Příjmení Schumacher je navěky vepsáno do historie F1. Není to poprvé, kdy se zde setkali sourozenci, ale nikdy se žádným bratrům nedařilo tolik, jako Michaelovi a Ralfovi Schumacherovým.
Motto:Jméno Schumacher je neodmyslitelně spjato s F1 a tituly mistra světa, neproslavil ho však Ralf Schumacher.
Mladší Ralf vždy patřil mezi velmi rychlé jezdce a úspěchy staršího sourozence otvíraly jeho kariéře důležité dveře. Nikdy se mu však bohužel nepodařilo vystoupit z bratrova stínu.
Prakticky ihned poté, co se naučil mluvit, usedl poprvé do motokáry a během svých juniorských let se mohl pyšnit hned několika tituly. Debut ve skutečných závodních vozech si odbyl v šampionátu ADAC BMW pro juniory, kde získal dvakrát titul vicemistra.
Německá F3 WTS RacingRalf vykročil ve stopách svého bratra…Následný přestup do týmu Formule 3 WTS Racing se dal očekávat, neboť Ralf prokázal talent a potřebné schopnosti závodního jezdce. Zmíněná stáj patřila navíc Willi Weberovi, manažerovi Michaela Schumachera, jenž tímto týmem také prošel cestou do Formule 1. V roce 1994 skončil v extrémně vyrovnaném šampionátu při své debutové sezoně třetí.
Místo titulu šampiona znovu vicemistrem…V roce 1995 setrval Ralf ve stejném šampionátu i týmu a patřil mezi favority na zisk titulu. Přestože se mu v průběhu celé sezony dařilo, v posledním podniku mu titul sebral Norberto Fontana. Ralf ale vyhrál prestižní podnik Macau F3 Grand Prix a testoval silný monopost Formule Nippon, který byl srovnatelný s vozy seriálu F3000.
Formule Nippon Nova RacingRalf Schumacher králem Japonska…Ralf na radu svého manažera Willi Webera přesídlil na sezonu 1996 do Japonska a tamní šampionát Formule Nippon s Lolou stáje Nova Racing ovládl. V průběhu sezony absolvoval německý pilot navíc testy s týmem McLaren Mercedes, ale konsolidovaná jezdecká sestava týmu z Wokingu nedávala šance na závodní sedačku. Výkony Ralfa Schumachera však oslovily jiného manažera stáje F1. Podobně jako Michaelovi Schumacherovi, také jeho mladšímu bratrovi umožnil vstup do světa Grand Prix Eddie Jordan.
F1 ToyotaNezklamal, ale také nepřekvapil, čekalo se více…Přestup k novému týmu znamenal pro Ralfa novou motivaci a od představení monopostu TF105 nechyběl v továrním týmu japonské automobilky optimismus. První šasi vzniklé společnými silami Brunnera, Gascoyneho a Marmoriniho však dalo vyniknout v úvodu sezony 2005 týmovému kolegovi Trullimu, zatímco Ralf se teprve hledal. Až ve druhé části roku se výsledky obou jezdců vyrovnaly a po představení přepracovaného vozu TF105B podával výrazně lepší výkony zase Schumacher mladší. Bohužel však lze konstatovat, že Ralf nepotvrdil pozici jezdce číslo 1 a cennějších výsledků pro tým dosáhl jeho italský kolega.
Statistické údaje:
Národnost: německáDatum narození: 30. června 1975Místo narození: Huerth Hermuelheim (Německo)Bydliště: Monte Carlo (Monako) a Hallwang (Rakousko)Výška: 178 cmVáha: 73 kgOsobní www stránky: Počet startů: 145Počet bodů: 304Počet vítězství: 6Pole Position: 6Nejrychlejší kola: 7Stupně vítězů: 26Debut v F1: GP Austrálie 1997První vítězství: GP San Marina 2001Počet titulů mistra světa: 0
Kariéra chronologicky:
1978-1992 motokáry1993 ADAC BMW / 2. místo celkově1994 německá F3 / 3. místo celkově1995 německá F3 / 2. místo celkově1996 Formule Nippon / šampion1997 F1 Jordan Peugeot / 13 bodů a 11. místo celkově1998 F1 Jordan Mugen-Honda / 14 bodů a 10. místo celkově1999 F1 Williams Mecachrome / 35 bodů a 6. místo celkově2000 F1 BMW Williams / 24 bodů a 5. místo celkově2001 F1 BMW Williams / 49 bodů a 4. místo celkově2002 F1 BMW Williams / 42 bodů a 4. místo celkově2003 F1 BMW Williams / 58 bodů a 5. místo celkově2004 F1 BMW Williams / 24 bodů a 9. místo celkově2005 F1 Toyota Racing / 45 bodů a 6. místo celkově
* Aktualizace 28. prosince 2005
Foto: WilliamsF1 Team, Toyota Racing
Jules Bianchi, kterému bylo tehdy jen 25 let, podlehl osudovým zraněním z nehody v Suzuce. Jeho smrt otřásla světem Formule 1 a přiměla k zásadním změnám v bezpečnosti.
Charles Leclerc si při desátém výročí úmrtí Julese Bianchiho připomněl jeho vliv na svou kariéru i osobní život. Byl pro něj nejen kmotrem a přítelem, ale také inspirací, která ho provází dodnes.
Sebastian Vettel je mimo Formuli 1 už tři sezóny a kolem jeho návratu dlouho panovaly spekulace. Nyní učinil konečné rozhodnutí ohledně možného comebacku.
Před deseti lety nás navždy opustil Jules Bianchi. Zemřel na následky zranění z Velké ceny Japonska 2014, která navždy změnila Formuli 1.
Nico Hülkenberg věří, že tým Kick Sauber se stává vážným hráčem ve středu pole. Jak uvedl, od zavedení klíčových vylepšení ve Španělsku tým nepřetržitě zrychluje a získává na sebedůvěře i výkonnosti.
Šéf McLarenu Andrea Stella představil plány na technické vylepšení po testech na Silverstonu. Tým doufá, že novinky pomohou zvýšit výkon a konkurenceschopnost vozu.
Lewis Hamilton se zapojil do práce ve Ferrari, aby pomohl vyřešit zásadní slabinu vozu SF-25. Tým doufá, že díky jeho zkušenostem najde cestu k lepším výkonům.
Franco Colapinto zažívá složitý rok 2025, kdy místo očekávaného průlomu čelí nejistotě ohledně své budoucnosti v Alpine. Neustálé spekulace kolem sedačky mu komplikují cestu vzhůru.
Charles Leclerc byl po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie na sebe velmi naštvaný. Podle něj jeho výkon výrazně zaostal za očekáváním.
Oscar Piastri získal podporu od bývalého pilota F1 Jolyonna Palmera po penalizaci, která ho na Silverstonu připravila o vítězství. Palmer označil trest za příliš přísný a Piastriho manévr za férový.
Ferrari prožívá těžkou sezonu a italská média hlásí rostoucí tlak na šéfa týmu Freda Vasseura. Výsledky zaostávají za očekáváními, což vyvolává spekulace o nutnosti změn v řízení stáje. Vasseur tak čelí výzvě, jak tým rychle vrátit zpět na vrchol.
Red Bull má ve svých řadách talentovaného Arvida Lindblada, který se poprvé objevil ve světě F1 po boku Maxe Verstappena v Silverstonu. Mladý jezdec z F2 tak udělal významný krok směrem k možné budoucnosti v královně motorsportu.