Jenson Button avizoval roční přestávku ve své kariéře, kterou většina považovala za konec jeho účinkování v F1. Dopřál si jednorázový návrat, když v Monaku zaskočil za kolegu Alonsa, jenž dal přednost závodu v Indianapolis.
Když se Alonso vydal vyzkoušet atmosféru a závodění na proslulém oválu v rámci tradičních 500 mil, Button se nechal slyšet, že nic podobného neplánuje. Své rozhodnutí opírá o tragická úmrtí Justina Wilsona a Dana Wheldona, kteří byli bývalému pilotu F1 a mistru světa 2009 soupeři v době motokárového účinkování. Button své odmítnutí závodit v IndyCar jasně zdůvodnil.
"Žádný zájem o tuto kategorii nemám. Myslím tím IndyCar, jsou tam jistě skvělí piloti, ale mě to prostředí prostě děsí. Jsem ve své podstatě velmi překvapen, že někteří ještě jezdí. Jsou to opravdu stateční kluci, já ale necítím jako nezbytné v současném bodě mé kariéry zamířit právě sem," vysvětluje Button.
Další možností pro sedmatřicetiletého Brita může být Formule E, kam rovněž zamířilo několik expilotů F1, ale Jenson i k této závodní oblasti má výhrady a nemyslí si, že by byla určena pro něj.
"Myslím, že Formule E má svůj význam, je to slibná kategorie pro automobilky už jenom z důvodu technologií, které tu jsou používány, což bude rozhodně pokračovat. Je úžasné, jak se rychle rozrostla, kolik pilotů, dalších lidí a týmů se do ní zapojilo, ale také to není něco, co by mě zvlášť přitahovalo. Chci závodit a bavit se tím, chci slyšet motor a řídit stroj, který má přes 600 koňských sil. Na takových autech jsem vyrůstal, navštěvoval místa jako Donnington Park nebo Castle Combe a sledoval, jak bláznivé závodění to tehdy bylo. Když jelo Mini, ve kterém byl motor Porsche turbo s výkonem 900 koní, auto, které bylo téměř stejně dlouhé jako široké.
To mám rád, tu sílu, která dává pilotům nutnost ji s vypětím všech sil zvládnout. Cítím, že Formule E se hodně liší, ale jak jsem řekl, své místo má a vnímám, proč přitahuje hodně pilotů. Je to kategorie, kde se dají vydělat solidní peníze a to je pro jezdce vždy přitažlivé," pokračuje Button.
Co tedy účastníka 306 Grand Prix, z nichž dokázal patnáct vyhrát, opravdu přitahuje? Napovídá tomu i místo jeho momentálního pobytu. V Kalifornii žije se svou přítelkyní Brittny Ward a podle jeho názoru je velmi přitažlivá americká série IMSA GT.
"Hodně se mi líbí, že mají všichni stejné vozy, závodí s nimi a mohou si připravit vlastní balíček aerodynamických vylepšení nebo pohonné jednotky. Účastní se ho několik výrobců a je to oblast, která v Americe prudce roste. Kategorie GT je skvělá, ale nejsem si jist, jestli by se mi líbilo sedět v autě, které předjíždí vůz P2. To je něco, co mi hlava nebere. Rád bych se určitě zúčastnil Le Mans, ale pořád si ještě nejsem jist, jestli nastal správný čas do toho jít. Myslím, že kategorie LMP2 je fantastická, úžasné je, kolik tu je týmů, spousta talentovaných pilotů, ale je tu ještě P1. Takže nevím, nejsem pořád s to pilotovat vůz, který je o 20 vteřin pomalejší než jiný na stejné trati..." končí své zamyšlení Button.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.
Oscar Piastri byl frustrovaný po deseti sekundové penalizaci, kterou dostal za zpomalení za safety carem. Trest ho připravil o vítězství a proměnil slibně rozjetý závod ve zklamání.
Po 239 startech se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódiového umístění ve Formuli 1. Trpělivost, vytrvalost a dlouholeté zkušenosti mu přinesly zasloužený úspěch.
Lando Norris využil deštivých podmínek a strategických chyb soupeřů k suverénnímu vítězství na domácí půdě v Silverstone. Zaslouženou pozornost ale sklidil i Nico Hülkenberg, který po letech úsilí získal své první pódium ve Formuli 1.
McLaren zatím zůstává favoritem sezóny, ale šéf týmu Andrea Stella vnímá rostoucí formu Ferrari jako potenciální hrozbu. Podle něj by jejich zlepšení mohlo dodat šampionátu větší napětí.
Max Verstappen po kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie uvedl, že mu Andrea Kimi Antonelli pomohl poskytnutím větrného stínu (tow), což mu mohlo přinést drobné zlepšení času na kolo.
Kimi Antonelli se kvalifikoval na sedmém místě, ale do závodu odstartuje desátý. Nese si penalizaci ztráty tří pozic na startu za kolizi s Maxem Verstappenem v Rakousku.
Fernando Alonso odstartuje do Velké ceny Velké Británie ze sedmé pozice. Posunul se dopředu díky tomu, že Oliver Bearman a Andrea Kimi Antonelli obdrželi penalizace.
Charles Leclerc se postaví na start Velké ceny Velké Británie až ze šestého místa, přestože do kvalifikace vstupoval jako jeden z hlavních kandidátů na pole position. Jezdec Ferrari tak nenavázal na slibnou formu z tréninků a v klíčových chvílích nezajel ideální kolo.
Lewis Hamilton byl během kvalifikace v Silverstonu konkurenceschopný, ale nakonec skončil až pátý. V rozhodujícím kole ho zpomalila nedotáčivost v závěrečném sektoru.
Max Verstappen si na Silverstonu vyjel pole position, když porazil oba McLareny i domácí favority Lewise Hamiltona a George Russella. Nizozemec opět potvrdil svou dominanci v klíčovém momentu kvalifikace.
Roman Staněk znovu na pódiu. Český talent se v Silverstonu blýskl skvělým představením, když ze sedmé příčky vystoupal až na třetí místo. Už od úvodních metrů bylo jasné, že má závod skvěle rozjetý, a nakonec si dojel pro své třetí kariérní pódium ve Formuli 2.