Jak se ukazuje, bouřlivé prostředí F1 začíná vysílat první dramatické vlny směrem k fanouškům, aby jim naznačilo, že jistota smlouvy ještě neznamená definitivní stav věcí. Situace u Renaultu je toho důkazem.
Pochopitelně jsou tu i jiné aspekty, které mnohdy zamíchají už dané věci. Jak jsme informovali, přes několikeré ujištění i ze strany samotného Maldonada je v současné době klíčovým hráčem jeho sponzor PDVSA. Jenže kolem této společnosti se v poslední době točí příliš mnoho otazníků, v jejichž světle může být F1 zcela podružná.
Kevin Magnussen se jeví jako jednoznačná volba, ostatně už se byl podívat několikrát v Enstone, ale jak se zdá, zachovává chladnou hlavu Seveřana. Jeho otec bývalý pilot F1 Jan Magnussen, byl neúspěšně kontaktován zástupci médií (konkrétně dánský bulvární list BT), Kevinův manažer Dorte Riis Madsen veškeré zprávy týkající se příchodu dánského pilota k francouzskému týmu odmítl komentovat.
O to větší byl prostor pro různé spekulace a názory. Někdejší dánský závodník John Nielsen předpokládá, že pro třiadvacetiletého někdejšího pilota McLarenu by bylo angažmá u Renaultu velice pozitivní. "Myslím, že by Kevin byl nepochybně rychlejší než Jolyon Palmer. Pro něj je velice důležité se dostat do F1 už nyní, protože příští rok budou k dispozici tři nebo čtyři místa. Ono okénko, aby se v F1 prosadil, zůstane otevřené už jenom dva nebo tři roky, protože se blíží nástup další generace. Renault v roce 2016 asi těžko něco vyhraje, ale už v roce 2017 bude velmi silným týmem, tak by bylo dobré být u jeho vzestupu," dodává Nielsen.
Se zajímavou teorií přichází další někdejší dánský pilot Jason Watt. Podle něj může být celá záležitost pouze zinscenovaná a probíhá v režii Renaultu a PDVSA. "Je docela možné, že Kevin slouží jenom jako návnada Renaultu, aby přinutil svého mecenáše k platbě," vyslovil Watt svůj názor novinám Ekstra Bladet.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.
Liam Lawson čelí nejisté budoucnosti v Red Bullu. Přestože má před sebou teprve druhý závod za tým, jeho slabé výkony už vyvolaly obavy a spekulace o jeho dalším působení.
Tým Racing Bulls byl potrestán za nebezpečné vypuštění Isacka Hadjara během třetí části kvalifikace na Velkou cenu Číny, kdy se dostal do dráhy Maxe Verstappena.
Lewis Hamilton, po historickém vítězství ve sprintu pro Ferrari, plánuje "mistrovský plán" na vítězství v hlavním závodě. Přes páté místo v kvalifikaci věří, že úpravy auta a správná strategie mu pomohou bojovat s konkurencí o první místo.
Charles Leclerc označil výkon Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Číny za realistický obraz aktuální formy týmu. Oba piloti se do závodu postaví z páté a šesté pozice.