Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Fernando Alonso odjížděl ze Silverstonu s pocitem promarněné šance. Po startu ze solidní sedmé příčky a slibném tempu v úvodu se závod postupně proměnil ve frustraci. Výsledné deváté místo sice znamenalo body, ale pro zkušeného Španěla to bylo málo. V proměnlivých podmínkách, které nabízely prostor pro kreativitu a odvahu, měl Alonso pocit, že tým nezareagoval správně.
Naopak Lance Stroll, který startoval až ze 17. místa, dokázal využít strategické okno a díky chytré volbě měkkých pneumatik během fáze Virtual Safety Caru se vyšvihl až do první desítky. Kanaďan dokonce v jednu chvíli držel třetí místo a dlouho se držel na dohled pódiu. V závěru však zaplatil daň za rychlé tempo – vysoké opotřebení pneumatik ho odsunulo na konečné sedmé místo.
Alonso se v závěru rozhodl riskovat a jako první zvolil středně tvrdou směs na osychající trati. Zásah, který mohl znamenat zisk, ale přišel o pár kol příliš brzy. Španěl musel několik kol šetřit přilnavost a ztratil drahocenný čas, který ho mohl posunout výš. V rádiové komunikaci nezakrýval rozladění a ironicky se ptal, „jestli ostatní mají horší gumy, nebo my jen ztrácíme pozice pro zábavu.“
Jeho frustrace byla patrná i po závodě. „Upřímně, velmi zklamání. Startovali jsme sedmí a dojeli devátí, to není výsledek, který jsme chtěli,“ řekl Alonso. „Měli jsme na víc, ale strategické chyby nás stály lepší výsledek. Minulý týden v Rakousku jsme možná získali víc, než jsme si zasloužili, dnes jsme naopak promarnili šanci.“
Stroll byl ve svém hodnocení umírněnější, přesto realistický. „Tým dnes udělal pár dobrých strategických rozhodnutí a celkově je to pro nás slušný výsledek. Bohužel jsem v závěru bojoval s velkým opotřebením pneumatik a nebylo možné ubránit pozici,“ popsal Kanaďan svůj závěr závodu. „Hülkenberg měl v posledním stintu mnohem víc přilnavosti, a tak jsme nakonec vytěžili maximum z toho, co bylo k dispozici.“
Aston Martin tak odjíždí z Velké Británie s prvním dvojitým bodovým ziskem v sezóně, ale také s vědomím, že šlo o víc. Strategické rozhodování v proměnlivých podmínkách stále není jejich silnou stránkou – a v těsném středu pole může každý omyl znamenat rozdíl mezi pódii a zklamáním.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.