Finální potvrzení ochrany kokpitu ze strany FIA zvedlo emoce na obou stranách problematiky. Vedle odborníků i řadových příznivců se k němu vyjadřují i osobnosti, jako v případě trojnásobného mistra světa Jackie Stewarta.
Vítěz 27 Grand Prix z 99 absolvovaných závodů, sir John Young "Jackie" Stewart, vnímá dramatické debaty kolem zavedení kolem ochrany kokpitu podobně, jako když se v 60. letech pokoušel prosadit nové bezpečnostní prvky. I proto se mu záhy začalo říkat "Apoštol bezpečnosti". Také on neměl zpočátku u fanoušků nejlepší kredit a jeho aktivity se netěšily velké popularitě.
Podle jeho názoru by pochybnosti Halo konceptu nebyly tak intuitivní, kdyby lidé zažili tolik smrtelných havárií. Stewart hovořil v rámci zahájení Great British Racing Drivers Season na kanálu UKTV a nechal se slyšet, že stojí za to zaplatit cenu v podobě Halo konceptu, pokud zachová bezpečné závodění pro piloty.
"Mám takový názor. Jděme touto cestou, pokud můžeme zachránit životy. Stejní lidé - pokud by byli na tolika pohřbech jako já - by pro zahynuvší přátele plakali úplně stejně. Tohle všechno může skončit, protože máme odpovídající technologii. Obávám se, že u Halo nenajdu negativa. Četl jsem dlouhé stati, v nichž autoři psali »Pro mě to je konec F1«. S tím nemohu souhlasit. To by bylo něco ve smyslu, že »Jackie Stewart zabil motorsport«, protože se snažil o bezpečnost na trati. Myslím, že je třeba hledat maximální bezpečnost, kolik jí jen existuje. A myslet si, že se tím ničí motorsport - vzpomeňte si na kritiku integrální přilby, protože pak nebyla vidět pilotova tvář," připomíná Stewart minulost.
"Preventivní přístup je vždy účinnější než samotná léčba. Prevence ostatně je i levnější. Halo je podle mého názoru nezbytné, vždyť Henry Surtees se zabil - ne kvůli kolu, ale něčemu jinému - a to se může stát každému. Byla to obrovská smůla - ale proč nedat šanci štěstí?" pokračuje Stewart.
"Není na mě, abych říkal o dřívějších časech: »Byly jen nebezpečné a abychom mohli být skuteční muži, museli jsme být velice opatrní« - to jsou kecy. Piloti se od dob Tazia Nuvolariho a Rudolfa Caraccioly nezměnili. Pokud však budete mít pocit svobody, protože víte, že těžké nehody lze přežít, možná budete v pilotování vozů poněkud liberálnější. Nebudete ztrácet soudnost - je nutné pilotovat způsobem, který nepovede k ohrožení života," domnívá se osmasedmdesátiletý Skot.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.