Kimi Räikkönen sváděl na trati v Baku dvě bitvy. Jednu se soupeři a druhou s časem. Nakonec z toho vzešel výsledek vcelku uspokojivý, ale Fin po závodě litoval několika věcí, které mu nedovolily vystoupit na stupně vítězů.
Ta první nastala v závěru 6. kola. Daniel Ricciardo mířil do boxů a Kimi Räikkönen jedoucí těsně za ním si neuvědomil, že se tím dostává rovněž do vymezené části trati pro vjezd do depa. Z jeho kamery ve voze bylo dobře vidět, jak se snažil bleskově vrátit zpět do středu trati, ale evidentně přejel bílou čáru. Tady nebylo o oprávněnosti penalizace proč pochybovat.
Když pak Vettel absolvoval svou zastávku v boxech (22. kolo), ocitl se Räikkönen před ním. Ve 28. kole mezi zatáčkami 3 a 4 udělal Kimi svému parťákovi místo, pak ale do radiokomunikace vyslal týmu pokyn, aby Sebastian koukal šlapat na plyn, protože se za ním nechce zdržovat.
"S rozhodnutím týmu jsem musel souhlasit, protože tu byl trest, takže by to dopadlo v každém případě stejně. Ale myslím, že to šlo udělat poněkud lepším způsobem - neřeknu přesně jakým, ale mám pocit, že mě to stálo příliš mnoho času," domnívá se finský pilot.
"V onom kole jsem ztratil oproti Pérezovi 2,5 vteřiny, potřeboval jsem Force Indii udržet pět vteřin za sebou. Sice ztráta nebyla nijak strašná a na samotném rozhodnutí o výměně pozic nebylo nic nesprávného, jen to šlo udělat s menší ztrátou. Ale to je součást závodění," posteskl si Räikkönen.
Navzdory tomu, že ho Sergio Pérez nakonec zdolal v nájezdu do posledního kola na trati, se Kimi domnívá, že trest měl na konečný výsledek velký vliv. "Když se podívám, na jakém místě jsem skončil, je to zklamání. Samozřejmě, přejel jsem bílou čáru u vjezdu do boxů a byl penalizován. Pravidlo je pravidlo, ale nic jsem jeho porušením nezískal. Jen jsem přejel čáru a bylo to. Pochopitelně jsem se poté pokoušel si vypracovat náskok, možná bych to zvládl, ale pak byl na trati hustý provoz, proto konečný výsledek není nic moc. Není to žádná katastrofa, ale mně osobně to nic nepřineslo. Myslím, že jsme měli slušnou rychlost, ale ten trest obrovsky změnil celý výsledek," podotýká Räikkönen.
Uprostřed sezony se objevuje jedna z nejneočekávanějších statistik, která překvapuje fanoušky i odborníky. Tento údaj jasně ukazuje, jak nevyzpytatelná a napínavá letošní sezona je, a jak nečekané momenty mohou zásadně ovlivnit celkové pořadí.
Johnny Herbert míní, že o titul mistra světa F1 2025 rozhodne duševní síla a vývoj jezdců McLarenu. Podle něj bude klíčové, jak si Lando Norris a Oscar Piastri poradí se stále ostřejší týmovou rivalitou.
Martin Brundle si myslí, že s náhlým odchodem Christiana Hornera se šance Maxe Verstappena na setrvání v týmu Red Bull výrazně zvýšily. Podle něj může tato změna přinést Verstappenovi větší pocit stability a klidu.
Ari Luyendyk obdivuje talent i vyrovnanost Maxe Verstappena ve Formuli 1. Rád by ho jednou viděl závodit i v IndyCar, kde by podle něj mohl ukázat svou univerzálnost.
Šéf McLarenu Zak Brown nepovažoval odvolání Christiana Hornera z čela Red Bullu za žádné překvapení. Podle něj události směřovaly k tomuto kroku už delší dobu, a Brown tak naznačil, že situaci u konkurence bedlivě sledoval a vnímal známky napětí, které k rozhodnutí mohly vést.
Po suverénním vítězství ve Velké ceně Velké Británie McLaren rozhodně neusíná na vavřínech. Tým z Wokingu jasně naznačuje, že letošní forma není náhoda a do Belgie vyráží s cílem potvrdit, že patří mezi hlavní hráče sezony 2025 a nechce polevit ani po letní přestávce.
Juan Pablo Montoya označil konkrétní „moment hlouposti“, který podle něj ukončil kariéru Daniela Ricciarda ve Formuli 1. Tento okamžik podle něj stál Ricciarda šanci na návrat mezi nejlepší.
Alan Permane přiznal, že po svém jmenování šéfem týmu Racing Bulls pocítil mimo jiné i šok. Zkušený inženýr se tak nečekaně ujímá vedení ambiciózní sesterské stáje Red Bullu.
Zak Brown připisuje úspěchy McLarenu v různých závodních sériích efektivní delegaci pravomocí a silnému vedení. Pod jeho vedením tým funguje díky jasnému rozdělení rolí a pevnému zaměření na společný cíl vítězství.
Lewis Hamilton uvedl, že už nyní spolupracuje s Ferrari na voze pro rok 2026. Chce, aby nový monopost nesl část jeho "DNA" a odrážel jeho závodní filozofii.
Nizozemský jezdec přijímá změny plánované pro rok 2026 s chladnou hlavou a bez emocí. Zatímco jiní vyjadřují nadšení či obavy, on si zachovává odstup a vyčkává, jak se nová pravidla projeví v praxi.
Charles Leclerc je zaskočen tím, že jeho tradičně silné kvalifikace mu v roce 2025 přestaly vycházet. I přes snahu najít příčinu zůstává důvod neúspěchu nejasný.