Nejdřív to byly problémy Mercedesu v Baku, další následovaly na Silverstone. Týmy nedávno vyslovily požadavek týkající se zmírnění omezení radiokomunikace, zejména co se týká možnosti varovat piloty před selháním některých komponentů.
FIA však před britskou Grand Prix dala jasně najevo spíše tvrdší kurs s tím, že veškeré porušení pravidel má být hlášeno sportovním komisařům. Tak se stalo i v případě Nico Rosberga, který přišel kvůli pokynům z boxové zídky o druhé místo.
Technický šéf Williamsu Pat Symonds se domnívá, že pravidla týkající se radiokomunikace nejsou v současné době na nejlepší úrovni. Některé označil za "absurdní" až "nedbalá". Jako příklad uvádí nehodu Sergia Péreze kvůli selhání brzd v Rakousku na Red Bull Ringu.
"Na boxové zídce známe velmi dobře všechna pravidla - a pokud se něco stane, víme, co udělat. Při každém závodě vedeme debatu, která pokračuje v pitlane. »Oh, tohle bychom neměli, co budeme dělat?« Chudák Pérez, jak to bylo směšné. Vynaložíme desítky tisíc liber za poškození vozu, protože mu nemůžeme říci, že jeho brzdy mohou selhat? Je to nedbalost. Není to jen špatné, ale nedbalost," kritizuje Symonds.
V případě, že by podobná situace jako u Force Indie nastala u Williamsu, Symonds by nejspíš zvolil porušení příkazu, aby své piloty mohl varovat a raději by riskoval případný trest. "Probrali jsme situaci, v jaké se ocitl Pérez a řekli jsme si, že v takovém případě mu dáme příkaz, aby zastavil a nebudeme se starat o případnou penalizaci, nebudeme riskovat zranění pilota," řekl Symonds.
Co k tomu říká Horner?"Auta jsou technicky velice složitá, takže lze pochopit proč Mercedes požaduje, aby mohl svému pilotu mohl předat zprávu. Koneckonců je to týmový sport, auta jsou mnohem komplikovanější než před čtyřmi pěti lety - a pro piloty je podstatně těžší se rozhodnout co má nebo nemá dělat. Pravidla jsou v současné době taková, jaká jsou, otázkou je, zda je tým a Nico opravdu porušili? A zda je za to potrestat? Otázkou zůstává, zda jsou tato pravidla to pravé pro F1, ale to je jiná otázka," míní šéf Red Bullu Christian Horner.
Pat Symonds k tomu dodává: "Nelíbí se mi to. Jde o týmový sport, takže bychom měli spolupracovat. Pokud lidé namítají, že vedeme piloty, dokážu s tím žít. Ale pomáhat jim ovládat systémy? Opravdu si nemyslím, že to je velký problém. Kde je vlastně ona hraniční čára. Pokud by měl pilot řídit auto sám a bez pomoci, měl by si také vyměnit sám pneumatiky? Udělat zastávku, vylézt z vozu, nasadit nová kola, zase vlézt do kokpitu? Takže kde je hranice? Pokud bychom ji zkusili nakreslit, bude to opravdu hodně obtížné."
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.