Jakmile se objevila zpráva, že Ron Dennis nebude dále působit ve vedení a musí opustit post výkonného ředitele a předsedy, okamžitě se rozjela mašinérie mediálních dohadů, kdo by za něho na těchto postech mohl nastoupit.
Případ Rona Dennise, který vstoupil do týmu McLaren v roce 1980 za účelem ozdravení (ve zmíněném roce prožil McLaren vůbec nejhorší sezónu, srovnatelnou snad jen s rokem 2015) a skutečně se mu za necelý rok povedlo přivést Johna Watsona na stupně vítězů a k výhrám, plnil stránky internetových i tištěných médií několik dní. Poslední a zásadní zpráva přišla dnes.
Fleet Street rovněž citoval Dennisovy výroky k situaci (více zde) a ihned spekuloval, zda by se na jeho místě mohli objevit Zak Brown a James Allison. K situaci se vyjádřily i další renomované britské deníky, přičemž ani jedno jméno z uvedených nevynechává.
"Bojovný Dennis se utkal s finančním fondem Mumtalakat a s podnikatelem Mansourem Ojjehem, protože vzájemné vztahy se staly neudržitelnými. Dokonce šlo o to, například, že Dennis chtěl, aby každá místnost vedení ve Wokingu měla jeho oblíbenou teplotu 21°C," napsal ve svém sloupku Oliver Brown z deníku The Telegraph.
Craig Slater komentoval situaci ze strany Rona Dennise, který se dle vlastních slov cítí "... jako by ho zradila vlastní rodina". Jonathan McEvoy (Daily Mail) zase uvedl, že Dennis cítil snahu o vytlačení z centra dění ze strany svých spoluakcionářů. Mansour Ojjeh a bahrajnská královská rodina měli pocit, že je třeba modernější struktura řízení než "show Rona Dennise", v němž hodlal stát jak u předních, tak zadních dveří.
V podobném duchu se vyjádřil i Paul Weaver (The Guardian) - rada prý měla dojem, že styl Dennisova řízení brání McLarenu v pokroku. "V současné době, kdy se McLaren snaží o návrat dřívější slávy, není Dennis vnímán jako ten, kdo by mohl pozvednout jeho churavějícího ducha. Ve skutečnosti jeho styl vedení, »nemilosrdně cílevědomý a vedoucí k úspěchu jednotlivých osobností« se jeví jako handicap, co se týče rozvoje samotného. Dennis byl vždy spíš autokrat než kolegiální typ," uvádí v listu Weaver.
Už se objevilo jméno Zaka Browna, ale jak jsme uvedli, do hry se údajně dostává i James Allison, který před nedávnem opustil Ferrari a jeho jméno se objevilo v souvislosti s některými týmy. Také těchto eventualit si všímají některá média a přidávají i další možnosti.
"Americký obchodník Zak Brown dostal lhůtu 48 hodin na rozhodnutí, zda převezme post po Ronu Dennisovi. Pozice mu byla nabídnuta prakticky ihned poté, co byl Dennis odvolán. Jeho jméno je spojováno jak s týmem McLaren, tak s možností působení v nejvyšší vedení F1. Podle deníku The Times má Brown obě nabídky - být v čele McLarenu a převzít post po Bernie Ecclestoneovi. Spolehlivé zdroje uvádějí, že oba kontrakty už má před sebou na stole a musí se rozhodnout do konce tohoto týdne," komentuje situaci motoristický magazín RaceCar Engineering.
K volbě Zaka Browna se přiklánějí jak Daily Mail, tak The Guardian, ale The Telegraph se vytasil s ještě dalšími možnými kandidáty. "Vedle Browna je tu ještě Martin Whitmarsh a bývalý technický ředitel Ferrari Ross Brawn, všechno jsou to potenciální možnosti. Není také vyloučeno, že by mohl z postu šéfa týmu povýšit Eric Boullier, ani nelze vyloučit Jamese Allisona, který tráví po odchodu od Ferrari volno," uvádí list The Telegraph.
Jacques Villeneuve zpochybnil budoucnost Yukii Tsunody v Red Bullu po slabém začátku sezóny 2025. Podle něj Tsunodovy dosavadní výkony neodpovídají vysokým očekáváním týmu.
Charles Leclerc přiznal, že příchod Lewise Hamiltona do Ferrari mu otevřel nové obzory. Podle něj přinesl Hamilton do týmu jiný pohled na práci a závodění, který ho inspiruje.
George Russell zůstává bez smlouvy pro příští sezónu a jeho budoucnost u Mercedesu tak visí ve vzduchu. Tým mezitím nepřestává projevovat zájem o Maxe Verstappena, který je nadále jejich vysněnou posilou, i když má stále platný kontrakt u Red Bullu.
Carlos Sainz přiznal, že ho zpráva o příchodu Lewise Hamiltona do Ferrari v roce 2025 naprosto šokovala. Nejvíc ho však zaskočilo, že se to nedozvěděl od týmu, ale od kamaráda.
Uprostřed sezony se objevuje jedna z nejneočekávanějších statistik, která překvapuje fanoušky i odborníky. Tento údaj jasně ukazuje, jak nevyzpytatelná a napínavá letošní sezona je, a jak nečekané momenty mohou zásadně ovlivnit celkové pořadí.
Johnny Herbert míní, že o titul mistra světa F1 2025 rozhodne duševní síla a vývoj jezdců McLarenu. Podle něj bude klíčové, jak si Lando Norris a Oscar Piastri poradí se stále ostřejší týmovou rivalitou.
Martin Brundle si myslí, že s náhlým odchodem Christiana Hornera se šance Maxe Verstappena na setrvání v týmu Red Bull výrazně zvýšily. Podle něj může tato změna přinést Verstappenovi větší pocit stability a klidu.
Ari Luyendyk obdivuje talent i vyrovnanost Maxe Verstappena ve Formuli 1. Rád by ho jednou viděl závodit i v IndyCar, kde by podle něj mohl ukázat svou univerzálnost.
Šéf McLarenu Zak Brown nepovažoval odvolání Christiana Hornera z čela Red Bullu za žádné překvapení. Podle něj události směřovaly k tomuto kroku už delší dobu, a Brown tak naznačil, že situaci u konkurence bedlivě sledoval a vnímal známky napětí, které k rozhodnutí mohly vést.
Po suverénním vítězství ve Velké ceně Velké Británie McLaren rozhodně neusíná na vavřínech. Tým z Wokingu jasně naznačuje, že letošní forma není náhoda a do Belgie vyráží s cílem potvrdit, že patří mezi hlavní hráče sezony 2025 a nechce polevit ani po letní přestávce.
Juan Pablo Montoya označil konkrétní „moment hlouposti“, který podle něj ukončil kariéru Daniela Ricciarda ve Formuli 1. Tento okamžik podle něj stál Ricciarda šanci na návrat mezi nejlepší.
Alan Permane přiznal, že po svém jmenování šéfem týmu Racing Bulls pocítil mimo jiné i šok. Zkušený inženýr se tak nečekaně ujímá vedení ambiciózní sesterské stáje Red Bullu.