Přestože F1 zakořenila na okruhu COTA v Austinu, stále podle některých amerických odborníků nemá v USA dostatečně silnou pozici. Jedna z největších hvězd kategorie NASCAR je přesvědčena, že klíčem většího úspěchu je závod ve velkém městě.
Několikanásobný šampion NASCAR Kurt Thomas Busch, sedmatřicetiletý rodák z Las Vegas, který závodí už šestnáctým rokem a letos hájí barvy týmu Stewart-Haas Racing, je přesvědčen, že by F1 ve Spojených státech získala mnohem větší podporu, kdyby se závod uskutečnil v nějakém velkém městě. A jako správný patriot hned jmenoval svou domovinu a místo, kde v současnosti žije: město hazardu Las Vegas. Podle něj je pořádání dalšího závodu F1 v podobném místě klíčové.
"Austin byl americkým snem, postavili trať a udělali na ni závod. Fungovalo to, ale je hodně obtížné přesvědčit lidi, aby se sem opakovaně vraceli. Aby se vám vrátily vaše vložené investice, je třeba se spojit s oblastí turistického ruchu, a tím je Las Vegas proslulé - jsou tu turisté, kteří toto místo budou stále navštěvovat. Jejich složení může být v jednom roce takové, v druhém docela jiné. Podívejte se na Las Vegas Motor Speedway. Podle prodeje vstupenek je 60 % lidí odjinud než z Nevady a Kalifornie. To je turistika. A ta může každoročně zaplnit ochozy. Když se uzavře s Las Vegas Grand Prix pětiletá dohoda, budou od premiérového závodu návštěvy každoročně stoupat," plánuje Busch.
Příčina malé obliby F1Busch se domnívá, že malá obliba a popularita F1 v USA je zapříčiněna celkově negativním vnímáním monopostů, což je podle amerického závodníka důsledek rozdělení závodů těchto vozů na IndyCar a ChampCar. Jak sám podotýká, po této události se obliba série NASCAR strmě vzrostla.
"Série NASCAR zkrátka v téže době udělala správné věci, aby podpořila sama sebe. Máme 38 závodních víkendů do roka, každý víkend nás navštíví 80 - 100 000 fanoušků. Auta jsou na trati, piloti přístupní, to je trochu jiný systém. NASCAR umožňuje dívákům být stále u toho. Není třeba se zabývat politikou nebo potížemi, když chceme být v kontaktu s pilotem. Diváci si musí být jisti, že když budou chtít, získají podpis pilota, nejen ho vidět," domnívá se Busch.
Poučení z minulosti?Problém je v tom, že NASCAR a F1 jsou poněkud jiné formy závodů. Busch také celkem ostentativně přehlíží skutečnost, že v Las Vegas se už dva závody jely, pochopitelně v době dávno minulé a tedy v éře existence jednotných konkrenčních amerických závodů monopostů. Přestože se ve "městě hříchu" v letech 1981 a 1982 pokaždé konala poslední Grand Prix v sezóně a vždy se rozhodovalo o titulu mistra světa, Američany a případně turisty závod nejspíš neuchvátil, protože třetí Grand Prix už se tu nekonala.
Trať byla tehdy vytýčená na obřím parkovišti hotelu Caesar Palace - její linie byla vymezena betonovými bloky. Piloti si stěžovali, že vůbec nevidí do zatáček a jedinou věc, kterou oceňovali, byl idelání povrch trati. První závod vyhrál Alan Jones na Williamsu, druhý Michele Alboreto na Tyrrellu.
Mercedes údajně měsíce pracoval na řešení přehřívání pneumatik. Výkon v Rakousku však ukázal, že problém přetrvává.
Lando Norris potvrdil svůj impozantní vzestup a v Rakousku si připsal už třetí vítězství v sezóně 2025. Ačkoliv jeho triumf nepřišel jako překvapení, svým výkonem nekompromisně dokázal, že patří mezi absolutní špičku. Navíc poslal jasný vzkaz všem, kdo o jeho schopnostech pochybují.
Nové záběry mimo televizní přenos, kde Fernando Alonso vyjel z tratě poté, co Lewis Hamilton při předjíždění v Rakousku přišel „trochu pozdě“. Alonso se tak vyhnul kolizi při Hamiltonově riskantním manévru.
Toto Wolff vyzval italské fanoušky a média, aby dali Fredericu Vasseurovi čas a prostor na práci ve Ferrari. Reagoval tak na rostoucí spekulace o jeho budoucnosti v čele týmu.
Red Bull se i po povýšení Jukiho Cunody stále potýká s problémy na druhém místě, což vyvolává otázky, zda bude muset provést druhou změnu jezdce v tomto roce.
Fanoušci Franca Colapinta vyzvali FIA a Formuli 1, aby odsoudily nenávistné útoky vůči jezdci Alpine. Po incidentu s Oscarem Piastrim v Rakousku čelil Colapinto urážkám i výhrůžkám smrtí.
Tým Williams zažil v Rakousku těžký den, když oba jeho vozy nedokončily závod. Dvojité odstoupení podtrhlo pokračující technické i výkonnostní problémy, které stáj v letošní sezóně trápí.
Lando Norris stáhl náskok týmového kolegy Oscara Piastriho na pouhých 15 bodů. Tím dál potvrzuje svou formu a zajišťuje McLarenu napínavý interní boj o titul.
Ferrari skončilo na Velké ceně Rakouska s Charlesem Leclercem třetí a Lewisem Hamiltonem čtvrtý, přičemž Hamilton během závodu zpochybňoval týmovou strategii. Zástupce šéfa Ferrari Jerome d'Ambrosio však ujistil, že zvolený přístup byl optimální.
Šéf Red Bullu Christian Horner po Velké ceně Rakouska jen stroze komentoval výkon Yukiho Tsunody. Jeho zdrženlivé vyjádření naznačuje, že důvěra v japonského jezdce v týmu slábne.
Po nevydařené domácí Velké ceně Red Bullu Helmut Marko uvedl, že letošní titul s Maxem Verstappenem je velmi nepravděpodobný. Zůstává však otázkou, jak vážné problémy tým skutečně má.
Bernie Ecclestone, bývalý šéf Formule 1, se v Rakousku objevil při slavnostním ceremoniálu, kde předával Prezidentskou medaili vítězi závodu Landu Norrisovi. Tento čestný úkol mu byl svěřen na pozvání prezidenta FIA Mohammeda Ben Sulayema.