Tým Manor až do předposledního závodu překvapivě držel desátou příčku v Poháru konstruktérů, která mu zajišťovala nikoli bezvýznamnou sumu prize money. Jak se však zdá, podaří se zajistit jiný tok prostředků pro další existenci.
Na začátku roku 2015 převzal tým Manor nový majitel. Stephenu Fitzpatrickovi se podařilo udržet jej při životě i za cenu závodění s rok starými vozy. Pro letošní rok došlo k výkonnostnímu posunu také díky motorům Mercedes. V Rakousku Pascal Wehrlein dojel na 10. místě a vypadalo to, že Manor v přímém souboji porazí Sauber a dobude kýženou 10. příčku v šampionátu. Leč v Brazílii ho přeskočil díky výkonu Felipe Nasra tým Sauber a šance Manoru padly. Dokonce se začalo hovořit o tom, že tým je na prodej, což ovšem Fitzpatrick vyvrátil s tím, že poslední tým v Poháru konstruktérů bude mít nového investora.
"Nemůžu zatím detailně hovořit o konkrétních věcech, ale diskutujeme hned s několika potenciálními investory řekněme posledních šest měsíců. V jedné věci jsem měl jasno hned od začátku. V současné F1 jsou peníze provázány s výkony. Proto jsem otevřený všemu, co přinese do týmu větší investice, protože s tím pak roste i vývoj a výkony. Znamená to uvedení dalšího investora do týmu, čemuž jsem pochopitelně nakloněn. V této chvíli probíhají rozhovory s vážnými zájemci, to je zatím vše, co mohu uvést," prohlásil Fitzpatrick.
S týmem Manor je rovněž spojován americký podnikatel Tavo Hellmund, který už projevil v listopadu 2015 zájem o koupi této stáje. Padesátiletý rodák z Austinu už své aktivity realizoval při návratu americké Grand Prix ve "svém" městě do kalendáře F1, zrovna tak byl v pozadí znovuzrození Grand Prix Mexika. Pokud by do týmu opravdu vstoupil, znamenalo by to šanci i pro Estebana Gutiérreze na postu pilota. Hellmund už byl na některých serverech označován jako nový partner, ovšem euforii jeho příznivců zmírnilo právě Fitzpatrickovo prohlášení.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.
Liam Lawson čelí nejisté budoucnosti v Red Bullu. Přestože má před sebou teprve druhý závod za tým, jeho slabé výkony už vyvolaly obavy a spekulace o jeho dalším působení.
Tým Racing Bulls byl potrestán za nebezpečné vypuštění Isacka Hadjara během třetí části kvalifikace na Velkou cenu Číny, kdy se dostal do dráhy Maxe Verstappena.
Lewis Hamilton, po historickém vítězství ve sprintu pro Ferrari, plánuje "mistrovský plán" na vítězství v hlavním závodě. Přes páté místo v kvalifikaci věří, že úpravy auta a správná strategie mu pomohou bojovat s konkurencí o první místo.
Charles Leclerc označil výkon Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Číny za realistický obraz aktuální formy týmu. Oba piloti se do závodu postaví z páté a šesté pozice.