Ochrana kokpitu se také pomalu stává evergreenem, který by už od příštího ročníku měl dostat svou finální podobu. Po tahanicích, zda Halo koncept nebo screen, se zdá, že navrch má druhé řešení, které představoval Red Bull. Ale ne všichni jsou spokojeni.
Nová koncepce - existující zatím pouze ve formě výkresů - má podobu velkého "štítu", který se táhne od vrchní části nosu směrem ke kokpitu, ale nepokrývá jej celý, takže v konečném důsledku nejde o kompletní ochranu kokpitu. Přesto je vnímán jako lepší než dlouho zkoušený Halo koncept. To ovšem neznamená, že i tato myšlenka nerozděluje názory pilotů.
Max Verstappen, hájící barvy Red Bullu, od nějž původní návrh "screenu" pochází, je toho názoru, že ani podobné řešení nezabrání ve Formuli 1 "nešťastných incidentů" a nehod, které se v této kategorii občas přihodí. Podle něj riziko smrti nebo úrazu bude v F1 všudypřítomné bez ohledu na to, jaké zařízení ochrany kokpitu bude přijato. Ani nově připravovaná varianta nemůže zamezit fatální nehodě.
"Formule 1 je vůz s otevřeným kokpitem a vždy existují rizika, stejně jako ve všech podobných sportech. Jsou pochopitelně některé velice nešťastné nehody, k nimž v minulosti došlo, kterým nelze zamezit a ani ochrana kokpitu v podobě štítu to nějak nezmění. Když na vás spadne třeba pneumatika, štít vás nijak neochrání. Mně se to řešení moc nelíbí, vůbec není cool, líbí se mi současné vozy, v jakých jezdíme nyní. To je také důvod, proč si užívám jízdu v nich. Když vidím návrhy, vzhlede monopostů není dobrý, takže by se mi určitě nelíbily," vysvětluje Verstappen.
Existuje samozřejmě mnoho opačných názorů, například nedávno zesnulý mistr světa na dvou i čtyřech kolech, Brit John Surtees, vždy tvrdil, že vůz s ochranou kokpitu by zabránil těžkému zranění jeho syna Henryho. Toho při závodě F2 na Brands Hatch 2009 trefilo do hlavy zadní kolo jeho soupeře Jacka Clarkea poté, co v zatáčce Westfield Bend vyletěl z dráhy a narazil do bariéry. Osmnáctiletý Henry zemřel na následky zranění téhož dne večer v nemocnici.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.