David Coulthard komentuje potíže McLarenu, za který kdysi závodil. Po velkých změnách ve vedení věří, že se ze svých potíží dostane a bude znovu konkurenceschopný. Všímá si také trápení Williamsu, u něhož začíná postrádat vášeň pro závodění.
"Je tou matoucí, že procházejí tak obtížným obdobím, ale to je vždy dáno lidmi: lidmi, kteří mají moc navrhovat a stavět auto, buď nemají k dispozici zdroje, nebo ty zdroje zneužívají - a proto jsou zodpovědní," domnívá se Coulthard.
"Ron Dennis mi říkával: 'Já auto nenavrhuji, já ho nestavím ani neřídím, tyto věci tedy nejsou mou zodpovědností,' což je férové tvrzení. Jeho zodpovědností byla vize společnosti, získávání sponzorů pro tým, poskytování potřebných zdrojů inženýrům, aby mohli přijít s dobrým autem," pokračuje bývalý skotský jezdec, jenž v F1 vyhrál 13 velkých cen.
Po odchodu Erica Boulliera McLaren jmenoval nového sportovního ředitele - Gila de Ferrana. Ten má společně se současným výkonným ředitelem Zakem Brownem tým znovu dostat k vítězstvím.
"Myslím, že Zak a Gil, což je někdo se skvělou závodní myslí, to otočí. Ale bude to trvat," poznamenává Coulthard, jenž ve Wokingu působil v letech 1996 - 2004.
Williams špatné výsledky přestávají boletJeště více než McLaren se trápí další tradiční britská stáj: "Williams mi dělá trochu obavy. Zkrátka nevidím tu bolest ze selhání, kterou jsem pozoroval v minulosti," všímá si u týmu zakladatele Franka Williamse, nyní vedeného dcerou Claire.
"Lidi můžete oklamat pokud jde o to, jak se cítíte, vášeň však hrát nedokážete. Moc rád bych u Williamsu znovu viděl tu vášeň. Padok má k Williamsu a k tomu, co dokázal, velkou náklonnost. Ale věci jdou samozřejmě dál a časem z toho bude ubývat. Doufám, že to dokážou změnit," dodává Coulthard, jenž s Williamsem v F1 debutoval v sezóně 1994 po smrti Ayrtona Senny.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.