Lewis Hamilton si z Imoly odváží novou motivaci a chuť experimentovat. Pozitivní průběh závodu v Emilia Romagna ho povzbudil k tomu, aby před nadcházejícím Monakem vyzkoušel několik nových strategií. Po náročné sérii závodů tak britský šampion hledá cesty, jak posunout svůj výkon a znovu zaútočit na špičku.
Lewis Hamilton a Charles Leclerc se v Imole postarali o solidní obrat. Po nevýrazné sobotní kvalifikaci, která oba jezdce Ferrari zanechala mimo první desítku, předvedli v závodě silný návrat a dovezli rudé vozy zpět do bodovaného pásma.
Leclerc startoval z 11. místa a Hamilton hned za ním. Sedminásobný mistr světa po závodě přiznal, že sobotní výkon ho citelně zasáhl. Auto podle něj mělo dobrý základ, ale v jediném kole z něj nedokázal dostat maximum. V neděli však ukázal, proč má na kontě sedm titulů. Díky trpělivosti, chytré strategii a bojovnosti se po dlouhém prvním stintu a výborně načasované zastávce při virtuálním safety caru propracoval až na čtvrté místo.
Po závodě Hamilton naznačil, že se v přípravě na Monako chce vydat vlastní cestou, aby pomohl týmu zlepšit výkony v kvalifikaci. Připustil však, že ne všichni v týmu sdílejí jeho nadšení. „Mám pár nápadů, které bych chtěl zkusit. Někteří byli zatím zdrženliví, protože jsme měli jiné priority, ale doufám, že se nám podaří něco objevit,“ uvedl, pro PlanetF1.
Leclerc se po závodě nechal slyšet, že pokud by Ferrari v sobotu zajelo lepší kvalifikaci, mohlo se v Imole bojovat i o stupně vítězů. Oba jezdci tak před domácím závodem v Monaku hledí dopředu s opatrným optimismem, protože věří, že potenciál vozu je vyšší, než ukazují dosavadní výsledky.
Hamilton se v Imole vrátil mezi hlavní aktéry závodu. Po restartu se propracoval ze sedmé příčky až na čtvrtou, když v závěru předjel George Russella, Alexandera Albona a nakonec i týmového kolegu Leclerca. V cíli mu přitom na pódium chyběla pouhá 1,4 sekundy.
„Tenhle závod přinesl opravdu spoustu pozitiv,“ pochvaloval si Hamilton. Vyzdvihl především práci týmu na strategii, která mu umožnila vytěžit maximum z klíčových momentů. „V Číně a teď tady jsem cítil skutečnou souhru s autem. Nastavení bylo skvělé a udělali jsme krok dopředu,“ dodal.
Zároveň ale upozornil, že k výraznějším výsledkům bude nutné zlepšit výkony v kvalifikaci. Podle jeho slov měl Ferrari v Imole na to bojovat o stupně vítězů, pokud by se mu v sobotu podařilo zajet lepší jedno kolo. Tento aspekt bude klíčový zejména v nadcházejícím Monaku.
Hamilton zůstává realistický. Přiznal, že Ferrari zatím ztrácí především v pomalých zatáčkách, kterých je v Monaku většina. „Musíme přijít na to, jak z vozu dostat víc,“ poznamenal. „Každý závod je pro mě s tímto autem tak trochu neznámá. Monako bude další velká výzva.“
Britský veterán však věří, že pokud se mu podaří navázat na tempo z Imoly a tým správně zareaguje na specifika městského okruhu, může se znovu přiblížit elitní trojici.
Christian Horner byl v úterý oficiálně odvolán z vedení týmu Red Bull a ve středu se emotivně rozloučil se zaměstnanci v továrně v Milton Keynes. Red Bull zároveň zpřísnil komunikaci s médii a veškerá veřejná prohlášení nyní řídí centrála v Salcburku.
Red Bull provedl zásadní změnu ve svém vedení, když se rozhodl ukončit spolupráci s Christianem Hornerem. Max Verstappen na tuto nečekanou zprávu reagoval s klidem a zaměřil se na pokračování sportovních cílů týmu.
Nečekané odvolání Christiana Hornera z čela Red Bull Racing může zásadně ovlivnit budoucnost Maxe Verstappena. Verstappen nyní stojí před rozhodnutím, zda zůstane u týmu, nebo využije výstupní klauzuli ve své smlouvě.
Martin Brundle potvrdil, že napjatá atmosféra uvnitř Red Bullu je v paddocku snadno rozpoznatelná. Podle něj není těžké vycítit, že v týmu není vše v pořádku.
Alan Permane se po překvapivých změnách v Red Bull Racing Group stává novým šéfem týmu Racing Bulls, čímž se vrací do klíčové manažerské role. Jeho jmenování je důkazem důvěry v jeho bohaté zkušenosti a schopnost vést tým k stabilitě a růstu po náročném období.
Christian Horner byl po dvaceti letech náhle odvolán z pozice šéfa týmu Red Bull. Tým mu poděkoval za dlouholeté vedení, které přineslo osm jezdeckých a šest konstruktérských titulů.
Gabriel Bortoleto přiznal chybu, když při britské Grand Prix zvolil na začátku závodu suché pneumatiky. Risk v proměnlivých podmínkách mu nevyšel a vedl k jeho brzkému odstoupení.
Pierre Gasly zhodnotil chaotický závod na Silverstonu, v němž dokázal získat body pro Alpine. Francouz ocenil týmovou práci a zvládnutí náročných podmínek.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.