Kimi Räikkönen má platný kontrakt do konce tohoto roku. Vesele bují dohady o jeho další závodní kariéře, zda v Maranellu zůstane či nikoli. Spekuluje se o jeho odchodu, kdo ho nahradí, nebo zda nakonec ještě zůstane.
Sám finský pilot už učinil několik prohlášení ohledně své další existence v týmu vzpínajícího se koníka, přiznal, že se mu u Ferrari "líbí" a v paměti je ještě jeho výrok, že by se v tomto týmu chtěl s F1 rozloučit. Současné dohady o jeho setrvání pro něj nejsou nic nového, ostatně loni prožil podobné martyrium. Na druhou stranu se otevřeně hovoří o "seznamu" pilotů, kteří v případě jeho odchodu budou kandidáty na post vedle Sebastiana Vettela.
Dá se říci, že se opakuje situace z roku 2015. Kimi měl letos lepší start do sezóny, ale pak jeho výsledky šly mírně dolů a tím se začaly kupit spekulace, že tým zpochybňuje, zda bude mít na Icemanově setrvání zájem. Prezident Ferrari Sergio Marchionne potvrzuje, že Räikkönen musí přesvědčit především na trati, takže svou budoucnost v Maranellu má finský pilot ve svých rukou.
"Je to na něm. Kimiho spojení s Ferrari se bude přímo odvíjet od jeho výsledků. Musí dokázat, že je nás hoden, že si zaslouží v týmu zůstat. Jinak by stejně asi v závodění nechtěl pokračovat. Jednou stejně přijde den, kdy nás opustí," řekl o Räikkönenově budoucnosti pro deník Gazetta dello Sport Marchionne.
Problémy s vozemPrezident Ferrari vstoupil do této sezóny s tím, že Ferrari konečně hodlá dobýt mistrovský titul, ale zatím rudé vozy nevyhrály ani jeden závod, Räikkönen a Vettel zatím dobyli pouze pět druhých míst a tři třetí. Marchionne nedávno vysvětloval problémy s nastavením vozu SF-16H, což je klíčové pro jeho další týmovou kampaň.
"Tajemství SF-16H je ve stabilitě vozu. Ta je v porovnání s rokem 2015 docela jiná. Přestože design vozu vypadá skvěle, na trati jsme dobyli výsledků, které neodpovídaly našemu očekávání. Pokoušíme se získat co nejvíc poznatků, abychom dospěli k poznání, vedoucímu ke zlepšení výsledků. Je to složité auto," vysvětluje Marchionne.
Rozhovořil se rovněž o zlepšení na poli personální organizace, zejména co se týká přetrvávajících zastaralých pracovních postupů. "Nevím, jestli stále pracujeme dřívějšími metodami, každopádně současná struktura je nemoderní a neodpovídá schopnostem lidí, kteří u nás jsou. Máme velkou společnost, která produkuje výsledky. Můžeme a musíme se zlepšit," pokračuje prezident Ferrari.
Pochopitelně ruku v ruce s tímto prohlášením se přímo nabízí otázka, zda dojde v Maranellu k nějakým změnám. "Pracujeme na nich. Práve jsme uzavřeli dohodu s Jockem Clearem. Existují lidé, kteří nám mohou s problematickými oblastmi pomoci. Chceme tým posílit. Výsledky se nedostaví přes noc, potřebujeme čas k tomu, abychom je v roce 2017 mohli realizovat," nenápadně ustupuje z prvotního prohlášení Marchionne.
Christian Horner byl v úterý oficiálně odvolán z vedení týmu Red Bull a ve středu se emotivně rozloučil se zaměstnanci v továrně v Milton Keynes. Red Bull zároveň zpřísnil komunikaci s médii a veškerá veřejná prohlášení nyní řídí centrála v Salcburku.
Red Bull provedl zásadní změnu ve svém vedení, když se rozhodl ukončit spolupráci s Christianem Hornerem. Max Verstappen na tuto nečekanou zprávu reagoval s klidem a zaměřil se na pokračování sportovních cílů týmu.
Nečekané odvolání Christiana Hornera z čela Red Bull Racing může zásadně ovlivnit budoucnost Maxe Verstappena. Verstappen nyní stojí před rozhodnutím, zda zůstane u týmu, nebo využije výstupní klauzuli ve své smlouvě.
Martin Brundle potvrdil, že napjatá atmosféra uvnitř Red Bullu je v paddocku snadno rozpoznatelná. Podle něj není těžké vycítit, že v týmu není vše v pořádku.
Alan Permane se po překvapivých změnách v Red Bull Racing Group stává novým šéfem týmu Racing Bulls, čímž se vrací do klíčové manažerské role. Jeho jmenování je důkazem důvěry v jeho bohaté zkušenosti a schopnost vést tým k stabilitě a růstu po náročném období.
Christian Horner byl po dvaceti letech náhle odvolán z pozice šéfa týmu Red Bull. Tým mu poděkoval za dlouholeté vedení, které přineslo osm jezdeckých a šest konstruktérských titulů.
Gabriel Bortoleto přiznal chybu, když při britské Grand Prix zvolil na začátku závodu suché pneumatiky. Risk v proměnlivých podmínkách mu nevyšel a vedl k jeho brzkému odstoupení.
Pierre Gasly zhodnotil chaotický závod na Silverstonu, v němž dokázal získat body pro Alpine. Francouz ocenil týmovou práci a zvládnutí náročných podmínek.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.