Co si říkali naštvaný Vettel a Kvjat před vstupem na stupně vítězů + VIDEO

Nakonec došlo mezi Kvjatem a Vettelem jen k drobné slovní půtce
Nakonec došlo mezi Kvjatem a Vettelem jen k drobné slovní půtce, foto: Red Bull Content Pool
Robert RoBertino Pavelka , Petr Hlawiczka 17. dubna 2016 11:35 | akt. 17. dubna 2016 12:15
Sdílej:

Incident v první zatáčce mezi Sebastianem Vettelem a Daniilem Kvjatem bude asi hojně diskutovanou záležitostí, ostatně oba piloti se o této záležitosti bavili při čekání na slavnostní ceremoniál na stupních vítězů.

Vettel se zpočátku tvářil, že se k situaci nechce vracet, ale už při dojezdovém kole si postěžoval týmu do radiokomunikace, že Kvjat se nechoval zrovna ohleduplně (což se na závodní dráze ani nečeká). Omluvil se týmu a Räikkönenovi, ale zdůraznil, že vlastně nemohl nic dělat. "Obrovská omluva týmu, ale neudělal jsem to schválně. Omlouvám se Kimimu, ale co jsem měl dělat, když tam Kvjat přiletěl jako torpédo?"

Něco podobného zopakoval Vettel i v zákulisí stupňů vítězů. Nejdřív si německy popovídal s Rosbergem, kterému řekl, že si mohl během závodu klidně zdřímnout, a pak si začal vyměňovat názory s Kvjatem.

Kvjat: "Co se stalo na startu?"Vettel: "Ty se ptáš, co se stalo na startu? Kdybych neuhnul doleva, narazil jsi přímo do mě a srazili bychom se všichni tři."Kvjat: "No..."Vettel: "Co to mělo být? Přiletěl jsi tam jako torpédo!"Kvjat: "Ale to je závodění."Vettel: "Tak závodění? Kdybych si držel stejnou stopu, tak se srazíme."Kvjat: "Tak ji nedrž..."Vettel: "Vlevo bylo další auto!"Kvjat: "Jako kdybych mohl vidět tři auta naráz. Mám jen dvě oči."Vettel: "Srazíme, když pojedeš takhle."Kvjat: "Ale nesrazili jsme se."Vettel: "Ne, ty ne. Já vím, je to závodění, ale nesmíš na mě útočit jako cvok a ničit mi auto... Tentokrát jsi měl štěstí, odnesl to Kimi."Kvjat: "Jsem na pódiu, tak je to OK, ty jsi tam taky."

Při tradičním interview na stupních vítězů Vettel na zvídavou otázku odpověděl: "Je zřejmé, že bude těžké posoudit, jak ta situace vypadala z jeho pohledu, můj start nebyl nijak úžasný a Kimi probrzdil, jel zatáčku poněkud zeširoka, takže jsem musel blíž k jejímu vnitřku. Daniil se snažil udělat to samé a vletěl tam opravdu velkou rychlostí. Byl jsem tím překvapen a trochu jsem uhnul vlevo, jenže Kimi se vracel do středu dráhy a došlo ke kontaktu. Je to škoda, samozřejmě nechcete, aby vozy jedné stáje nějak kolidovaly. Naštěstí jsme mohli pokračovat."

Kvjat se k incidentu vyjádřil následovně: "Měl jsem opravdu dobrý start a uviděl mezeru na vnitřní straně, zamířil jsem tam a viděl jen jeden vůz. Byl to riskantní tah, v tom se Sebastianem souhlasím, ale podobný manévr vás může vynést na stupně vítězů, a když už tam jste, tak to asi bylo v pořádku. Budu riskovat i nadále, to ode mě musí lidé očekávat."

Stalo se
Novinky
Fernanado Alonso v Barceloně

Aston Martin se vyjádřil k nejisté budoucnosti Fernanda Alonsa

Aston Martin věří, že si po roce 2026 udrží Fernanda Alonsa, přestože má tým slabý start sezony. Španěl bojuje s nevýkonným vozem, což vyvolalo spekulace o odchodu či návratu do Alpine. Vedení ale uklidňuje situaci a Alonsa považuje za klíčovou součást projektu.

Novinky
Lewis Hamilton

Ferrari v Rakousku nasadí první ADUO upgrade, očekávání ale brzdí

Ferrari nasadí v Rakousku první letošní motorový upgrade v rámci systému ADUO. Ten má vyrovnávat výkonnost motorů ve F1. Technický ředitel Enrico Gualtieri ale říká, že nejde o zásadní změnu a jeden upgrade sám o sobě pořadí sil nezmění. Vývoj pokračuje postupně.

Novinky
Kimi Antonelli

Mercedes přiveze do Spielbergu upgrade. Chce zvýšit náskok na Ferrari

Mercedes přiveze na GP Rakouska vylepšený monopost W17. Nové díly mají zvýšit výkon i spolehlivost po sérii technických problémů, které tým stály cenné body. Toto Wolff přiznal, že konkurence dotahuje náskok Mercedesu, ale věří, že s novinkami může tým ve Spielbergu bojovat o vítězství.

Novinky
Max Verstappen

Nejistota kolem budoucnosti Maxe Verstappena. Red Bull hledá řešení

Budoucnost Maxe Verstappena u Red Bullu zůstává nejistá, i když má smlouvu do roku 2028. Kvůli výkonnostním klauzulím tým usiluje o jistotu jeho dalšího působení. Během GP Rakouska budou pokračovat jednání o jejich možném odkupu, který by zabránil jeho předčasnému odchodu a posílil stabilitu týmu.