Rosbergův případ a následná penalizace při Grand Prix Velké Británie způsobily kolotoč názorů a dohadů kolem současné podoby radiokomunikace. S ohledem na další případy v Rakousku a při GP Evropy se FIA rozhodla pro nové pokyny.
Všechny uvedené závody nepřinesly stejné problémy. V Baku nemohl tým Hamiltonovi pomoci se správným nastavením, v Rakousku tým Force India nesměl varovat Péreze ohledně problémů s brzdami, zatímco na Silverstone inženýr "napověděl" Rosbergovi poté, co Němec oznámil problém se sedmým převodovým stupněm.
FIA proto s ohledem na situaci vydala revidované pokyny pro Grand Prix Maďarska jako reakci na řešení obdobné situace, která se odehrála v předchozím závodě. Počínaje závodem na Hungaroringu může tým varovat pilota ohledně problému s vozem, ale rovněž mu musí dát pokyn, aby zajel do boxů k nezbytné opravě. Toto řešení ve své podstatě supluje časovou ztrátu v podobě zajetí daného jedince k mechanikům, mělo by proto odradit tým od využití potenciálního problému s odkazem na bezpečnost k nějaké výhodě v radiovém sdělení.
V inovaci FIA se praví, že je dovoleno "... poskytnout údaje o voze, všechny zprávy tohoto druhu musí obsahovat nevratný pokyn k zajetí do boxu k nápravě tohoto problému, nebo odstavit vůz."
FIA se tím snaží zamezit možným pokynům týkajících se změny nastavení, případné pokyny pro odstranení kritických problémů nesmějí navýšit výkon vozu. "Instrukce k vybrání výchozích hodnot jezdce musí být užity výlučně za účelem zmírnění ztráty funkce čidla, aktivního prvku či kontroléru, jehož degradace či selhání nebylo detekováno či obslouženo palubním softwarem. Každý tým bude za takový pokyn zodpovědný, aby podle posouzení technického delegáta FIA nedošlo novým nastavením vedoucím ke zvýšení výkonu vozu v porovnání před ohlášením problému (článek 8.2.4 technických pravidel)," uvádí dále FIA.
Zpřísnila se i pravidla týkající se údajů ohledně poškozených vozů - týmy nyní mohou oznámit pilotům pouze významného poškození karosérie, nikoli dílčích komponentů. FIA rovněž bude registrovat omezení radiokomunikace pouze od chvíle, kdy vůz opustí pitlane a nikoli už po výjezdu z garáže, jak tomu bylo dříve. V praxi to znamená, že pokud pilot při jízdě po pitlane zjistí kritický problém, může přijmout instrukce k jeho vyřešení bez nutnost se vrátit do garáže.
Lando Norris v barvách stáje McLaren udával tón druhému volnému tréninku na Velkou cenu Saúdské Arábie, který se v pátek odehrál v Džiddě. Mladý Brit předvedl na tamním městském okruhu vynikající výkon a stanovil nejrychlejší čas dne, čímž potvrdil, že s ním bude třeba v dalším průběhu víkendu vážně počítat.
Pierre Gasly se ukázal jako nejrychlejší jezdec na začátku víkendového programu Velké ceny Saúdské Arábie, když se první den závodního víkendu dostal na vrchol časových tabulek.
Lewis Hamilton je přesvědčen, že Formule 1 by měla zůstat tvrdým a náročným sportem. Místo spoléhání na chladicí systémy se proto soustředí na lepší fyzickou přípravu, která podle něj patří k pravému závodnickému duchu.
George Russell vyjádřil pochopení pro spekulace, že by Mercedes rád získal Maxe Verstappena. Podle něj je naprosto logické, že tým usiluje o nejlepšího jezdce současné generace, pokud se naskytne taková příležitost.
Yuki Tsunoda přiznává, že se za volantem náročného RB21 zatím necítí jistě ani uvolněně. Přesto dál pracuje na tom, aby lépe pochopil chování vozu a získal plnou kontrolu.
Jezdec Red Bullu říká, že problémy s ovladatelností jejich vozu nejsou způsobeny jen nepřesnými daty ze starého větrného tunelu. Podle něj jsou potíže hlubší a bude potřeba je pečlivěji prozkoumat.
Ted Kravitz naznačuje, že Aston Martin by mohl být pro Maxe Verstappena lepší volbou než Mercedes, a to kvůli lepšímu souladu s jeho osobností a stylem. Tento faktor by podle něj mohl být klíčový pro další etapu Verstappenovy kariéry mimo Red Bull.
Po závodě v Bahrajnu měl Lewis Hamilton konečně důvod k optimismu. Jeho vyjádření zněla výrazně povzbudivěji než po předchozích Grand Prix v Japonsku a Číně, kde se potýkal s frustrací a zklamáním.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.