Causa Lotus má nesmírné množství překvapivých událostí, přitom by se měla chýlit ke svému zdárnému konci a nejpozději ve čtvrtek by mělo padnout definitivní rozhodnutí. Kolem týmu z Enstone se však dějí i jiné zajímavé věci.
Že byly vozy zadrženy exekutory v depu po Grand Prix Belgie až do čtvrtka je všeobecně známo. Nyní přinesl britský list The Times zprávu, že s ohledem na bídnou finanční situaci Lotusu sám Bernie Ecclestone vytáhl z kapsy pomocnou finanční ruku a údajně zaplatil čtyřem stovkám zaměstnanců v Enstone srpnovou mzdu. Podle odhadu médií by mělo jít o částku blížící se 1,5 milionu liber.
Navíc korespondent Kevin Eason zveřejnil zprávu, že finanční situace Lotusu je natolik neúnosná, že stále není zažehnáno nebezpečí jeho absence v Grand Prix Itálie. "Všechno je pod kontrolou," oponuje mu mluvčí týmu a své tvrzení dokládá faktem, že zaměstnanci už jsou na cestě do dějiště závodu.
Jedním z největších problémů Lotusu je spor s francouzským pilotem Charlesem Picem. Aby se situace ještě víc nekomplikovala a nedošlo k dalším problémům, Ecclestone se rozhodl vyrovnat mzdové nároky zaměstnanců. "Udělal jsem to, abych se ujistil, že nebudou další potíže a Lotus bude moci závodit ve Spa a teď, doufejme, i na Monze. Ale už je načase, aby se vyřešila záležitost s Renaultem," sdělil Ecclestone deníku The Times.
Charles Leclerc a proměnlivé počasí spolu nejdou dohromady. V nejistých podmínkách často chybuje nebo ztrácí tempo, což ho stojí cenné výsledky. Po Velké ceně Velké Británie sklidil kritiku, zejména od mistra světa Jensona Buttona.
Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem naznačil, že Formule 1 by mohla od roku 2029 přejít na dostupnější motorovou formuli. Zároveň znovu otevřel téma dvanáctého týmu, který by mohl pocházet z Číny, což by mohlo výrazně ovlivnit technický i geopolitický směr šampionátu.
Racing Bulls zažil na Velké ceně Británie nepovedený den, když oba jezdci Liam Lawson i Isack Hadjar havarovali a nedokončili závod. Zatímco soupeři ze středu pole bodovali, tým odjíždí bez bodů a s nutností rychle se zlepšit.
Fernando Alonso označil závod na Silverstonu za zklamání a netajil svou frustraci z týmové strategie, která podle něj ovlivnila lepší výsledek. Přestože dojel na bodech, Španěl měl pocit, že Aston Martin nevyužil příležitostí, které se během proměnlivého závodu nabízely.
Red Bull dál tlačí na čelo pole a z RB21 se snaží dostat maximum v každém závodě. Místo velkých balíčků sází na postupné dolaďování výkonu.
Velké naděje skončily dřív, než závod vůbec začal. Franco Colapinto musel odstavit svůj vůz už po zaváděcím kole a z britské Grand Prix tak odcházel bez jediné závodní zatáčky.
Kimi Antonelli musel ve Velké ceně Británie po těžké kolizi s Hadjarem odstoupit. Incident v hustém dešti a nulové viditelnosti vyústil v jeho čtvrté DNF ze šesti závodů a jen podtrhl náročnost jeho nováčkovské sezóny
Lewis Hamilton otevřeně přiznal, že jej na Velké ceně Velké Británie brzdila nejen strategie Ferrari, ale i vlastní chyby a nedostatky vozu. Britský mistr světa se po náročném závodě cítil omezený komplexními problémy, které mu znemožnily naplno bojovat o lepší pozici.
Carlos Sainz označil své dvanácté místo v Silverstonu za zklamání, které se rovnalo odstoupení. Po slibném průběhu závodu ho smolná kolize s Leclercem připravila o body i další šanci na lepší výsledek pro trápící se Williams.
Charles Leclerc se na britské Grand Prix trápil. Kvůli střídavě mokré a suché trati se celý závod potýkal s problémy a nakonec dojel až čtrnáctý. Pro jezdeckou hvězdu Ferrari to byl závod, na který bude chtít co nejdříve zapomenout.
Po 15 letech ve Formuli 1 se Nico Hülkenberg konečně dočkal svého prvního pódia a ukončil tak dlouholeté čekání na vysněný výsledek. Německý jezdec předvedl vyzrálý výkon a potvrdil, že vytrvalost se ve světě motorsportu vyplácí.
Ferrari během britské Grand Prix přišlo o GPS signál Hamiltonova vozu a muselo činit strategická rozhodnutí prakticky naslepo. Výpadek dat ovlivnil i načasování přezutí, což stálo Hamiltona cenné sekundy a možný posun na pódium.