Britský pilot už možná vyšuměl mnohým z paměti - strávil v F1 dvě sezóny v kokpitu týmu Marussia a přestože vynikal vytrvalostí a minimem předčasných odstoupení ze závodu, nejlepším výsledkem bylo 13. místo - žádnou díru do světa tedy neudělal.
Jako mnozí další se šestadvacetiletý Chilton přesunul do IndyCar, v níž loni a letos hájí barvy týmu Chip Ganassi Racing. V ostře sledovaném závodě 500 mil INDY se prezentoval velice dobrým výsledkem: po určitou část závodu se dokonce pohyboval v čele a nakonec skončil na 4. místě.
Co se rodákovi z Reigatte v hrabství Surrey na IndyCar líbí, jsou takzvaní pozorovatelé (spotters). Tyto osoby jsou využívány nejčastěji při závodech na oválech - sedí na tribuně a dávají přímo pilotovi informace jízdním stylu, změně závodní stopy, možnostech útoku, aniž by si poškodil vůz. Třeba při průjezdu zatáčkou mu ve vteřinových intervalech radí, zda je jeho manévr ještě bezpečný.
"Zažil jsem tyhle "spottery" a myslím, že jejich činnost je opravdu užitečná. Domnívám se, že při některých závodech Formule 1 by bylo dobré takové pozorovatele mít. Vím, že to v F1 není obvyklé a nejspíš k tomu nedojde, na druhou stranu by to nejspíš snížilo počet kolizí a některých nehod," domnívá se Max Chilton.
Zvláště pro Grand Prix Monaka by tento přístup podle britského pilota měl své opodstatnění, protože na velmi úzké trati se piloti občas nedokáží plně soustředit na situaci kolem sebe a za sebou. Chilton si proto myslí,že pro F1 neobvyklé řešení by mělo své opodstatnění.
"Například v Monaku při nájezdu do Saint Dévote kolikrát nemáte čas se podívat do zpětných zrcátek. Pokud existuje někdo, kdo vás sleduje a řekne vám, že za vaší zádí je soupeř a tlačí na vás, ušetří vám nutnost se věnovat tomu, co se za vámi děje - vy se pak můžete soustředit na dění před vámi, takže jde do jisté míry také o bezpečnostní prvek," domnívá se Chilton.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.