Otázka diváckého zájmu provází F1 od samotného počátku její existence, stejně tak od doby, kdy se dostala punc oficiality v roce 1950. Nelze však přehlížet, že s nástupem digitálních technologií musí i královna motoristického sportu jít s dobou.
Upozornil na to prezident Ferrari Sergio Marchionne, který vyzval šéfy F1 ke změně přístupu v oblasti digitálních platforem, což by pomohlo přilákat diváky mladší generace. S ohledem na pomalou reakci v této oblasti se F1 propadla ve sledovanosti především za americké sportovní akce, které vyšly divákům na sociálních sítích vstříc.
Marchionne si rovněž myslí, že nezájem mladší generace o F1 je do jisté míry dán i poměrně komplikovanými pravidly, jejichž struktura může lidi odradit. "Když si někdo kupuje počítač, nezajímá ho jaké procesory a kolik je jich uvnitř, ale jaký má výkon. Kdybych měl někomu vysvětlovat jak se dělá motor, seděli bychom nad tím několik hodin a drtivou většinu by to nudilo."
Rodák z italského Chieti svou vizi dále rozvinul: "Pro veřejnost bychom měli některé věci zjednodušit, to by se rozhodně mělo zařídit. Pravidla jsou příliš složitá. Musíme se dostat blíž k lidem, zejména těm mladším. Ale to je téma, které se týká především FOM. Přitáhnout k F1 mladé lidi, mluvit jejich jazykem a poskytnout jim dostatečnou pozornost v digitálním světě."
Christian Horner byl v úterý oficiálně odvolán z vedení týmu Red Bull a ve středu se emotivně rozloučil se zaměstnanci v továrně v Milton Keynes. Red Bull zároveň zpřísnil komunikaci s médii a veškerá veřejná prohlášení nyní řídí centrála v Salcburku.
Red Bull provedl zásadní změnu ve svém vedení, když se rozhodl ukončit spolupráci s Christianem Hornerem. Max Verstappen na tuto nečekanou zprávu reagoval s klidem a zaměřil se na pokračování sportovních cílů týmu.
Nečekané odvolání Christiana Hornera z čela Red Bull Racing může zásadně ovlivnit budoucnost Maxe Verstappena. Verstappen nyní stojí před rozhodnutím, zda zůstane u týmu, nebo využije výstupní klauzuli ve své smlouvě.
Martin Brundle potvrdil, že napjatá atmosféra uvnitř Red Bullu je v paddocku snadno rozpoznatelná. Podle něj není těžké vycítit, že v týmu není vše v pořádku.
Alan Permane se po překvapivých změnách v Red Bull Racing Group stává novým šéfem týmu Racing Bulls, čímž se vrací do klíčové manažerské role. Jeho jmenování je důkazem důvěry v jeho bohaté zkušenosti a schopnost vést tým k stabilitě a růstu po náročném období.
Christian Horner byl po dvaceti letech náhle odvolán z pozice šéfa týmu Red Bull. Tým mu poděkoval za dlouholeté vedení, které přineslo osm jezdeckých a šest konstruktérských titulů.
Gabriel Bortoleto přiznal chybu, když při britské Grand Prix zvolil na začátku závodu suché pneumatiky. Risk v proměnlivých podmínkách mu nevyšel a vedl k jeho brzkému odstoupení.
Pierre Gasly zhodnotil chaotický závod na Silverstonu, v němž dokázal získat body pro Alpine. Francouz ocenil týmovou práci a zvládnutí náročných podmínek.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.