Brazilský pilot odjížděl do Spa-Francorchamps s vyhlídkou na bodované umístění, ale po závodě stráveném spíš ve středu druhé desítky nakonec skončil na jedenáctém místě, a to jen díky Vettelovu defektu v předposledním kole.
Jako jednu z největších příčin neuspokojivého výsledku vidí Felipe Nasr problémy s brzdami, které už ho postihly několikrát během této sezóny. Zmínil se o tom už v prohlášení po závodě, ale pro korespondenta Livia Oricchia (Globo) popsal své zklamání mnohem šířeji.
"V podstatě jsem jel jen na třech kolech, protože vyvážení brzd bylo kompletně špatné. Stejné potíže jsem měl v Kanadě a Rakousku," rozčiloval se Nasr. Připomněl, že kvůli finančním potížím se tým pokoušel řešit situaci střídavým používáním výrobků firem Brembo a Carbon Industries, což ke kvalitě rozhodně nepřispělo.
Nasr si myslí, že s "trochou do mlýna" přispěla i méně kvalitní práce techniků v Hinwillu, kde tým sídlí: "Podepíšu se pod vše, co jsem řekl. Je nepřípustné, aby se v pěti závodů třikrát opakoval stejný problém!"
Technický šéf Sauberu Gianpaolo Dall'ara však tvrdí, že za problémem, který měl Brazilec v závodě, může nejspíš skrytá vada materiálu: "Felipe měl stejnou sadu disků ve volném tréninku i kvalifikaci, a na nic si nestěžoval, neměl žádné problémy. My si prostě nemůžeme dovolit koupit padesát sad disků jako některé týmy, a poté vyzkoušet, která z nich je nejlepší."
V Nasrově rozhořčení Dall'Ara také vidí souvislost s výkonem Marcuse Ericssona: "Když pilot vidí, že jeho týmový kolega nemá podobné problémy a je v pořadí před ním, pochopitelně má nepříjemný pocit."
Red Bull zažil zklamání na Velké ceně Číny, kde se popáté za posledních sedm závodů neprobojoval na stupně vítězů.
Ferrari se po Velké Číny ceně ocitlo v nepříjemné situaci, když byli oba jeho jezdci diskvalifikováni kvůli technickým nesrovnalostem. Ferrari však na vzniklou situaci reagovalo rychle a svým fanouškům poskytlo oficiální vysvětlení.
Liam Lawson ví, že jeho výkony rozhodují o jeho budoucnosti v Red Bullu, ale nemá čas se na auto dostatečně přizpůsobit. V Číně skončil dvanáctý.
Obě Ferrari s Pierrem Gaslym byli po závodě Velké ceny Číny diskvalifikováni, což znamená, že přicházejí o cenné body. Vozy neprošly technickou kontrolou po závodě.
V závěru Velké ceny Číny čelil Lando Norris problémům s brzdovým pedálem, což málem změnilo výsledek jeho závodu.
Oscar Piastri dominantně zvítězil ve Velké ceně Číny, když od startu až do cíle udržoval bezpečný náskok před týmovým kolegou Landem Norrisem.
Lewis Hamilton dosáhl historického vítězství ve Formuli 1, když poprvé v kariéře vyhrál závod bez podpory motoru Mercedes. Ve všech svých dosavadních vítězstvích od roku 2012 vždy závodil s motorem Stříbrných šípů.
Júki Cunoda zazářil i při Velké ceně Číny, kde ve sprintu obsadil šesté místo a následně si vybojoval místo v první desítce na startovním roštu.
Liam Lawson čelí nejisté budoucnosti v Red Bullu. Přestože má před sebou teprve druhý závod za tým, jeho slabé výkony už vyvolaly obavy a spekulace o jeho dalším působení.
Tým Racing Bulls byl potrestán za nebezpečné vypuštění Isacka Hadjara během třetí části kvalifikace na Velkou cenu Číny, kdy se dostal do dráhy Maxe Verstappena.
Lewis Hamilton, po historickém vítězství ve sprintu pro Ferrari, plánuje "mistrovský plán" na vítězství v hlavním závodě. Přes páté místo v kvalifikaci věří, že úpravy auta a správná strategie mu pomohou bojovat s konkurencí o první místo.
Charles Leclerc označil výkon Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Číny za realistický obraz aktuální formy týmu. Oba piloti se do závodu postaví z páté a šesté pozice.