O zvýšení atraktivity závodů se mluví už hodně dlouhou dobu a mnozí z vás si určitě vzpomenou na několik variant, které byly zmíněny jen v náznaku nebo naopak myšleny zcela vážně.
Jeden z těch nepovedených pokusů jsme zažili na začátku této sezóny v rámci nového kvalifikačního formátu - nakonec měl vyřazovací systém jepičí život. Určitě si vybavíme i medailové ohodnocování pilotů, které naštěstí nebylo realizováno nebo dvojnásobný počet bodů za poslední závod, což také skončilo po jednom jediném pokusu.
Bernie Ecclestone má zřejmě touhu pořád vymýšlet něco nového, až tak chvílemi připomíná slavné "objevování slepých uliček" dle českého fenoména a génia Járy (da) Cimrmana. Nyní přichází s další inovací, rozhodně ne nijak převratně novou, ale podloženou skutečností, že dle jeho názoru fanoušci F1 o současnou podobu závodního víkendu nemají zájem. Šestaosmdesátiletý boss F1 doufá, že noví vlastník Liberty Media vyhodnotí jeho návrh na potenciální změny, které by měly rozšířit zájem a přinést vyšší zisky.
"Rozsah lidské pozornost je stále kratší a spousta sportů proto určité hry rovněž reguluje jejich délku. Podívejte se na Brazílii. Sledovanost v televizi vzrostla, závod byl dlouhý v silném dešti, bylo několik nehod, ale v podstatě jsme kvůli dvojímu přerušení nabídli dva závody, což lidi zaujalo. Je třeba se zaměřit na formát samotné Grand Prix. Rozdělili bychom ji na dvě části po 40 minutách, mezi nimi by byla rovněž čtyřicetiminutová přestávka, během níž by piloti odpovídali na dotazy, pracovalo by se na autech, což by bylo atraktivní nejen pro diváky, televizní společnosti, sponzory - těm všem by se to mohlo líbit. Kvalifikace by proběhla jako obvykle v sobotu, start do druhého závodu by byl podle výsledků prvního," představuje svou vizi Ecclestone v rozhovoru pro Sunday Times.
Jeho myšlenka není nic převratného, pamětníci si okamžitě vybaví, že podobným způsobem probíhala většina nemistrovských závodů v 70. letech, kdy se jezdily dvě jízdy na shodný počet kol a zkombinováním výsledků byl pak vyhlášen celkový vítěz. Ecclestone svůj záměr vysvětluje také tím, že F1 potřebuje obrovské změny v pravidlech, aby se zbavila podezření, že je nadměrně regulována.
"Nevím, jestli bude odvaha k podobné změně. Ale časy se mění a je třeba se podívat na jiné možnosti. Všechny americké sporty mají zcela odlišné časové limity, především proto, že američtí diváci se neumějí soustředit. Vyrůstají na patnáctiminutových segmentech, a tak to bude brzy všude. Kniha pravidel by se mohla nazývat "Nezávoďte". Předpisy jsou tak spletité a je jich tolik, že pomalu žádný pilot netuší, co je vlastně správné. Není divu, že jsou z toho rozladění... stejně jako diváci i já. Je to šílené. Musíme pilotům závodění usnadnit. Nezastávám názor, že se měli navzájem vyřazovat, ale když spolu závodí a jedou kolo na kolo, tak co lze čekat? Často přemýšlím, jestli někteří z nich opravdu chtějí závodit nebo jenom usednout do vozu F1," dodává Ecclestone.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.
Lewis Hamilton letos v sezóně 2025 zatím zápasí s nepříznivými výsledky. Ačkoliv Silverstone přineslo zlepšení, Brit stále hledá formu a není s dosavadním výkonem spokojený.
Oscar Piastri po penalizaci ve Velké ceně Velké Británie chtěl vyměnit pozici s Landem Norrisem, ale uznal, že by to nebylo fér. I přes zklamání respektoval týmové rozhodnutí a chce se z této zkušenosti poučit.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.