výrazně zpomalila degradace pneumatik a nedokázal najít příčinu propadu. Tým Red Bull i Christian Horner varují, že je potřeba rychle situaci řešit kvůli velkému rozdílu v tempu oproti Verstappenovi.
Ačkoliv má Max Verstappen platný kontrakt s Red Bullem až do roku 2028, jeho jméno se v souvislosti s Mercedesem objevuje stále častěji. Opakované náznaky i zákulisní debaty znovu rozdmýchaly otázku, zda by čtyřnásobný šampion mohl změnit barvy dříve, než by kdokoli čekal.
Lewis Hamilton usiluje o rekordní osmý titul mistra světa. Podle Bernieho Ecclestona však nemá v letošní sezóně příliš velké šance.
Mercedes údajně měsíce pracoval na řešení přehřívání pneumatik. Výkon v Rakousku však ukázal, že problém přetrvává.
Lando Norris potvrdil svůj impozantní vzestup a v Rakousku si připsal už třetí vítězství v sezóně 2025. Ačkoliv jeho triumf nepřišel jako překvapení, svým výkonem nekompromisně dokázal, že patří mezi absolutní špičku. Navíc poslal jasný vzkaz všem, kdo o jeho schopnostech pochybují.
Nové záběry mimo televizní přenos, kde Fernando Alonso vyjel z tratě poté, co Lewis Hamilton při předjíždění v Rakousku přišel „trochu pozdě“. Alonso se tak vyhnul kolizi při Hamiltonově riskantním manévru.
Toto Wolff vyzval italské fanoušky a média, aby dali Fredericu Vasseurovi čas a prostor na práci ve Ferrari. Reagoval tak na rostoucí spekulace o jeho budoucnosti v čele týmu.
Red Bull se i po povýšení Jukiho Cunody stále potýká s problémy na druhém místě, což vyvolává otázky, zda bude muset provést druhou změnu jezdce v tomto roce.