Nepříliš lichotivá situace McLarenu vedla Fernanda Alonsa ke krátké exkurzi do zámoří na závod 500 mil Indianapolis. Jeho "odpočinek" od F1 skýtal týmu možnost buď povolat nějakou z nadějí motorsportu, nebo sáhnout po zkušeném harcovníkovi.
Jenson Alexander Lyons Button se zúčastnil "monacké rulety" šestnáctkrát, což je výkon rozhodně úctyhodný. V roce 2003 ale nestartoval po nehodě v tréninku, o dva roky později tým BAR monacký závod kvůli technickým problémům vůbec neobsadil. Jenson si tu nejlépe vedl ve své mistrovské sezóně 2009, kdy zajel v Monte Carlu pole-position a vyhrál. Měl dokonce na dosah ruky i Grand chelem, ale na jedno kolo ho vystřídal ve vedení Kimi Räikkönen a o nejrychlejší kolo ho připravil Felipe Massa - rozdílem pouhých 0,076 km/h.
Od jeho odchodu do "formulového důchodu" uteklo nějakých šest měsíců a mistr světa 2009 se vrací - třebaže jen jednorázově - na místo činu. Pro televizi Sky sport sedmatřicetiletý vítěz 15 Grand Prix uvedl, že už ho pomalu zaplavuje onen pocit vzrušení, který vždy před závodem v ulicích Monte Carla pociťoval.
"Samozřejmě, když se objevila možnost v Monaku startovat, hned jsem se jí chopil. Nechci působit v F1 celý rok, protože už jsem svůj čas v této kategorii naplnil. Po většinu mé kariéry jsem ji miloval, ale je načase, abych si udělal takovou přestávku naruby. Vrátit se do F1 právě v Grand Prix Monaka, to je sen každého pilota. Zúčastním se závodu v Monte Carlu, okouzlující Grand Prix v kalendáři F1, mé vzrušení je zpět. Je o to větší, když se vrátíte na takový skok," vyznal se při rozhovoru s redaktorem Sky sport Tedem Kravitzem.
Jenson Button pilně pracuje na simulátoru a podle jeho vlastních slov se staré návyky jen tak nezapomenou. "Ještě je pořád dost toho, co se je třeba naučit, ale jakmile se posadím k simulátoru, tak je to po pěti kolech něco ve smyslu »Oh, je to OK, pořád to mám v ruce!« Pořád jsem schopen projíždět zatáčky a pořád vím, jak řadit, stlačit brzdový pedál a přidat plyn. To vás jen tak neopustí," uzavírá účastník 305 Grand Prix.
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.