Kimi Räikkönen dospěl k názoru, že za jeho porážkou v Monte Carlu do jisté míry stojí i zdolávání opozdilců, kteří nerespektují řádným způsobem signalizaci modrými vlajkami. Proto hodlá iniciovat změnu pravidel v této oblasti.
Mezinárodní sportovní řády říkají jasně, že „… piloti musejí umožnit rychlejšímu vozu předjetí při první možné příležitosti“. Signalizaci modrým světlem vidí na svém volantu. Nejdříve dostanou „předběžné upozornění“ zhruba 3 vteřiny předtím, než budou dojeti, které by mělo být „… využito k varování pomalejšího automobilu, že bude v krátké době dojet rychlejším vozem, takže se má připravit na umožnění bezpečného projetí“.
V loňském roce FIA časovou rezervu, během níž se automaticky rozsvěcují modrá světla a panely podél trati a zprávy na časových monitorech z 1,5 na jednu vteřinu. Potrestání pilota pak může nastat, když se mu nepodaří v následujících deseti sektorech udělat místo rychlejšímu soupeři. Sektorem se myslí část trati mezi dvěma světelnými panely nebo stanovišti hlídek s modrou vlajkou. Ve zmíněné sezóně fungovala tato varianta dobře, ovšem letos se zdá, že díky novinkám ve vývoji vozů a změně pravidel dochází k určitým problémům. Piloti tvrdí, že musí jet mnohem tvrději, než se dostanou do odstupu jedné vteřiny, která znamená pro přední vůz povinnost uvolnit trať. Poukazují také na fakt, že tím dochází k problémům s pneumatikami.
Věc přišla na přetřes při pátečním briefingu pilotů v kanadském Montrealu, kde oslovil Kimi Räikkönen závodního ředitele FIA Charlie Whitinga, proč se piloti v čele závodu musejí vůbec zabývat piloty o kolo zpět. Whiting po debatě naznačil, že časová prodleva zůstane stejná, protože dle jeho názoru piloti jedoucí v závěsu za pomalejším vozem nemají s pneumatikami problémy.
Debatovalo se také o přílišném zpomalování některých jezdců před poslední šikanou, aby si vytvořili dobrou nástupnickou pozici před startem do ostrého kola. To byl případ Carlose Sainze jr., který přehlédl za ním jedoucího Kevina Magnussena v rychlém kole. Padl také návrh, aby si piloti udělali odstup dříve, někde v oblasti hranice DRS, což je asi třetina poslední roviny za předchozí zatáčkou.
Ferrari a Lewis Hamilton čelili problémům se zahříváním pneumatik během tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, což naznačuje, že mají před sebou náročnou práci. Tým a jezdec se potýkali s hledáním správného nastavení pro optimální výkon, což naznačuje dlouhou cestu k vyřešení těchto potíží.
Lando Norris ovládl závěrečný trénink před Velkou cenou Saúdské Arábie a potvrdil skvělou formu McLarenu. Tým z Wokingu tak před kvalifikací ukázal, že bude vážným kandidátem na nejvyšší příčky.
Max Verstappen varoval, že i když Red Bull během Velké ceny Saúdské Arábie učinil malý pokrok, tým se stále nachází daleko od vyřešení svých problémů. Přestože se na první pohled zdálo, že tým učinil krok vpřed, holandský šampion zdůraznil, že zbývá mnoho výzev, které je třeba překonat.
Zak Brown popsal, jak McLaren prošel hlubokou proměnou, kdy bylo nutné změnit strukturu i týmovou mentalitu. Díky odhodlanému vedení a trpělivé práci se McLaren vrátil mezi špičku a v sezoně 2024 získal titul mistrů konstruktérů.
Během pátečních tréninků Albon označil incident s Lewisem Hamiltonem za potenciálně nebezpečný. Jezdec Ferrari poté předstoupil před komisaře, aby situaci obhájil ze svého pohledu.
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.