Jenson Button avizoval roční přestávku ve své kariéře, kterou většina považovala za konec jeho účinkování v F1. Dopřál si jednorázový návrat, když v Monaku zaskočil za kolegu Alonsa, jenž dal přednost závodu v Indianapolis.
Když se Alonso vydal vyzkoušet atmosféru a závodění na proslulém oválu v rámci tradičních 500 mil, Button se nechal slyšet, že nic podobného neplánuje. Své rozhodnutí opírá o tragická úmrtí Justina Wilsona a Dana Wheldona, kteří byli bývalému pilotu F1 a mistru světa 2009 soupeři v době motokárového účinkování. Button své odmítnutí závodit v IndyCar jasně zdůvodnil.
"Žádný zájem o tuto kategorii nemám. Myslím tím IndyCar, jsou tam jistě skvělí piloti, ale mě to prostředí prostě děsí. Jsem ve své podstatě velmi překvapen, že někteří ještě jezdí. Jsou to opravdu stateční kluci, já ale necítím jako nezbytné v současném bodě mé kariéry zamířit právě sem," vysvětluje Button.
Další možností pro sedmatřicetiletého Brita může být Formule E, kam rovněž zamířilo několik expilotů F1, ale Jenson i k této závodní oblasti má výhrady a nemyslí si, že by byla určena pro něj.
"Myslím, že Formule E má svůj význam, je to slibná kategorie pro automobilky už jenom z důvodu technologií, které tu jsou používány, což bude rozhodně pokračovat. Je úžasné, jak se rychle rozrostla, kolik pilotů, dalších lidí a týmů se do ní zapojilo, ale také to není něco, co by mě zvlášť přitahovalo. Chci závodit a bavit se tím, chci slyšet motor a řídit stroj, který má přes 600 koňských sil. Na takových autech jsem vyrůstal, navštěvoval místa jako Donnington Park nebo Castle Combe a sledoval, jak bláznivé závodění to tehdy bylo. Když jelo Mini, ve kterém byl motor Porsche turbo s výkonem 900 koní, auto, které bylo téměř stejně dlouhé jako široké.
To mám rád, tu sílu, která dává pilotům nutnost ji s vypětím všech sil zvládnout. Cítím, že Formule E se hodně liší, ale jak jsem řekl, své místo má a vnímám, proč přitahuje hodně pilotů. Je to kategorie, kde se dají vydělat solidní peníze a to je pro jezdce vždy přitažlivé," pokračuje Button.
Co tedy účastníka 306 Grand Prix, z nichž dokázal patnáct vyhrát, opravdu přitahuje? Napovídá tomu i místo jeho momentálního pobytu. V Kalifornii žije se svou přítelkyní Brittny Ward a podle jeho názoru je velmi přitažlivá americká série IMSA GT.
"Hodně se mi líbí, že mají všichni stejné vozy, závodí s nimi a mohou si připravit vlastní balíček aerodynamických vylepšení nebo pohonné jednotky. Účastní se ho několik výrobců a je to oblast, která v Americe prudce roste. Kategorie GT je skvělá, ale nejsem si jist, jestli by se mi líbilo sedět v autě, které předjíždí vůz P2. To je něco, co mi hlava nebere. Rád bych se určitě zúčastnil Le Mans, ale pořád si ještě nejsem jist, jestli nastal správný čas do toho jít. Myslím, že kategorie LMP2 je fantastická, úžasné je, kolik tu je týmů, spousta talentovaných pilotů, ale je tu ještě P1. Takže nevím, nejsem pořád s to pilotovat vůz, který je o 20 vteřin pomalejší než jiný na stejné trati..." končí své zamyšlení Button.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.