Těžko v těchto parných dnech rozpoznat, co je a co není zpráva mající pomoci překlenout nechvalně známou "okurkovou sezónu". V mnoha směrech se tak může jako podobně důležitá zpráva, že Bernie Ecclestone chystá další zastávku v kalendáři Grand Prix věnovat Finsku.
Severské země se formule 1 příliš nenabažily - v letech 1973-1978 se smečka pilotů a týmů v rámci švédské Grand Prix podívala do lesního prostředí trati Scandinavian Raceway v těsném sousedství městečka Andersdorp. Dozajista na tom měl největší zásluhu Ronnie Peterson. Už po pěti letech ale Švédové udělali revizi a zjistili, že F1 je pro ně příliš drahým špásem.
Jestliže Finové dříve v této oblasti tahali za kratší provaz a bývalý šampion prvního ročníku Intersérie Leo Kinnunen (vyhrál jej na Porsche 917), takto finský průkopník v F1, už dávno vymizel z paměti příznivců F1, podobně jako Mikko Kozarowitzky, zakrátko se začalo blýskat na lepší časy, zejména díky Keke Rosbergovi. Není podstatné, že Peterson byl označován za budoucím šampionem a tragické smrti získal přízvisko Korunní princ, Finové se najednou dostali před své švédské sousedy, mistři světa přibývali, ale vlastní Grand Prix nedisponovali. Tvrdilo se, že prostě není vhodné prostředí. Ostatně stačí zalovit ve vzpomínkách motocyklového hrdiny československé éry Františka Šťastného, který občas do Finska zavítal: "Jejich trati nebyly náročné, spíš jsem měl pořád neodbytný pocit, že mě kromě soupeřů budou prohánět po okruhu různá zvířata. Panenská příroda, málo diváků, docela jsem se tehdy bál."
Teď by se to mělo změnit, tedy alespoň podle novin Ilta Sanomat. Bernie Ecclestone prý v rámci maďarské Grand Prix navázal kontakty s paní Marjou-Leenou Lappalainenovou, exmanželkou promotéra Roberta Lappalainena, který v posledním desetiletí minulého milénia zkoušel přivést do hlavního města Země tisíce jezer závody DTM. Byly tu pořádány v letech 1995 a 1996 a celkem je shlédlo kolem čtvrt milionu návštěvníků. "Ecclestone je myšlenkou závodu v Helskinkách nadšený, plán na realizaci Grand Prix posvětil," uvedla Lappalainenová. Předložila už i první návrh nového okruhu o délce 4,5 km, jenž by měl být situován do pobřežní čtvrdi Hernesaari.
Na tyto zprávy reagoval helsinský starosta Jussi Pajunen: "Osobně jsem nikdy žádný závod F1 nenavštívil, ale soudě podle toho, co mám možnost vidět v televizi, bych pořádání Grand Prix v Helsinkách označil za příliš ambiciózní projekt. Konání závodu formule 1 v ulicích našeho hlavního města vidím jako nepříliš realistické. Úspěch DTM v minulých letech dokazuje, že ve Finsku motorističtí fanoušci jsou. Prodej vstupenek by byl zcela určitě úspěšný, ale je tu především otázka, zda bychom našli dostatek sponzorů ochotných Grand Prix financovat," pokračuje Pajunen.
Charles Leclerc se postaví na start Velké ceny Velké Británie až ze šestého místa, přestože do kvalifikace vstupoval jako jeden z hlavních kandidátů na pole position. Jezdec Ferrari tak nenavázal na slibnou formu z tréninků a v klíčových chvílích nezajel ideální kolo.
Lewis Hamilton byl během kvalifikace v Silverstonu konkurenceschopný, ale nakonec skončil až pátý. V rozhodujícím kole ho zpomalila nedotáčivost v závěrečném sektoru.
Max Verstappen si na Silverstonu vyjel pole position, když porazil oba McLareny i domácí favority Lewise Hamiltona a George Russella. Nizozemec opět potvrdil svou dominanci v klíčovém momentu kvalifikace.
Roman Staněk znovu na pódiu. Český talent se v Silverstonu blýskl skvělým představením, když ze sedmé příčky vystoupal až na třetí místo. Už od úvodních metrů bylo jasné, že má závod skvěle rozjetý, a nakonec si dojel pro své třetí kariérní pódium ve Formuli 2.
Britský jezdec Haasu Oliver Bearman dostal penalizaci 10 míst na startu za incident při vjezdu do boxů během červené vlajky v závěru třetího tréninku. Ve vysoké rychlosti havaroval právě ve chvíli, kdy byl trénink přerušen.
Oliver Bearman čelí hrozbě přísné penalizace kvůli incidentu v pitlane během třetího tréninku v Silverstonu. Nešťastný moment tak může výrazně ovlivnit jeho domácí závodní víkend.
George Russell a Kimi Antonelli zaujali novou chladicí vestou, kterou používá na startovním roštu k udržení svěžesti. Mercedes tím ukazuje, že hledá výhody i mimo samotný monopost v reakci na extrémní podmínky moderní F1.
Charles Leclerc byl nejrychlejší v závěrečném tréninku před Velkou cenou Británie. Na Silverstonu budou o pole position rozhodovat doslova drobné rozdíly, které dávají Ferrari, McLarenu i Red Bullu reálnou šanci na první místo na startu.
Charles Leclerc je po pátečních trénincích na Silverstonu spokojený s tempem Ferrari, ale stále hledá ideální nastavení pro kvalifikaci. Tým zaostává za McLarenem a čeká ho výzva zvládnout nejisté počasí, které by mohlo ovlivnit závodní víkend.
Lewis Hamilton byl po pátečních trénincích v Silverstonu optimistický, když dokázal držet krok s Ferrari. Po složité první polovině sezony věří, že právě domácí Grand Prix může znamenat obrat k lepšímu.
Lando Norris a Oscar Piastri dominují sezoně 2025 a McLaren jim podle Zaka Browna umožní svobodně závodit. Věří, že jejich vzájemný vztah tím neutrpí.
Carlos Sainz z Williamsu dostal varování od FIA po incidentu během druhého tréninku na Velké ceně Velké Británie ve Silverstonu. Komisaři vyhodnotili jeho chování jako potenciálně nebezpečné, ale bez vážnějších následků.