Mladší bratr mistra světa 1976 David Hunt zemřel ve věku 55 let. Sám byl příležitostným závodníkem a ve světě F1 se zviditelnil snahou zachránit tým Lotus. Podle zpráv britských médií zemřel v noci z neděle na pondělí.
David Hunt (20. 5. 1960) se finančně vzmohl na začátku 90. let, kdy rozjel ve velkém prodej vodních filtrů Amway, současně provozoval i marketingovou společnost. Jeho jméno se objevilo poprvé ve formuli 1 zhruba rok po smrti slavnějšího sourozence (Jamesovi se staly osudnými problémy se srdcem). Tehdy se David pokoušel zachránit kolabující tým Lotus, který se v roce 1994 dostal do kritické situace. Hunt tehdy vyrovnal největší dluhy (mluvilo se o 10 milionech liber) a alespoň pro závěr sezóny 1994 udržel Lotus ve startovním poli, byť se u něj museli vystřídat piloti. Hunt se tak stal vlastníkem slavné britské značky.
Další Huntovy pokusy vzkřísit Lotus byly beznadějné - v roce 1995 ještě participoval s neúspěšným týmem Pacific, ale piloti Jean-Denis Deletraz, Andrea Montermini či Giovanni Lavaggi spolehlivě okupovali chvost startovního roštu. Hunt se pak ještě pokoušel na přelomu let 2000 a 2001 získat od Alaina Prosta jeho tým, aby opět vrátil Lotus do startovního pole, ale jeho záměr nevyšel. Složitý soudní spor a bitva o značku Lotus s malajskou vládou a Tony Fernandesem, to je už hudba nedaleké minulosti, která však Davida Hunta notně rozladila.
Mnohem méně se ví o Davidově závodní kariéře, která začala krátce poté, co James Hunt nadobro opustil formuli 1. Mladší Hunt začal závodit v roce 1980, o tři roky později to zkoušel v britské sérii F3, ale jedinými zaznamenáníhodnými výsledky byla dvě šestá místa. Poté pod hlavičkami týmů David Price Racing a Eddie Jordan Racing zkoušel štěstí v Macau (1983, 1984, 1986). Další Davidovy snahy se váží s F3000, ovšem v týmu Rogera Cowmana nedokázal svou Lolu T88/50 zpočátku vůbec kvalifikovat. Nejlepšího umístění dosáhl v Brands Hatch, jeho sedmé místo ale zastínila vážná nehoda jeho krajana Johnnyho Herberta, který při ní utrpěl zranění, dlouho ovlivňující jeho kariéru.
David Hunt se s kariérou závodního pilota rozloučil v Dijonu, posledním závodě sezóny (nedokončil jej) a rozhodl se věnovat podnikatelským aktivitám, které mu po necelých pěti letech umožnily vstoupit do F1 a zahájit téměř dlouholetou snahu opět do ní přivést Lotus.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.