Jeden z nejstarších týmů v současném startovním poli sice jako jediný neuvedl prezentaci svého nového vozu (předpokládá se, že bude představen při prvních testech), zato avizuje další posilu na poli technickém.
Dotyčným nováčkem ve Williams Martini Racing bude Jihoafričan Dirk de Beer. Přichází jako šéf aerodynamiky a na svém novém působišti se bude hlásit 1. března letošního roku. Svou kariéru začal tento specialista ve firmě Swift Engineering a před nástupem do Formule 1 pracoval především na designu vozů IndyCar.
"Jsem velmi rád, že se mohu připojit k týmu Williams. Tato stáj nese neuvěřitelné dědictví v éře F1 a já se cítím být hrdý, že budu její součástí. Těším se na spolupráci s Dave Wheaterem a chci aerodynamickému týmu Williamsu pomoci posunout se kupředu ve vývoji vozu, jak v této sezóně, tak i v budoucnu. Rád bych týmu poděkoval, že mi tuto možnost poskytl," komentoval oznámení o nástupu do nové funkce de Beer.
"Jsme potěšeni, že k nám přišel někdo jako Dirk, muž s tak bohatými zkušenostmi. Poté, co strávil několik let jako vedoucí aerodynamiky v F1 budou jeho znalosti a technická odbornost nepochybně velkým přínosem pro náš tým a pomůže nám v naší cestě opět dostat Williams do přední části startovního pole," dodává zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová.
Dirk de Beer navštěvoval od malička závody se svým otcem, velkým fanouškem Formule 1, proto si umínil, že v ní bude působit. Svůj cíl začal naplňovat studiem na Imperial College v Londýně, kde byli jeho profesory John Harvey a Peter Beerman, pod jejichž dohledem vyrostl nejeden odborník v technické oblasti F1. De Beer svou kariéru krátce přerušil, když v Jižní Africe došlo k pádu apartheidu. Po krátkém návratu do vlasti však hodlal pokračovat ve svém snu a získal práci u firmy Swift Engineering v kalifornském San Clemente. Zde pracoval na konstrukci vozů IndyCar až do roku 2000.
Do Formule 1 se dostal s týmem Sauber, kde se podílel na přípravě velkého aerodynamického tunelu, který byl zprovozněn v roce 2003. Když pak Sauber přešel nakrátko pod hlavičku BMW, opustil de Beer funkci hlavního aerodynamika a zamířil k Renaultu (2008), kde se jeho nadřízeným stal Dino Toso. Poté, co jeho šéf onemocněl, stal se v Enstone rovněž šéfem aerodynamického týmu a jeho kolegy byli techničtí ředitelé Bob Bell a James Allison. V roce 2013 opět de Beer změnil působiště a následoval Allisona k týmu Ferrari.
McLaren s monopostem MCL39 si získává pozornost výjimečně šetrným zacházením s pneumatikami, obzvlášť v průběhu závodů, což naplno potvrdil i výkon v Miami. Za tímto náskokem může stát chytrý systém chlazení brzd.
Před 75 lety odstartoval na trati v Silverstone první závod mistrovství světa Formule 1, který se stal symbolem poválečné obnovy a začátkem nové éry motorsportu. Alfa Romeo tehdy ovládla stupně vítězů a zrodil se fenomén, který dodnes fascinuje miliony fanoušků po celém světě.
Toto Wolff je přesvědčen, že Lewis Hamilton neztratil své schopnosti, i když se zatím ve Ferrari trápí.
Přestup Lewise Hamiltona do Ferrari provází zatím rozpačitý začátek, jelikož vůz týmu neodpovídá jeho jezdeckému stylu. Podle analytika Jolyona Palmera spočívá problém v samotném konceptu monopostu, nikoliv ve strategii nebo týmu.
Formule 1 zveřejnila finální trailer k chystanému filmu s Bradem Pittem v hlavní roli, který se odehrává v prostředí špičkového motorsportu a sleduje návrat bývalého pilota do závodního světa. Snímek slibuje napětí, rivalitu i autentické záběry ze skutečných F1 okruhů.
Šéf Williamsu James Vowles věří, že Formule 1 je blízko příchodu nové americké hvězdy. Podle něj mají Spojené státy čím dál větší vliv na sport jak komerčně, tak z pohledu jezdeckého talentu.
Martin Brundle se zaměřil na to, jak Max Verstappen závodí proti Landu Norrisovi a Oscaru Piastrim. Podle něj je v těchto duelech patrný vzájemný respekt i promyšlenější strategie než vůči jiným soupeřům.
Christian Horner se domnívá, že nové motorové regule pro příští sezónu přinesou Mercedesu výrazné výzvy, a podobný pohled sdílí i řada dalších v paddocku. Jeho názor podpořil i Ford, který očekává, že změny zásadně ovlivní výkonnost týmů.
Mick Schumacher nadále usiluje o návrat do Formule 1 a do své blízkosti přizval zkušeného poradce Dirka Müllera. Ten věří, že Schumacher je dnes mentálně i jezdecky dál než při svém debutu a má šanci znovu prorazit.
Liam Lawson hodnotí svůj start do sezóny 2025 jako slabý, když po čtyřech závodech stále nemá žádné body, přičemž technické problémy a penalizace mu ztěžují šance na lepší umístění. I přesto zůstává optimistický a věří, že s vyhnutím se dalším chybám a zlepšením stability na trati přijdou lepší výsledky.
Lewis Hamilton dojel v Miami až osmý a jeho závod poznamenaly napjaté rádiové výměny i nejistota v taktice. Podle novináře Ferreta však vztahy ve Ferrari zůstávají harmonické a napětí mezi jezdci je přirozené vzhledem k jejich ambicím.
Lewis Hamilton čelí kritice za své rádiové komentáře během Velké ceny Miami, které rozladily tým Ferrari i veřejnost. Podle bývalého pilota F1 Ralfa Schumachera měl britský jezdec projevit více pokory a omluvit se, místo aby vše shazoval na sarkasmus.