Mladší bratr mistra světa 1976 David Hunt zemřel ve věku 55 let. Sám byl příležitostným závodníkem a ve světě F1 se zviditelnil snahou zachránit tým Lotus. Podle zpráv britských médií zemřel v noci z neděle na pondělí.
David Hunt (20. 5. 1960) se finančně vzmohl na začátku 90. let, kdy rozjel ve velkém prodej vodních filtrů Amway, současně provozoval i marketingovou společnost. Jeho jméno se objevilo poprvé ve formuli 1 zhruba rok po smrti slavnějšího sourozence (Jamesovi se staly osudnými problémy se srdcem). Tehdy se David pokoušel zachránit kolabující tým Lotus, který se v roce 1994 dostal do kritické situace. Hunt tehdy vyrovnal největší dluhy (mluvilo se o 10 milionech liber) a alespoň pro závěr sezóny 1994 udržel Lotus ve startovním poli, byť se u něj museli vystřídat piloti. Hunt se tak stal vlastníkem slavné britské značky.
Další Huntovy pokusy vzkřísit Lotus byly beznadějné - v roce 1995 ještě participoval s neúspěšným týmem Pacific, ale piloti Jean-Denis Deletraz, Andrea Montermini či Giovanni Lavaggi spolehlivě okupovali chvost startovního roštu. Hunt se pak ještě pokoušel na přelomu let 2000 a 2001 získat od Alaina Prosta jeho tým, aby opět vrátil Lotus do startovního pole, ale jeho záměr nevyšel. Složitý soudní spor a bitva o značku Lotus s malajskou vládou a Tony Fernandesem, to je už hudba nedaleké minulosti, která však Davida Hunta notně rozladila.
Mnohem méně se ví o Davidově závodní kariéře, která začala krátce poté, co James Hunt nadobro opustil formuli 1. Mladší Hunt začal závodit v roce 1980, o tři roky později to zkoušel v britské sérii F3, ale jedinými zaznamenáníhodnými výsledky byla dvě šestá místa. Poté pod hlavičkami týmů David Price Racing a Eddie Jordan Racing zkoušel štěstí v Macau (1983, 1984, 1986). Další Davidovy snahy se váží s F3000, ovšem v týmu Rogera Cowmana nedokázal svou Lolu T88/50 zpočátku vůbec kvalifikovat. Nejlepšího umístění dosáhl v Brands Hatch, jeho sedmé místo ale zastínila vážná nehoda jeho krajana Johnnyho Herberta, který při ní utrpěl zranění, dlouho ovlivňující jeho kariéru.
David Hunt se s kariérou závodního pilota rozloučil v Dijonu, posledním závodě sezóny (nedokončil jej) a rozhodl se věnovat podnikatelským aktivitám, které mu po necelých pěti letech umožnily vstoupit do F1 a zahájit téměř dlouholetou snahu opět do ní přivést Lotus.
Liam Lawson se po návratu k Racing Bulls zatím marně snaží navázat na své dřívější slibné výkony a hledá ztracené tempo i jistotu. Před závodem v Saúdské Arábii stojí před výzvou znovu najít sebevědomí a potvrdit svůj talent v náročné konkurenci.
Lewis Hamilton prohlásil, že si na nový monopost Ferrari postupně zvyká. Šéf týmu Fred Vasseur zároveň zdůraznil, že nejen jezdec, ale i celý tým se musí vzájemně přizpůsobit, aby spolu našli ideální souhru.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur ocenil přístup Lewise Hamiltona po kvalifikaci v Bahrajnu, kde britský jezdec neskrýval zklamání ze svého výsledku. Podle Vasseura právě tato nespokojenost ukazuje Hamiltonovo vítězné nastavení a přispěla k jeho působivému výkonu v závodě, který označil za "velmi silný".
Nový aerodynamický tunel Red Bullu sice vzniká rychleji, než se plánovalo, ale do provozu půjde až v roce 2027. Do té doby musí tým spoléhat na data z trati, protože současný tunel nedokáže přesně simulovat chování vozu.
Martin Brundle naznačil, že v Red Bullu zřejmě nastane čas na zásadní interní diskuse. Po nepřesvědčivém začátku sezony podle něj tým čekají „vážné rozhovory“, které by mohly odhalit hlubší problémy uvnitř úspěšné stáje.
George Russell označil druhé místo v Bahrajnu za důkaz, že Mercedes zvládá i podmínky, které mu dříve nesedly, ale šance na titul podle něj zůstávají malé.
Na začátku kariéry čelil Lewis Hamilton kritice za svůj styl oblékání, dnes je z něj módní ikona paddocku. Každý víkend ve Formuli 1 využívá jako přehlídkové molo a bez ostychu ukazuje svůj cit pro módu i originalitu.
Šéf Ferrari Frédéric Vasseur nehodil Lewise Hamiltona přes palubu. Po slabé kvalifikaci v Bahrajnu mu nabídl podporu a povzbuzení.
Carlos Sainz zažil po slibném začátku v Bahrajnu náročný závod. Po nejlepší kvalifikaci ve službách Williamsu, kde si vybojoval osmou příčku, se během neděle potýkal s nepříznivým vývojem a různými komplikacemi, které mu znemožnily proměnit solidní start v výraznější výsledek.
Lewis Hamilton si z Bahrajnu odvezl dosud nejlepší výsledek ve službách Ferrari. Po startu z devátého místa dojel pátý a sám přiznal, že konečně zjistil, jak dostat ze svého monopostu maximum. "Začíná to dávat smysl," vzkázal po závodě spokojený britský šampion.
Šéf Red Bullu Christian Horner vysvětlil, že za problémy při zastávkách v boxech v Bahrajnu mohl vadný kabelový svazek v boxovém vybavení. Ten způsobil poruchu semaforu, což tým připravilo o cenné sekundy.
Max Verstappen vyjádřil zklamání nad výkonem Red Bullu ve Velké ceně Bahrajnu, kde skončil na šesté pozici, a přiznal, že tým aktuálně nemá na boj o titul. Kvůli technickým problémům a špatnému tempu auta se objevily spekulace o možné změně týmu na konci sezóny.