Bitva mezi týmy neplane jen na poli osobností, přetahování pilotů či technického personálu. Jsou tu i významní sponzoři a poté i dodavatelé komponentů, bez kterých nelze existovat. A právě jeden takový nyní mění své působiště.
K jedné takové změně dochází - dlouholetý dodavatel paliv a maziv, spojovaný s týmem McLaren, přechází jako výhradní dodavatel k Red Bullu. Společnost Exxon/Mobil tak opouští tým z Wokingu po dlouhých 21 letech zvájemné spolupráce. Skrývá se za ní 78 vyhraných Grand Prix a čtyři mistrovské tituly.
Red Bull až do současnosti používal paliva firmy Total, která poskytovala palivo rovněž Renaultu. Rakouský tým tak čeká období náročných zkoušek, aby se prověřilo, jak výrobky nového dodavatele budou fungovat v pohonných jednotkách TAG Heuer.
McLaren musí nově vzniklou situaci rychle řešit, předpokládá se, že jako nový dodavatel paliv a maziv bude zvolen Castrol/BP. To samozřejmě znamená značnou výzvu pro motoráře Hondy, protože japonský agregát byl vyvinut v úzké spolupráci s firmou Exxon/Mobil. Navíc se do debat o změně dodavatele nezbytných součástí F1 přidává i otázka, jak bude reagovat Renault - některé zvěsti už naznačily, že i tým v Enstone sáhl po dodavateli, který už má s F1 dřívější zkušenosti - jak Castrol, tak British Petroleum už tu působily, i když odděleně (Castrol byl odkoupen BP v roce 2002).
Oficiálně zatím oznámení o změně dodavatelů paliv a maziv neproběhlo, ale očekává se, že tak bude učiněno prostřednictvím médií během tohoto týdne.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.