Šéf americké závodní stáje Günther Steiner si stěžuje na sobotní rozhodnutí komisařů z Číny, kteří penalizovali Romaina Grosjeana za nedostatečné zpomalení, když v kvalifikaci havaroval Antonio Giovinazzi a na dráze bylo máváno žlutými vlajkami.
Grosjean tvrdí, že dostatečně zvolnil a nepoužil ani DRS, což na Twitteru při své stížnosti podpořil i výpisem z telemetrie. Komisaři s ním ale nesouhlasili, proto jej potrestali odsunem o pět míst dozadu na startovním roštu, podobně jako Jolyona Palmera z Renaultu za stejný prohřešek.
Steinerovi vadí nespravedlnost i to, že se proti takovému druhu penalizace není možno podle článku 38.3g sportovních pravidel odvolat. Komisaře hned po závodu zkritizoval a požaduje změnu.
So apppatently I made no effort to slow down and didn't abandon the lap... data shows a different point of view. Btw didn't even open my DRS pic.twitter.com/ONsbzb62hT
— Romain Grosjean (@RGrosjean) April 8, 2017"Proti těmto rozhodnutím se nemůžete odvolat. Měli by vědět, co dělají. Data, která Romain zveřejnil na Twitteru, hovoří sama za sebe - nevím, jestli se vůbec na takové věci dívají," láteří Steiner.
"Je to hodně nefér. Tohle by dělat neměli. Jestli mají nějakou pochybnost, tak si mají někoho zavolat a nechat si to vysvětlit, a ne dělat závěry a myslet si: 'To jo to, co jsi podle mě udělal,'" pokračuje naštvaně závodní ředitel Haasu.
Události z Číny dle svých slov už hodil za hlavu, ale doufá, že FIA přehodnotí způsob, jakým uděluje tresty: "Voda sahá po most. Doufám, že se z toho poučí a že se z toho poučí FIA, že se na to podívá, zanalyzuje to a uvidí, co tito kluci udělali."
Uprostřed sezony se objevuje jedna z nejneočekávanějších statistik, která překvapuje fanoušky i odborníky. Tento údaj jasně ukazuje, jak nevyzpytatelná a napínavá letošní sezona je, a jak nečekané momenty mohou zásadně ovlivnit celkové pořadí.
Johnny Herbert míní, že o titul mistra světa F1 2025 rozhodne duševní síla a vývoj jezdců McLarenu. Podle něj bude klíčové, jak si Lando Norris a Oscar Piastri poradí se stále ostřejší týmovou rivalitou.
Martin Brundle si myslí, že s náhlým odchodem Christiana Hornera se šance Maxe Verstappena na setrvání v týmu Red Bull výrazně zvýšily. Podle něj může tato změna přinést Verstappenovi větší pocit stability a klidu.
Ari Luyendyk obdivuje talent i vyrovnanost Maxe Verstappena ve Formuli 1. Rád by ho jednou viděl závodit i v IndyCar, kde by podle něj mohl ukázat svou univerzálnost.
Šéf McLarenu Zak Brown nepovažoval odvolání Christiana Hornera z čela Red Bullu za žádné překvapení. Podle něj události směřovaly k tomuto kroku už delší dobu, a Brown tak naznačil, že situaci u konkurence bedlivě sledoval a vnímal známky napětí, které k rozhodnutí mohly vést.
Po suverénním vítězství ve Velké ceně Velké Británie McLaren rozhodně neusíná na vavřínech. Tým z Wokingu jasně naznačuje, že letošní forma není náhoda a do Belgie vyráží s cílem potvrdit, že patří mezi hlavní hráče sezony 2025 a nechce polevit ani po letní přestávce.
Juan Pablo Montoya označil konkrétní „moment hlouposti“, který podle něj ukončil kariéru Daniela Ricciarda ve Formuli 1. Tento okamžik podle něj stál Ricciarda šanci na návrat mezi nejlepší.
Alan Permane přiznal, že po svém jmenování šéfem týmu Racing Bulls pocítil mimo jiné i šok. Zkušený inženýr se tak nečekaně ujímá vedení ambiciózní sesterské stáje Red Bullu.
Zak Brown připisuje úspěchy McLarenu v různých závodních sériích efektivní delegaci pravomocí a silnému vedení. Pod jeho vedením tým funguje díky jasnému rozdělení rolí a pevnému zaměření na společný cíl vítězství.
Lewis Hamilton uvedl, že už nyní spolupracuje s Ferrari na voze pro rok 2026. Chce, aby nový monopost nesl část jeho "DNA" a odrážel jeho závodní filozofii.
Nizozemský jezdec přijímá změny plánované pro rok 2026 s chladnou hlavou a bez emocí. Zatímco jiní vyjadřují nadšení či obavy, on si zachovává odstup a vyčkává, jak se nová pravidla projeví v praxi.
Charles Leclerc je zaskočen tím, že jeho tradičně silné kvalifikace mu v roce 2025 přestaly vycházet. I přes snahu najít příčinu zůstává důvod neúspěchu nejasný.