Frustrovaný Lando Norris po kvalifikaci v Bahrajnu: Mclaren mu vyjadřuje podporu

Lando Norris v Bahrajnu
Lando Norris v Bahrajnu, foto: McLaren
Josef Mráček 13. dubna 2025 14:43
Sdílej:

Po zklamání v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu, kde Lando Norris skončil až na 6. místě, šéf McLarenu Andrea Stella vyjádřil plnou podporu svému jezdci.

Lando Norris, i když měl k dispozici nejrychlejší vůz na startovním roštu, v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu skončil až na 6. místě, což ho po víkendu zanechalo ve výrazně pesimistickém rozpoložení. „Tento víkend jsem nebyl spokojený s každým kolem, prostě jsem se necítil pohodlně,“ přiznal Norris. „Auto je skvělé, je stejné jako po celý rok, ale já jsem měl problém s komfortem, což ovlivnilo každé kolo,“ dodal.

Po kvalifikaci, kde ztratil čtyři desetiny na týmového kolegu Oscara Piastriho, přistoupil k sebekritice, ale přiznal, že v jeho výkonu nebyly žádné zásadní chyby. „Potřebuji se 'resetovat',“ konstatoval Norris a zdůraznil, že nevidí chyby v autě, ale spíše v tom, jak se cítil za volantem.

Šéf týmu McLaren, Andrea Stella, se pokusil uklidnit svého jezdce, když uvedl, že tým a Norris budou společně pracovat na tom, aby se Brit cítil v kokpitu pohodlněji, informuje Motorsport.com. „Není to žádná velká krize. Lando se podílel na cestě McLarenu zpět na vrchol a nyní, když tlačíme auto na hranice, objevují se malé problémy, které jsou patrné právě při snaze o každý extra milimetr v Q3,“ vysvětlil Stella.

Norris se přitom neobviňuje z výkonu tým, ale sám sebe. „Lando se vždy snaží být kritický vůči sobě, nikdy neobviňuje tým, a to je vynikající kvalita, kterou ve Formuli 1 potřebujete,“ uvedl Stella. „Samozřejmě, že máme i my co zlepšovat, abychom mu pomohli dostat se zpět do formy,“ dodal s tím, že celkově mají v týmu jasné pochopení, co je třeba změnit.

Na otázku, zda je Norris pod tlakem z možnosti vyhrát titul, Stella odpověděl, že to není pravda. „Pro něj je to nejlepší příležitost, jakou dosud měl. A doufáme, že v budoucnu bude McLaren mít vždy šanci bojovat o titul,“ uzavřel optimisticky.

Přestože se Norrisovi v kvalifikaci příliš nedařilo, Stella věří, že jeho silný závodní rytmus a strategie na opotřebovaných pneumatikách mu pomohou posunout se vpřed během závodu. „V kvalifikaci to nevyšlo, ale závodní tempo má skvělé. Těším se, až Lando opět najde svou cestu vpřed,“ dodal.

Stalo se
Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.

Novinky
Charles Leclerc v Rakousku.

Nebezpečné horko v Rakousku. FIA může aktivovat ochranná opatření

Formule 1 může během Velké ceny Rakouska aktivovat tzv. heat hazard protokol, protože se očekávají teploty vzduchu až ve vysokých 30 °C a teplota trati může přesáhnout 50 °C. Cílem je snížit riziko přehřátí a vyčerpání.

Novinky
Lewis Hamilton v Barceloně

Mercedes se ocitl pod tlakem. Lewis Hamilton s Ferrari stahuje náskok

Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Španělska s Ferrari po nasazení výrazného upgradu monopostu SF-26 a stáhl ztrátu na vedoucího Kimiho Antonelliho na 41 bodů. Bývalý jezdec F1 Jolyon Palmer věří, že britský pilot může při současné formě reálně bojovat o titul, pokud Ferrari udrží výkonnost.