Pamětníci si určitě vzpomenou na debaty kolem některých týmů, které hodlaly nasadit monoposty různého zbarvení. Takové řešení už nějaký pátek odporuje dohodě o komerčních právech, na kterou přistoupily všechny týmy.
V minulosti, zejména v 70. letech, bylo rozdílné "válečné zbarvení" u některých týmů běžné. Stačí vzpomenout na March či Surtees v roce 1976. March měl v sezóně hned dva týmy a každý ze čtyř vozů měl jiného sponzora (First National City Bank, Beta Utensili, Ovoro a John Day/Models Cars), u Surteese využívali podporu cigaret Chesterfield a prezervativů Durex. Později docházelo k některým barevným anomáliím, například v Grand Prix Japonska 1977 startoval Nilsson na Lotusu v barvách společnosti Imperial v jasně červené barvě.
Známy jsou také případy, zejména na počátku 80. let, kdy finančně slabé týmy měnily sponzory závod od závodu. Naposledy se tato otázka řešila v roce 1999, kdy stáj BAR hodlala nasadit jeden vůz v barvách tabákové firmy 555, druhý s reklamou Lucky Strike. Jejich záměr nebyl schválen, proto tým sáhl po originálním řešení: jedna polovina vozu měla reklamu 555, druhá Lucky Strike a uprostřed byl symbolický zip, který jakoby obě reklamy spojoval.
Nyní se tato otázka opět dostává na přetřes a jak uvedl šéf týmu McLaren Zak Brown na akci Leaders Business Forum v Londýně pro server motorsport.com, Formuli 1 by přehodnocení tohoto pravidla jenom prospělo.
"To, co bychom rádi viděli a co v F1 zatím není povoleno, vidíme v sérii IndyCar a také NASCAR, tam se mění barevný vzhled vozů po celý rok. Stále jsem toho názoru, že bych dvě odlišná auta rád viděl. Mohou ale existovat situace jako například v Monaku, kde je program s hlavním sponzorem většinou hodně náročný, takže tam se vyplatí mít dva stejné vozy. Jinak myslím, že by to mohla být zajímavá inovace v F1, která není až tak extrémní. Dva různé vozy v odlišných boxech mohou fungovat, protože se domnívám, že fanoušky daleko více zajímají piloti," vysvětlil své pohnutky Zak Brown.
Zároveň se ale šestačtyřicetiletý boss McLarenu domnivá, že mít zcela odlišných dvacet vozů, tedy kompletní startovní pole, by bylo asi příliš.
"Myslím, že proto k tomu nedojde, protože každý tým je rozpoznatelný právě díky svému barevnému provedení. Pokud bychom měli dvacet různých aut, asi bychom si rychle začali plést, kdo je kdo. V NASCARu se diváci soustředí mnohem víc na pilota, takže takového Jimmy Johnsona si dá dohromady se sponzorem Lowes, v F1 je obvyklejší spojení například Alonso-McLaren. Takže mám za to, že se jedná o rozdílný sport," dodává Brown.
Lewis Hamilton a Charles Leclerc si na trati ve Fioranu vyzkoušeli nový supervůz Ferrari F80, který oba ohodnotili jako nejrychlejší a nejpříjemnější auto, jaké kdy řídili.
James Vowles podepsal nový dlouhodobý kontrakt a zůstává ve funkci šéfa týmu Williams. Tento krok potvrzuje důvěru týmu v jeho vedení a ambice do budoucna.
Po deseti závodech ztrácí britský pilot na čelo šampionátu už 22 bodů, což podle Ralfa Schumachera jasně vykresluje, jak se uvnitř McLarenu začínají rozdělovat role.
Andrea Kimi Antonelli oslavil své první pódium ve Formuli 1 na Velké ceně Kanady, ale místo účasti na premiéře filmu F1: The Movie se musel vrátit domů kvůli maturitě
Max Verstappen má k legendární trati Nordschleife velký respekt a oblibu. Přiznal však, že se do kalendáře Formule 1 už nikdy nevrátí.
Isack Hadjar zůstal po Velké ceně Kanady zaskočený slabším tempem týmu Racing Bulls, které zkomplikovalo jeho boj o přední příčky ve vyhrocené střední skupině sezony.
Lewis Hamilton při Velké ceně Kanady narazil do sviště, což jeho Ferrari připravilo o zhruba dvacet bodů přítlaku. Tým Ferrari následně odhalil, jak zásadní dopad měl tento střet na výkon jeho vozu.
McLaren v Kanadě poprvé v sezoně 2025 neobsadil stupně vítězů, když nevyužil výhodu v opotřebení pneumatik. Přestože tempo a strategie měly potenciál, klíčové momenty závodu jim unikly a soupeři byli takticky lepší.
Ferrari si z Kanady odvezlo další zklamání, když v porovnání s Mercedesem opět zaostalo a přibyly chyby ve strategii i přípravě. Kritiku nešetřil ani Nico Rosberg.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur přiznal, že tým v Montrealu promarnil další příležitost a znovu nedokázal využít plný potenciál letošního vozu. Výsledek z Kanady označil za zklamání, které podtrhlo přetrvávající problémy se stabilitou a strategií.
Mercedes zatím nepotvrdil žádného ze svých jezdců pro sezónu 2026, přestože George Russell i Kimi Antonelli podávají silné výkony a tým čelí spekulacím o možném příchodu Maxe Verstappena. Russell však zůstává klidný.
Jezdci Formule 1 nadšeně reagovali na premiéru nového filmu „F1“. Slavnostní uvedení proběhlo přímo na Times Square v New Yorku.