Oba piloti Red Bullu mají nadále platné smlouvy i pro rok 2016, Daniel Ricciardo dokonce ještě déle, ale co jim to bude platné, když se rakouská stáj v příštím roce na závodních tratích neobjeví?
Christian Horner uvádí, že na řešení krize zbývá už jen pár dní, aby se stihly práce na novém voze, Dietrich Mateschitz prodloužil svou "smrtící lhůtu" o dva až tři týdny. Piloti zatím zdánlivě zachovávají klid, ale asi jim ohledně výhledu do budoucnosti není lehko.
Do hry tak vstupují osobnosti jiných kategorií a lákají jezdce, jejichž pobyt na závodních tratích v příštím roce je stále nejistý, pod svá křídla. Hvězda závodu NASCAR Dale Earnhardt jr. oslovil Daniela Ricciarda, stejně jako špičkového pilota MotoGP Nicky Haydena, zda by příští rok neusedli do jeho vozů Xfinity, které by pro ně byly vždy připravené. Ricciardo na to reagoval na svém twitterovém účtě: "OK, co nejdříve prověřím svůj kalendář na rok 2016."
Šestadvacetiletý Australan se svěřil korespondentovi periodika Auto Action Danu Knutsonovi: "Asi by se mi to hodně zamlouvalo, uvidíme, co se stane. Budu se co nejdřív snažit vyřešit záležitost s Red Bullem, pak uvidíme, co bude dál." Pokud by si chtěl Ricciardo v NASCAR sérii zazávodit i v případě úspěšného konce kauzy Red Bull, musel by počkat do příštího léta - závod na někdejší trati F1 ve Watkins Glen jako první nekoliduje s nějakou Grand Prix.
"To by nebylo špatné, absolvovat party v Glenu," přemýšlí Ricciardo, který by se na trati mohl setkat i s Romainem Grosjeanem, jehož nový zaměstnavatel je spolumajitelem týmu Stewart-Haas. Možná se tak oba piloti na trati utkají v přímém souboji, protože i Francouz projevil o možnost startu zájem.
Ve stínu těchto zpráv zaniká sdělení nizozemského deníku Algemeen Dagblad. Max Verstappen je dalším z celé řady pilotů, kteří opouštějí své nynější bydliště (v Maxově případě v Belgii) a směřují do daňového ráje v Monacu. "Pilot stáje Toro Rosso už čeká jenom na povolení k pobytu. Je pravděpodobné, že ho do konce tohoto kalendářního roku dostane."
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.