Dalo se očekávat, že trest pro Nico Rosberga v Grand Prix Velké Británie přinese opět spoustu dohadů na téma radiové komunikace. A to zastávající oba názorové póly dané problematiky.
Někdejší pilot F1 John Marshall Watson, který se prezentoval v týmech Hexagon, Surtees, Penske, Brabham, McLaren a epizodní závod odjel i v černozlatém Lotusu, závod sledoval přímo v Silverstone a on sám by provedl radikální řešení.
"Myslím, že nejjednodušším řešením by bylo radiovou komunikaci zakázat úplně. Prostě kompletně. Úplně ji odstranit. Pak by Christian Horner nemusel pořád tahat na hlavě sluchátka," prohlásil Watson. Přitom připomněl, jak byla radiokomunikace využívána v době jeho aktivního závodění.
"Ve srovnání s dnešní propracovaností to bylo hodně primitivní. Teď je to naopak moc dokonalé. Důvodem zákazů je přijímat pokyny pilotem, F1 by měla být o jejich mistrovství. Závod by měl být jejich záležitostí, ne někoho v boxech.
Pravidla byla udělána tak, aby piloti měli více odpovědnosti. Pokud má být radiokomunikace zachována kvůli bezpečnosti pilota, mělo by být jasně stanoveno, co se tím myslí. Pokud se něco děje s vozem a hrozí nebezpečí závažné nehody, mohlo by přijít nějaké řešení skrze volant. Třeba vypnout motor, prostě z boxové zídky auto zastavit," domnívá se někdejší účastník 152 Grand Prix.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.