George Russell o smlouvě s Mercedesem: Zaplatil bych, abych byl šampionem

George Russell v Maďarsku získal třetí místo
George Russell v Maďarsku získal třetí místo, foto: Michael Zelinka / INCORP images
Josef Mráček 19. srpna 2025 12:39
Sdílej:

George Russell naznačil, že jednání o nové smlouvě s Mercedesem nemusí spěchat, přičemž jeho budoucnost po sezoně 2025 zůstává otevřená. Britský jezdec dodal, že chce pečlivě zvážit všechny možnosti, než učiní konečné rozhodnutí, a tým i on si dají čas, aby našli nejlepší řešení.

Mercedes zatím stále oficiálně nepotvrdil místo George Russella a Kimiho Antonelliho v týmu pro sezónu 2026, ačkoli šéf stříbrných šípů Toto Wolff nedávno prohlásil, že si hodlá oba jezdce ponechat. Wolffovo stanovisko přichází v době, kdy otevřeně projevil zájem o čtyřnásobného mistra světa Maxe Verstappena, který ale mezitím potvrdil, že zůstává u Red Bullu i pro novou éru pravidel F1.

Před letní přestávkou na Grand Prix Maďarska George Russell prohlásil, že ohledně své smlouvy s Mercedesem zatím nejsou žádné novinky, přesto ale cítí, že se věci vyvíjejí správným směrem. „Upřímně řečeno, vzhledem k této části sezony ze své strany necítím žádný časový tlak,“ uvedl Brit pro F1.com. „Ani tým nijak nespěchá. Tento týden jsme spolu sice hodně mluvili, ale ne o smlouvách nebo budoucnosti, protože teď je potřeba hlavně dostat auto zpět do formy.“

George Russell zdůraznil, že rozhovory o jeho budoucnosti s Mercedesem pokračují, ale není potřeba je uspěchat. „Samozřejmě, že o budoucnosti mluvíme. Věci jdou správným směrem, ale není nutné to vyřešit hned teď. Uděláme to, až přijde správný čas, a nebudeme nic uspěchat, protože jde o důležitou záležitost,“ řekl Brit.

Na otázku, zda je vyjednávání o nové smlouvě složitější než u předchozích kontraktů, Russell uvedl, že ano. „Jsem ve F1 sedm let, cítím, že jsem ve vrcholné formě a stále se zlepšuji jako jezdec. Možná jsem byl více nervózní před rokem nebo půl rokem ohledně smlouvy pro 2026, ale teď chci, aby to bylo správně. Musí to dávat smysl pro tým i pro mě a délka smlouvy musí být vhodná – není to jen o penězích,“ vysvětlil Brit.

Dodal, že je důležité mít víru v budoucí výkony: „Já bych zaplatil, abych se mohl stát mistrem světa, abych mohl bojovat o titul, a právě to je teď moje priorita.“ Russell tím ukázal, že při jednáních s Mercedesem mu nejde jen o finanční stránku, ale hlavně o zajištění podmínek pro úspěch v boji o mistrovský titul.

Stalo se
Novinky
Lewis Hamilton

Ferrari v Rakousku nasadí první ADUO upgrade, očekávání ale brzdí

Ferrari nasadí v Rakousku první letošní motorový upgrade v rámci systému ADUO. Ten má vyrovnávat výkonnost motorů ve F1. Technický ředitel Enrico Gualtieri ale říká, že nejde o zásadní změnu a jeden upgrade sám o sobě pořadí sil nezmění. Vývoj pokračuje postupně.

Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.

Novinky
Charles Leclerc v Rakousku.

Nebezpečné horko v Rakousku. FIA může aktivovat ochranná opatření

Formule 1 může během Velké ceny Rakouska aktivovat tzv. heat hazard protokol, protože se očekávají teploty vzduchu až ve vysokých 30 °C a teplota trati může přesáhnout 50 °C. Cílem je snížit riziko přehřátí a vyčerpání.