Pokud jde o jezdeckou sestavu, nechce Vijay Mallya nijak pospíchat. Diametrálně odlišně vidí indický spolumajitel týmu Force India okolnosti ohledně stavby vozu podle nových pravidel pro přespříští sezónu. Tam prý není nač čekat.
Mallya připouští, že vzhled vozů se zásadně změní, proto nemá smysl oddalovat přípravu na rok 2017: "To bude docela jiná hra. Zastávám názor, že vůz bude vlastně nutné zcela znovu »vymyslet«. A my začneme hodně brzo, abychom měli náskok."
Force India působí v F1 už osmou sezónu. Tým se sídlem v Silverstone překonal počáteční potíže týkající se nejen omezeného rozpočtu: už ve druhé sezóně zajel Giancarlo Fisichella prozatím jediné pole-position a získal první umístění na stupních vítězů (obojí v Belgii 2009). Nyní je stáj považována za stabilního člena středu pole - třikrát dosáhla šestého místa v Poháru konstruktérů. "Jsem rád, že máme tým se silným vedením, dobrou atmosférou, kvalitními piloty a věrnými zaměstnanci. To dělá náš tým kompaktním. Když lidé říkají, že jsme se dokázali zbavit vlastního závaží, beru to jako kompliment," dodává Mallya.
Úspěch není závislý na počtu lidíMallya dokládá, že úspěch týmu nemusí být vždy striktně v přímé úměře s vynaloženými prostředky, porovnává to s výdaji jiných týmů. "Máme čtyři stovky zaměstnanců a jsem přesvědčen, že abychom se posunuli na startovním roštu ještě víc kupředu, nebude nutné počet členů týmu zvdojnásobit. Chci být každým rokem lepší, ale domnívám se, že větší počet lidí k tomu nepovede. Pokud mi někdo bude tvrdit, že se posunu na čtvrté místo v Poháru konstruktérů jen tehdy, když zaměstnám 600 lidí, nebudu souhlasit. Klidně to můžeme zvládnout i s našimi 380 pracovníky."
S nástupem B-specifikace vozu VJM08 svádí boj s Lotusem a Toro Rosso o pátou příčku v Poháru konstruktérů. Na tým z Enstone chybí Mallyově stájí pouhý bod. "Stanovil jsem nějaké cíle a šance na jejich splnění je velmi vysoká. Nebudu tvrdit, že ještě letos zaútočíme na čtvrtou příčku, ale nevidím důvod, proč bychom toho nemohli dosáhnout už v příštím roce," plánuje Mallya.
V Singapuru by měl tým nasadit další inovace, mělo by jít o komplexní vylepšení, protože Force India dává přednost celkovým úpravám než se zaměřit na jednu určitou oblast. "Vždy jsem naše inženýry nabádal, že si nemůžeme dovolit auto, které je na některých tratích vynikající a jinde se plouží za ostatními. Potřebujeme monopost konkurenceschopný ve všech směrem - jsem toho názoru, že tento cíl úspěšně plníme," končí Mallya.
Po zavedení nové specifikace motorů v roce 2026 by se mohla Formule 1 zaměřit na možnost návratu motorů V10, které zmizely z F1 po roce 2005. Tento návrh vyvolává mezi jezdci odlišné názory.
Jack Doohan nezačal sezónu dobře, když po dvou závodech nezískal žádné body a připsal si čtyři trestné body na superlicenci. Tato negativní bilance ho může ohrozit, pokud nepřijde s rychlým zlepšením výkonů.
Po závodě v Šanghaji Red Bull svolá speciální schůzku zaměřenou na analýzu výkonnosti monopostu RB21 a jeho následné zlepšení.
Výhra Andrea Kimiho Antonelliho v anketě „Jezdec dne“ vyvolala mezi fanoušky určité pochybnosti, ale nakonec se ukázalo, že si tento titul skutečně zasloužil, i když konkurence byla silná.
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.