Těsně před mexickým závodem sdělil Lewis Hamilton některé podrobnosti o svých potížích v americkém závodě a především vysvětlil, proč nebyl schopen "pozávodit" dvojici před sebou ve složení Räikkönen-Verstappen
Mohli bychom to nazvat problémem příčných sil - nevyvážeností rovnováhy pneumatik. Tato skutečnost ovlivnila výkon Hamiltonova vozu po preventivní výměně vodního čerpadla (ta mimochodem proběhla na obou vozech). Mercedes se také musel vypořádat s nárůstem předepsaného tlaku na zadních pneumatikách a byl nucen zaslepit průduchy v zadních kolech, aby předešel případnému protestu ostatních týmů. To všechno mělo vliv na Hamiltonovu jízdu a konečné třetí místo.
"Když jsme nastavili vůz pro závod, byl nevyvážený. Měli jsme problém s »křížovou váhou«, šlo až o 50 kg, což bylo poměrně masivní. Pravá přední a levá zadní část vozu jakoby ztratila na hmotnosti, takže vůz doleva zatáčel velmi obtížně. Bylo to hodně zvláštní. Zdálo se mi, jako kdyby mi foukal do zad silný vítr nebo něco podobného. Když jsem projížděl zatáčku 19 na pravou ruku, bylo to trochu lepší. Bohužel na této trati není moc pravotočivých zatáček. Kdybychom neměli podobný problém, závod by podle mého názoru dopadl zcela jinak," vysvětluje Hamilton.
Stejného názoru byl i Valtteri Bottas, jehož sužovaly obdobné problémy. Ten skončil ještě hůř a navíc nesplnil požadovaný úkol, aby připravil největšího soupeře Mercedesu Sebastiaba Vettela o co nejvíc bodů. Němec na Ferrari ho předjel v předposledním kole na konci protilehlé rovinky. Také Fin mluví o potížích se zadními koly.
"Bylo zřejmé, že vůz není stoprocentní v mechanické oblasti, navíc se naplnily predikce o životnosti pneumatik, které jsme dostali. Vyvážení v závodě nebylo dobré, což mohlo být částečně proto, že u Pirelli v neděli oproti sobotě zvýšili limity tlaku. Auto nejelo tak dobře jako v kvalifikaci. V tomto režimu bylo opotřebení podstatně vyšší, což nám ztěžovalo jízdu. K optimálnímu nastavení jsme tentokrát měli hodně daleko," uzavírá Bottas.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.