Šaráda se závody Formule 1, toť dlouhý příběh na pokračování. Někdy jednotlivé okruhy připomínají figurky na hracím plánu, které lze po vypršení jejich kontraktu beztrestně vyhodit. A nikdo nemá potřebu zdůvodnit, proč se tak děje.
Že mizí některé nepříliš povedené koncepty jako Grand Prix Indie nebo Koreje, to až nepřekvapí. Že se o svou budoucnost obávají dlouholetí pořadatelé na Monze nebo v Silverstone, to je otázka peněz, ve které není pro historii a tradici. Ale pak jsou tu případy, kdy se neuplatní ani ta nejpřísnější logika.
Shanghai International Circuit patří k těm lepším kreacím Hermanna Tilkeho, což ostatně potvrzují i sami piloti. "Ano, je to dobrý okruh, poměrně technický, na němž můžete volit různou závodní stopu a bohaté kombinace průjezdů zatáček, které jsou poměrně složité," tvrdí Marcus Ericsson (Sauber). Doplňuje ho současný pilot Ferrari Kimi Räikkönen: "Myslím, že to je dobrý okruh, aby se tu odehrávaly zajímavé závody."
Podle holandského deníku De Telegraaf však Číňanům může reaálně hrozit, že se u nich příští rok pojede naposled. Původní smlouva z roku 2004 byla několikrát prodloužena, přičemž poslední revizi kontraktu z roku 2011 provázela dlouhá debata o akceptování provozního poplatku.
"Myslím, že Čína by v kalendáři být měla, docela by mi chyběla, kdyby už se na ní nemělo jezdit," soudí Ericsson. Räikkönen jeho názor podporuje, ovšem s jistou dávkou rezignace: "Jezdí se tam dobře, ale o tom, kde se bude závodit, nerozhodujeme my piloti. Ecclestone akceptuje, kdo mu zaplatí, takže zamíříme tam, kam nás povede."
Výstavba Shanghai International Circuit vyšla na 240 milionů dolarů. Čína byla z obchodního hlediska pro Ecclestonea významným partnerem, ale to vůbec neznamená, že pokud nebude akceptovat jeho požadavky, skončí v propadlišti dějin jako sousední asijští pořadatelé. Navíc se objevují sice ojedinělé, ale postupně přibývající zprávy, že Číňané už se F1 nasytili a její přítomnost nepřinesla žádaný efekt.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.
Red Bull vsadil na odvážnou strategii v nastavení Verstappenova vozu pro britskou Grand Prix – risk se však obrátil proti nim.
Lewis Hamilton letos v sezóně 2025 zatím zápasí s nepříznivými výsledky. Ačkoliv Silverstone přineslo zlepšení, Brit stále hledá formu a není s dosavadním výkonem spokojený.
Oscar Piastri po penalizaci ve Velké ceně Velké Británie chtěl vyměnit pozici s Landem Norrisem, ale uznal, že by to nebylo fér. I přes zklamání respektoval týmové rozhodnutí a chce se z této zkušenosti poučit.
Lando Norris si za výhru v Británii odnesl trofej složenou z 2 717 kostek LEGO. Tradiční RAC Trophy tak dostala moderní a hravý vzhled.