Závodní ředitel McLarenu Eric Boullier chce Nyckovi de Vriesovi dát ve Formuli 2 více času na to, aby prokázal své kvality. Zatím jeho očekávání zcela nenaplnil. Podniká také kroky pro zlepšení práce s mladými jezdci.
Třiadvacetiletému holandskému mladíkovi v F2 momentálně patří šestá příčka, na prvního Landa Norrise, jenž je dalším talentem McLarenu, ztrácí 52 bodů. Rozdíl podle jeho šéfa ale tak velký být neměl.
"Je s námi dlouho. Odvádí hlavně práci na simulátoru, to je součásti jeho role spojené s F1 týmem. Je jedním z mále jezdců, které během závodního víkendu či během závodů využíváme pro rozvoj našich simulací," popisuje Boullier.
"Je součástí F2 týmu, který loni vyhrál šampionát, týmu, který dokáže dosahovat výsledky. Myslím, že předvedl dobrou rychlost, ale také několik chyb. Podle mě měl mít více bodů, než jich v současném pořadí má. Proto si myslím, že mu musíme dát trochu více času a zjistit, jestli dokáže předvádět rychlost, kterou má," pokračuje závodní ředitel McLarenu.
Tým nedávno zaměstnal nového poradce Gila de Ferrana, aby jim pomohl s případným vstupem do IndyCar a také s mladými talenty: "Pomáhá nám s mladými jezdci, zejména se Stoffelem a s Landem. Zatím si nejsme jisti tím, proč se nám s nimi moc nedaří, kromě Lewise. Je to jezdci nebo námi? Heikki Kovalainen, Kevin Magnussen, Sergio Pérez," vyjmenovává výkonný ředitel Zak Brown.
McLaren chce tedy zlepšit nejen své výkony na dráze, kde po změně dodavatele pohonných jednotek zaostává za očekáváními, ale s ohledem na budoucnost i práci s mladými piloty.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.