Po bezchybném víkendu v Monaku, kde dokázal proměnit pole position v suverénní vítězství, poslal Lando Norris jednoznačný vzkaz všem svým kritikům. Nechal pochybnosti stranou a na trati ukázal, že jeho kvality mluví za něj.
Lando Norris se po několika náročnějších týdnech opět ocitl na vrcholu. V Monaku proměnil pole position ve vítězství a ukázal, že jeho forma z Austrálie nebyla náhodná. V nejtěsnějším souboji s Charlesem Leclercem a týmovým kolegou Oscarem Piastrim zůstal chladnokrevný a zaslouženě se stal králem uliček Monte Carla. Díky tomu stáhl náskok Piastriho v celkovém pořadí šampionátu na pouhé tři body.
Zdaleka však nešlo jen o výsledek. Norris si do Monaka přivezl nejen rychlost, ale i silné vnitřní odhodlání. Po opakované kritice za slabší výkony v kvalifikaci byl jeho cíl jasný. Ukázat, že stále patří mezi elitu. „Lidé si můžou psát, co chtějí. Není to na mně. Mají své názory, ale většina z nich není pravdivá. Devětadevadesát procent je prostě nesmysl,“ reagoval Norris na otázky ohledně tlaků zvenčí. „Dokud vím, jak na tom jsem já a můj tým, je mi to jedno,“ informuje Sky Sports.
Britský jezdec otevřeně přiznal, že mu právě sobotní výkony dělaly v posledních závodech vrásky. O to více si cení pole position, kterou v Monaku získal ve stylu, který sám označil za „malý krok zpět ke starému Landovi“. „Na kvalifikaci jsem byl emotivnější než po samotném závodě. Měl jsem celý život pocit, že kvalifikace je moje silná stránka, letos mi ale něco chybělo. A musel jsem na tom tvrdě pracovat.“
Vítězství v Monaku má pro každého jezdce výjimečný význam, a Norris to nezastíral. „Myslím, že nejlepší na tom je, že jednou moje děti budou moct říct, že jsem tu vyhrál. Na to jsem nejvíc pyšný,“ pousmál se. „A navíc – ta kvalifikační jízda, ten čas 1:09 – to je něco, co možná dlouho nikdo nepřekoná. Tyhle auta už tak rychlá nebudou.“
Norris se tak zařadil mezi výjimečnou společnost vítězů v Monaku – po bok Hamiltona, Verstappena, Alonsa a Leclerca. Vítězství, které bylo nejen technicky brilantní, ale také osobní výpovědí o návratu k jistotě a sebevědomí. „Neznamená to, že mám všechno zpět. Stále jsou věci, na kterých musíme pracovat – já i tým. Ale byl to krok správným směrem,“ uzavřel Norris.
V ulicích Monte Carla zanechal Lando Norris nejen otisky pneumatik, ale i jasné poselství: pochybnosti nepatří sem. Na trati opět mluví jeho výsledky.
Zatímco hollywoodská premiéra filmu F1 lákala jezdce do New Yorku, Max Verstappen zvolil jinou cestu. Místo červeného koberce zamířil do Evropy.
V New Yorku se v pondělí večer uskutečnila slavnostní premiéra dlouho očekávaného filmu F1: The Movie. Na červený koberec dorazily desítky jezdců a osobností ze světa motorsportu – až na jednu výjimku. Trojnásobný šampion Max Verstappen se premiéry záměrně nezúčastnil. Místo světel reflektorů si zvolil klidné chvíle s novorozenou dcerou Lily.
Christian Horner vyjádřil spokojenost s bezchybným výkonem Maxe Verstappena během Velké ceny Kanady v Montrealu. Nizozemský jezdec z druhé pozice na startu dokázal vytěžit maximální možný výsledek a dojel těsně za vítězným Georgem Russellem, přestože se mu nepodařilo výrazněji zaútočit na vedení.
Nico Rosberg varoval, že nehoda Landa Norrise v Kanadě by mohla mít výrazný dopad na jeho psychiku. Podle bývalého šampiona F1 takové incidenty často ovlivňují sebevědomí i těch nejlepších jezdců.
Charles Leclerc po náročné Velké ceně Kanady přiznal, že jeho výkon nebyl ideální a kritizoval strategii Ferrari, která ho podle něj stála lepší výsledek. Zdůraznil ale, že necítí potřebu někomu něco dokazovat a raději se soustředí na další závody
Max Verstappen dojel v Kanadě druhý těsně za Georgem Russellem, přičemž závěr závodu přinesl napínavý a férový souboj. Oba piloti předvedli odvahu i vzájemný respekt, který dodal bitvě na dramatičnosti i lidském rozměru.
FIA zahájila šetření souboje mezi Landem Norrisem a Oscarem Piastrim během závěru Velké ceny Kanady. Incident výrazně ovlivnil průběh závodu a může mít dopad na týmovou strategii McLarenu.
George Russell si udržel vítězství v Kanadě poté, co komisaři zamítli protest Red Bullu. Rozhodnutí potvrdilo čistotu jeho závodu a nezměnilo pořadí.
Během Velké ceny Kanady se střetli jezdci McLarenu Lando Norris a Oscar Piastri, což výrazně ovlivnilo průběh závodu. Incident vyvolal pozornost fanoušků i odborníků a otevřel debatu o týmové strategii a agresivitě.
Lewis Hamilton v úvodu závodu v Montrealu srazil sviště, který se objevil na trati. Kolize způsobila poškození jeho vozu a prakticky zmařila šanci na dobrý výsledek.
George Russell si dojel pro vítězství ve Velké ceně Kanady po precizním výkonu, který potvrdil jeho formu a rychlost. Přesto se pozornost po závodě soustředila na incident mezi jezdci McLarenu, jejichž vzájemný kontakt rozvířil debaty a částečně zastínil Russellův triumf.
Ferrari ovládlo Le Mans potřetí v řadě, a pokaždé s jinou jezdeckou sestavou – letošní triumf podtrhl Robert Kubica. Italská stáj tím potvrzuje, že její návrat do vytrvalostního závodění je začátkem nové éry dominance.